Nanos

Nanos https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426986/bmid_nanos-wIs-426986.png 4 62 23

Malek Wutkowski série

1. díl

Německo 2028: Obyvatelstvo je poslušné. Díky nanočásticím v potravinách a pitné vodě věří lidé všemu, co jim vládnoucí strana namluví. Jen málo lidí je „free“, tedy rezistentních proti manipulativním nanos – a ti se přidávají k rebelům bojujícím proti systému. Mezi nimi se nachází uprchlý trestanec Malek, muž, který má jen jeden cíl: přežít. Tím se stává nebezpečným pro vládu a cenným pro rebely. Ale toho, kdo jako on nemá co ztratit, boj za svobodu nezajímá – pouze slib, který dal svému umírajícímu příteli.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Fobos

Nanos , 2018

Prince_of_book
22.03.2020 5 z 5

Knihu jsem objevil v Ostravě při procházení scifi sekce v knihy Dobrovský, asi bych ji úplně od-ignoroval, nebýt kamarádky, která říkala, že si ji plánuje přečíst. Tak říkám proč ne, koupím si ji.

Musím říct, že Nanos u mě aspiruje na překvapení roku. Od knihy jsem zas tak moc nečekal, i když téma nanočástic pro mě bylo lákavé. Timo Leibig podle mě zvolil úplně geniální začátek, kde nás ihned vrhl do akce a boje o přežití. Poté už se kniha četla sama a já byl až překvapen jak si mě postavy dokázali získat. Malek byl uvěřitelný a ač měl v knize svou "historii" a byl obecně známou postavou příběhu, tak nám jeho příběh z dob minulých nebyl násilně vnucován. S ostatními postavami jsem se rovněž dost ztotožnil.

Po přečtení jsem byl takový zmatený, protože dílo skončilo tak, že další děj mohl i nemusel být. Ihned jsem vygooglil autorův instagram a pokračování příběhu mi bylo potvrzeno, doufám tedy, že nakladatelství nám jej přinese co nejdříve. :)

10/10

Racek213
11.03.2020 4 z 5

No, trochu jsem měl obavy ... ale dobrý. Jízda od začátku, téma sakra aktuální a hrdinové ne tak jednoznační, prostě vše co mám rád. A ten závěr ... budu se těšit na pokračování.

Roux
01.03.2020 5 z 5

Výborná kniha, která si získala mou pozornost hned od první stránky. Za celou dobu jsem nenarazila na žádnou výplňkovou pasáž nebo tu, která by mě nudila. Malek je sympatický hrdina, který si na nic nehraje a ačkoliv je kolem jeho jména určitá legenda, je vám předložena značně nenásilnou formou. Realita v knize je velmi znepokojivá a ačkoliv je nám zde předkládána jinou formou, není to nic co by zde ještě nebylo. Celkově knize dávám nejvyšší hodnocení. Velice bych ocenila, kdyby autor napsal pokračování.

Autorovy knížky

Timo Leibig