Malé ženy

Malé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34665/bmid_male-zeny-ajs-34665.png 4 1504 1504

Malé ženy série

Meg, Jo, Beth a malá Amy čekají s napětím i steskem na tatínka. Přesto jejich život není složen jen z trpného čekání. Naopak, děvčata prožívají mnohá dobrodružství, čelí i nástrahám, které pramení z dospívání. Jejich cesty se na čas rozdělí, aby se opětovně sešly v rodinném kruhu. Slavný americký román, který vychází v Čechách poprvé kompletní, vypráví příběh čtyř sester. Román se odehrává během občanské války (Severu proti Jihu)... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Little Women , 1868

Kyta
17.08.2014 5 z 5

Už na začátku jsem věděla, že to bude krásná kniha. Na její čtení jsem se moc těšila, jelikož si přes ta léta získala ohromný úspěch a ohlas; když jí tedy všichni chválí, já ji budu chválit taky. Je to nádherná kniha vyprávějící život čtyř sester, které nejsou bohaté, ale ani chudé, a které se postupně mění v ženy, prožívají první lásky, trápení, starosti a radosti. Každá z nich má svůj životní sen a přes všechno se ho snaží uskutečnit. Líbily se mi jejich povahy, které byly naprosto odlišné, ale přesto si rozuměly. Kniha je tolik nabitá jejich emocemi, že by bylo těžké s nimi nesoucítit a všechno s nimi neprožít.

Až na některé pasáže mi kniha ani nepřišla vůbec starodávná. Díky dobrému překladu se mi četla moc dobře a myslím, že upoutá každou čtenářku. Rozhodně si nemyslete, že když je napsaná v době před 150 lety, nebude se vám zamlouvat nebo špatně číst... právě naopak!

Já jsem si z knihy odnesla ohromné ponaučení do života. Ukáže vám, že se nemá hledět na to, jestli je někdo chudý či bohatý, důležité je, že má srdce na pravém místě. Za to, co tahle kniha dokázala spoustě čtenářkám, si zaslouží výborné hodnocení a samou chválu. Jsem si jistá, že když jí čtenáři četli před 150 lety, bude se číst teď a klidně za sto let, protože má svoje kouzlo, které ještě dlouho potrvá.

spilina
18.03.2014 1 z 5

podlehla jsem, koupila, přečetla ale čekala jsem asi zázrak a ten se nekonal :( možná kdybych to četla někdy dřív tak bych měla jiný názor.

zuzlajs
05.03.2014 5 z 5

Film jsem sice neviděla, ale tato kniha mě nadchla. Nevím, zda by ji filmové zpracování mohlo trumfnout, nejspíš ne. :-) Objevila jsem ji při výprodeji v knihovně a musela jsem ji mít :-) . Ráda se k ní budu vracet znova a znova.

Ewinky
01.03.2014 5 z 5

Musela jsem si ji koupit! takový poklad nesmí v mé knihovně chybět!

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Kniha je vynikající.Lepší jak filmové zpracování.

Natique
23.02.2014 5 z 5

Nádherná kniha pro chvilky, v nichž se člověk cítí sám.

eLeR
18.02.2014 5 z 5

Kniha môjho detstva. Tisíckrát prečítaná, niekoľkokrát použitá na Hviezdoslavov K. Ak by sa dalo, dám hviezdičiek aj desať. Výborný je aj film.

aneleh18
12.02.2014 4 z 5

Opět kniha, ke které se budu vracet ve chvílích, kdy budu potřebovat trochu pohladit po dušičce...

Siraelxy
09.02.2014

Milá, přívětívá, klasika.....

Hellou
28.01.2014 3 z 5

Milá ;-)

Jodie
26.01.2014 5 z 5

Klasika. Příjemná kniha, která se dá dobře číst i v dnešní době. Od doby, co jsem ji četla se řídím pravidlem "Ať nad tvým hněvem slunce nezapadne."

Lothorien
23.01.2014

Nádherná kniha, opravdu se mi moc líbila, ale přivedla mě na ní až Rachel z přátel :D

monula101
04.01.2014 3 z 5

Knížku jsem nestihla dočíst.Hodně zdlouhává až zbytečně.Celkem pro mě náročné čtení.

cace
03.01.2014 5 z 5

Knížku jsem koupila v novém vydání dceři. Novou proto, aby měla více chuti do čtení. Kniha účel splnila, není cizí ani generaci dnešní mládeže. je jemná, vhodná pro citlivé děti, přináší hodnoty, které jsou v dnešní době vytlačované na samý okraj, ne-li považovány za směšné. Je mě mrzí, že součástí knihy je i druhý díl. Raději bych ho bývala nečetla a celkový dojem z románu by byl dokonalý.

kuceju
27.12.2013 5 z 5

Tohle je, myslím, kniha jak má být. A, no........prostě to nejde popsat slovy, jak moc je to dobrý. Škoda, že jde dát jen 5*.

Lucina88
11.12.2013 1 z 5

Romány ráda nemám a tento se mi potvrdil, že opravdu nemám. Přišlo mi to moc zidealizované a romantické. Knihu jsem nedočetla, neměla jsem sílu...

lady
10.12.2013 4 z 5

četla jsem v angličtině. nemám ráda romány, ale tenhle mě nadchl

edith79
16.10.2013 5 z 5

Nejoblíbenější knížka mého dětství. Četla jsem ji neustále dokola. Kniha byla po mojí mamce a až po několika letech při shlédnutí filmu natočeného podle této knihy jsem zjistila, že toto starší vydání nebylo úplné. Vloni jsem si koupila nové vydání a četla znovu. Bohužel jsem tak trochu staromilec a toto nové vydání bylo jinak přeložené, což na mě působilo trochu rušivě. Můj problém :-). Jinak se nic nemění na tom, že je to úžasné literární dílo.

Moňa69
11.10.2013 5 z 5

Malé ženy mě baví a uchvacují nyní stejně jako když mi bylo patnáct nebo třeba devět a jsem toho názoru, že bych je zbožňovala i jako kluk:) S Jo jsem se ztotožňovala po dlouhá léta, ta holka má jiskru a ve světě se neztratí!

Grafoy
15.07.2013 5 z 5

Prostě úžasné. Tuhle knihu jsem si už několikrát půjčila a přemýšlím, že si jí koupím, protože je opravdu super. :) DOPORUČUJI!! :D