Malé ženy

Malé ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217932/bmid_male-zeny-RVh-217932.png 4 1533 1533

Malé ženy série

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Malé ženy přinášíme českých čtenářům v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Little Women , 1868

Linda007
24.09.2018 5 z 5

Bylo to roztomilé čtení. Mám celkem ráda tenhle typ klasiky. Postavy jsou milé a přirostou Vám k srdci. Určitě bych doporučila i mladším čtenářům. Je pravda, že je to hodně výchovné. Ale u sester se vždy znovu projeví jejich charakter.

dancav28
12.09.2018 3 z 5

Bylo to takové oddechové čtení, asi bych jí znovu číst nemusela

Maki2001
30.08.2018

Právě jsem dočetla Malé ženy. Jako většina jsem se k nim dostala přes seriál Přátele, na doporučení od Rachel.
Vždy jsem měla ráda knihy od Jane Austenové, takže se mi kniha velice líbila a sedla mi.
Po dočtení jsem se pustila i do seriálu (2017). Je příjemný, ale kniha se mi, jako skoro vždy, líbila více :).

tyna14
19.07.2018 3 z 5

Pohled do života čtyř sester. Oddechové a něžné čtení.

Arsi
14.07.2018 3 z 5

Kniha tak trochu výchovná, tak trochu naivní. Dočetla jsem, ale těžko se ke knize někdy vrátím.

MinaHawke
06.07.2018 5 z 5

Moc milý příběh čtyř sester a jejich příhod, které jsou někdy veselé, jindy zas ne. Ale celkově se mi kniha líbila.

irca3468
25.05.2018 4 z 5

Ač velmi stará, moc se mi líbila. Inspirativní i když roztomile naivní čtení.

Irsaf
22.05.2018 4 z 5

Jsem rada, ze jsem se ke knize dostala a precetla si ji.

Melanka
16.05.2018 2 z 5

Asi do půlky knihy to šlo, ale pak jsem se prokousávala velmi těžce. Velmi výchovná, ale také zastaralá kniha.

Nifredil
09.04.2018 3 z 5

Přečteno, hotovo, můžu si udělat pomyslnou hvězdičku, že jsem tuhle klasiku přečetla. A jaká byla? Musím přiznat, že začátek byl poněkud těžkopádný. Chyběl mi řádný děj, nechápala jsem, co se na ní líbí a proč je tak ceněná, postupně jsem se ale začetla a musím přiznat, že nakonec se mi to i líbilo. Není to kniha, z které bych si sedla na zadek. Výborně ale zachycuje atmosféru v rodině v 19. století, ukazuje různé společenské vrstvy, zvyky, tradice, navíc se mi líbilo, jak byly vykresleny postavy a jak byla ukázána postupně jejich povaha. Takže za mě to není kniha, ke které bych se vracela, asi bych ji přímo nedoporučovala číst někomu, kdo má rád děj a nezvládne mírně archaický jazyk. Já sama jsem ale ráda, že jsem si ji přečetla.

Aleen
05.04.2018 5 z 5

Slyšela jsem, že v Americe se čte jako školní četba. Tomu rozumím. Pokud bych chtěla někomu ukázat ideální vztahy v rodině, udělala bych to touto knihou. Takhle čistě by chtěl žít každý. Rodiče děti milují a jemně, ale jasně vedou cestou morálních hodnot, děti je za to zbožňují a nikdo nepřemýšlí, kde si šlehnout, s kým si to rozdat a koho si přidat "do přátel", protože přátelství je prostě přátelství - povídáme si, zažíváme dobrodružství a sdílíme spolu své životy. Bezpodmínečná láska z této knihy odkapává ve velkých kapkách, které na Vás ulpí a už je ze sebe nedostanete (to není nic odporného, ale velmi, velmi sladkého:-))). Nejen, že mám moc ráda Austenovskou atmosféru doby, ale navíc jsem si představovala postavy v podobách hereček a herců z celkem povedeného hollywoodského spektáklu. Vyplývá z toho, jak výkon autorky obdivuji?

