Malé černé a devět žen

Malé černé a devět žen https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338476/bmid_male-cerne-a-devet-zen-SSj-338476.jpg 4 139 55

Půvabný, vtipný a neodolatelně hravý román, vynalézavě propojující osudy devíti žen prostřednictvím jedněch malých černých, které každé z nich vstoupí do života a vnesou do něj podmanivé kouzlo.   Natalie je prodavačkou v obchodním domě Bloomingdale‘s a hlavu má plnou svého bývalého přítele, právníka, který se po rozchodu zasnoubil s jinou. Felicia dvacet let vskrytu miluje svého šéfa, jenž před časem ovdověl a neví si se svou samotou rady. Těmto a dalším ženám – například mladé modelce, která čerstvě přijela z farmářské Georgie, hollywoodské divě, která se snaží prosadit na Broadwayi, nebo třeba veleúspěšné absolventce prestižní vysoké, která nemůže najít práci, a tak si na sociálních sítích vytváří báječný život podle svých představ – se jako mávnutím kouzelného proutku začne proměňovat život díky jedněm šatům sezóny, dokonalým malým černým, kterých se každý touží dotknout…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Nine Women, One Dress , 2016

maxihrosik
01.09.2017 5 z 5

Knižní obdoba filmu Láska nebeská - milé, odpočinkové čtení pro ženy všech věkových kategorií, kde všechno nakonec dopadne tak, jak má. Snad jen příhoda s funebrákem byla trošku drsná, ale vlastně docela vtipná.

Alča I.
10.08.2017 3 z 5

Nebyl to můj šálek čtení. Jednoduché povídky. Spíše na dovolenou

kopretitinka
07.08.2017 5 z 5

Barvitě propletený příběh, ve kterém "malé černé" hrají menší či větší roli. Kapitoly jsou velmi krátké, tudíž má děj spád a i když máte za sebou děti ječící v bazénu, odbíháte, aby se Vám jeden či druhý neutopili, dokážete se ke knize bez problémů vrátit a navázat na děj. Kniha se četla velmi dobře.
Zaplať Pán Bůh, že měla spisovatelka tak dokonalý nápad, a rozložila děj do krátkých dějových úseků a čtenáře vždy nechala v menším napětí "jak to s nimi bude dál". Tím zajistila maximální soustředění. Dobře promyšlené. Kéž by i ostatní "letní" knihy byly psány takovýmto nápaditým způsobem. Za mě je to ideální kniha pro letní bazénové či plážové čtení.

JezinkaJ
04.08.2017 4 z 5

Kdo by nechtěl "malé černé"?
Tenhle terminus technicus ze světa ženské módy je takový pojem, že tematicky utáhne celou knihu. Četla jsem si a bavila se. Autorčin vtipný nápad, provazovat osudy lidí přes šaty, pokládám za dost originální.
Přesně typ knihy na pohodovou letní dovolenou, pro ženy a dívky. :-)

Olga.S
03.08.2017 4 z 5

Tenhle žánr nečtu, ale zaujala mě obálka knihy a název. Velmi lehké a vtipné čtení. A ten konec? Slova návrháře ,,malých černých" mě jednoduše dostaly.

vladka1695
13.07.2017 5 z 5

Skvělé, vtipné, super čtení!

Hanin
13.07.2017 5 z 5

Ideální knížka na dovolenou. I když romantické příběhy moc nevyhledávám, tentokrát jsem si čtení docela užila :-)

alzbeta4340
13.06.2017 4 z 5

Mozaika drobných příběhů, které spojuje jeden model "malých černých". Některé osudy mě zaujaly více než jiné, ale celkově je to velice příjemné čtení. A určitě by to byl i zajímavý film. Jinak je to taková "dárková" kniha. Vhodná jako dárek pro většinu žen a dívek, většinu zaujme a ostatní neurazí.

bookcase
30.05.2017 5 z 5

Jedním slovem úžasné, důmyslně vymyšlené provázání příběhů s šaty.

certik003
29.05.2017 4 z 5

Knížka se mi moc hezky četla, vtáhla mě do děje od první kapitoly. Trochu mi připomíná knížku Bábovky.

veronika0382
25.05.2017 4 z 5

Tohle byla opravdu oddechovka jak má být. Rozhodně vás pobaví! ... více v mojí recenzi zde v záložkách :-)

alcerka
05.05.2017 4 z 5

Chcete-li si přečíst příběh(y), kde vše dobře dopadne, rozhodně sáhněte po této knížce. :-)

evonra
02.05.2017 4 z 5

Malé černé by neměly chybět v žádném šatníku, to se jistě, dámy, shodneme :-)

Pokud chcete strávit pár hodin ve společnosti zajímavých žen, a to hned devíti, sáhněte po této překvapivě příjemné oddechovce. Romantika, humor, lehké svěží čtení je zaručeno.

Blaufik
21.04.2017 5 z 5

Malé černé a devět žen je opravdu lehká a humorná kniha s množstvím postav, jejichž příběhy vás naprosto pohltí. Já jsem si její čtení naprosto užívala, a to s úsměvem na tváři.
Všem, kdo mají rádi kouzelné příběhy s romantickým podtextem mohu knihu jedině doporučit.

Více v mé recenzi v záložkách.

Veve721
18.04.2017 5 z 5

Některým ženským osudům bylo věnováno méně stran než jiným, ale všechno do sebe nakonec dokonale zapadlo a vytvořilo zajímavý příběh. Sice bych ocenila pár kapitol navíc, které by rozšířily dějovou linku Shireen s Medinou, protože číst o jejich životě by mě vážně bavilo, ale na druhou stranu by mohly být pro spisovatelku námětem pro další díl. ;)

Chválím čtivost, i to, že se děj uměle nenatahoval, neplýtvalo se stránkami a zbytečně nepopisovalo všechno okolo. Rozhodně jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četla a jednička mezi ženskými romanťárnami. Doporučuju všem ženám, ať už mají rády romantiku nebo reálné povídky ze života. Tato knížka kombinuje to nejlepší z obou.

New York móda

Jane L. Rosen
americká
2017  82%Malé černé a devět žen
2021  85%Eliza je sama doma

Kniha Malé černé a devět žen je v