Lovci ohně

Devátý případ inspektorky Malin Forsové. Časného zářijového rána, dosud zahaleného tmou, zavede zlá předtucha Malin Forsovou do Rydského lesa. Z průmyslové oblasti na okraji Linköpingu se až sem šíří kouřová mračna z obrovského požáru. Jenomže pach spáleniny nepřichází pouze z hořící továrny. Před Malin leží na zemi ohořelé tělo jakési ženy. Den předtím byl v kontejneru nalezen mrtvý devítiletý chlapec. Zavražděný. Pocházel z rozvrácené rodiny, žil s osamělou matkou alkoholičkou a často v noci odcházel z domova. Ale kdo ho mohl chtít zabít? I když to tak na první pohled nevypadá, Malin tuší, že obě vraždy spolu souvisejí. Společně s kolegy se těžce dopátrávají stop, které je posléze dovedou až do zemí, z nichž se rekrutují současní otroci, lidé bez práva na život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362846/big_lovci-ohne-krT-362846.jpg 4.1117

Malin Forsová 9.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Eldjägarna, 2015

Kniha Lovci ohně

apq

Kniha je čtivá a docela napínavá.

gad
28.12.2020

Už to nebylo ono, předchozí díly mne držely v napětí přece jen více. Opět silná sociální linie i zajímavá zápletka. Jen mi chyběly promluvy mrtvých obětí, které rapidně ubyly. Malin už tolik neřeší chlast, ale našla si jinou závislost. Kdoví, jak to dopadne se Zekem. Takže přečtení dalšího dílu je nasnadě. :)

Eicherik
02.08.2020

Už to zkrátka není ono. Příběh je příliš překombinovaný a nepříliš uvěřitelný. V porovnání s jinými detektivkami tahle kniha obstojí, ale když ji srovnám se starými díly této série, tak jsme hluboko pod nastavenou laťkou. Román má také velmi silnou sociální linku. Manželé Per Wahlöö a Maj Sjöwall by měli radost.

blackoutzuzi
12.05.2020

Kallentoft opět otevírá téma velmi aktuální a realistické, které se může odehrávat kdekoliv na světě. Chování některých postav je až děsivé - je to jejich arogance, sebestřednost a neúcta k životu druhých, ze které vás bude mrazit po těle.. Čeho si pravidelný Kallentoftův čtenář všimne, tak je to rapidní redukce vsuvek mrtvých – ač někomu mohou připadat úsměvné či dokonce rušivé, já osobně jsem se přistihla, že jsem je za každou kapitolou vyloženě hledala a čekala, kdy se k situaci konečně vyjádří oni mrtví. Ať už toto rozhodnutí vzniklo na základě zpětné vazby od fanoušků či na vlastním uvážení autora, tak doufám, že Kallentoft tento krok do budoucna přehodnotí a ony vnitřní monology mrtvých začne opět více začleňovat :)

SilvieSisinka
11.03.2020

Opět velice spokojená. Jeho knihy miluji. Jen tak dál :-)

šipek
10.10.2019

Tento autor má zajímavý způsob psaní z pohledem již nežijících postav této detektivky. Kniha nastavuje neradostný pohled na současný zvrácený lidský svět. Jen škoda, že se mi nepodařilo číst tuto sérii postupně.

janastok
26.08.2019

Opět dobrý příběh ze série. Mnohem lepší než Vůně ďábla, kterou jsem omylem přečetla dříve. Jen ta alkoholová linka! Malin buď chlastá první ligu nebo nepije vůbec, ale neustále alkohol řeší. Podle mě to příběhu škodí.

Laura99
01.07.2019

Dřív se mi dostala do ruky knížka Vůně ďábla, dočetla jsem ji s vypětím sil, hrůza,nuda,nejhorší. A proto mě kniha Lovci ohně příjemně překvapila. Vůbec se mi o Malin už nechtělo číst, a to jsem se vždy těšila.