Daduška
13.03.2018 4 z 5

Hodně melodramatické, ale v určitých životních situacích může pomoci zahnat temné stíny.

KláraHunčarová
22.02.2018 5 z 5

Čtyři sestry, každá úplně jiná, ale všechny si zamilujete! :)

michalka S.
14.02.2018 1 z 5

Kniha mě vůbec nebavila , takže jsem ji odložila.

Akťavs
01.02.2018

Ideální knížka pro vánoční nebo smutné období.pohladi na duši.člověk u ní zapomene na chvili na smutek

jarka2222
22.01.2018 5 z 5

Ani bych nevěřila, jak moc umí chytnout za srdce jednoduchý, místy až naivní rodinný příběh. Vřelé vzájemné mezilidské vztahy sester a jejich přátel, životní moudrost rodičů, uvědomění si sebe sama, skromnost a pokora, činí čtenáře lepším člověkem. Taková učebnice života. Skvostné.

Danka22
23.11.2017 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, co znám. Sice jsem četla vydání z roku 1920, ale příběh vystihuje všechno, co v pozdějších a modernějších vydání. V USA jedna z nejpopulárnějších knih, u nás z nějakého důvodu neprávem opomíjená. Rozhodně stojí zato přečíst... :-D

Roselunda 1928
28.08.2017 4 z 5

Malé ženy jsou bezpochyby pěkné dílko, jenže já jsem udělala obrovskou chybu a čekala od toho další Austenovou...
V příběhu se vyskytly tři věci, které mi docela dost vadily:
- Mám vydání z roku 2014, kde je na začátku předmluva o autorce. Když jsem se dočetla, že Malé ženy psala hlavně z finančních důvodů, hodně mi to zkazilo chuť se vůbec do čtení pustit a hlavně ze začátku jsem měla pocit, že má autorka k postavám odstup. Ten se ale v průběhu čtení vytratil, takže to nejspíš byl jen můj dojem...
- Nechápala jsem, proč autorka autorka do příběhu občas přidala větu typu: "Jaké jsou povahy těchto čtyř sester, to ať si zjistí čtenář sám." nebo "V tomto uspořádání tedy nad Meg, Jo, Beth a Amy padá opona. Jestli se někdy zvedne, záleží na tom, jakého přijetí se dostane prvnímu jednání tohoto domácího dramatu Malé ženy." Hrozně mi to rušilo celkový dojem z knihy, vždycky jsem vypadla z příběhu a stáhla se do role nezúčastněného pozorovatele, což mě mrzelo.
- Nějak jsem si nemohla zvyknout na Marchovic maminku. Přišla mi nepřirozeně dokonalá, jak nikdy nezakřičela, vždycky dcery kárala s neskutečnou láskou a porozuměním, vlastně nikdy neudělala žádnou chybu. To bych asi ještě docedla přehlédnout, ale pak tam byly (když to trochu zveličím) reakce dcer typu: "Maminko, ty jsi nejmoudřejší a nejlaskavější maminka na světě, a my už navždycky budeme hodné a blablabla..." Já jsem ve věku hlavních hrdinek a nad tímhle jsem se vždycky maximálně pousmála, moji mamku mám moc ráda a mám k ní respekt, ale všechno v našem vztahu není růžové a obě děláme obrovské chyby. Proto mi tyto věci kazily celkový dojem.

V příběhu byly také věci, které se mi moc líbily, moc hezký vývoj postav, vztahů mezi nimi (i když bych to na konci spárovala jinak :D), četlo se to docela lehce a možná se k němu ještě vrátím, nicméně mouchy byly, ale co už :)

SomebodyUnique
23.08.2017

Super úžasná kniha!

Clairie123
01.06.2017 5 z 5

Úžasná knížka, chytne za srdce a vtáhne vás do děje tak, že s napětím čekáte co se s každou postavou přihodí.