Magdin osud

Již v raném dětství musela Magda projít těžkými životními zkušenostmi. Ve věku jedenácti let ztrácí svého otce a o tři roky později, také matku. Od té doby žije na Lavardénském panství bezbranná, vystavena nenávisti příbuzných, kteří jí nikdy neodpustili, že její matka do manželství nepřinesla žádné bohatství. Magdin život se jeví jako beznadějný až do doby, když jednoho dne přijíždí strýc a odvede si ji na ostrov na Sumatře, kde pracuje na panství svého přítele Rosumma. Na krásném panství Lahori Magda nyní tráví bezstarostné a šťastné mládí, až do doby, když osud opět krutě zasáhne…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84141/big_magdin-osud-CsQ-84141.jpg 4.227

Kniha Magdin osud

JancaMia
23.03.2020

romany nasich babicek, nalez knihobudky

Florindela
18.10.2019

Klasická Mahlerová - příběh s komplikovaným dějem a dobrým koncem. Miluju knihy z antikvariátu a sáhnu raději po starém vydání než po novém. Baví mně tyto idylické staré časy.

pip11
14.01.2019

Velmi krásná a dojemná kniha. Děj se odehrává v Belgii a Africe. Hlavní hrdinka Magda je sympatická, milá a inteligentní dívka. Doporučuji romantickým duším:)

sany.66
19.12.2015

Tahle knížka je ještě po mamce. Ze začátku mě to nenadchlo, ale pak se to rozjelo.... Celkem jsem litovala Magdu, fakt si prošla mnohým a když se zdálo, že už to vypadá jako z pohádky, tak se zase stalo nějaké to neštěstí a umřelo tam celkem hodně lidí. Někdy jsem měla chuť brečet, protože jsem se opravdu do ní vžila. Určitě bych si jí někdy zase přečetla. :)

maryzka
03.05.2012

no vzhledem k tomu že se taky tak jmenuji tak jsem vždycky si přála mít takový osud napřed utiskovaný dítě pak bohatá dáma.

Layss
26.02.2012

Je pravda, že je tato knížka maličko morbidní, ale příběh je to velice silný. Poprvé jsem u toho brečela jako želva, a pokud se nemýlím, tak i podruhé. A od té doby si to čas od času přečtu znovu i během jednoho večera...

sardinka
24.12.2011

Vypadá jako hezká, "obyčejná" knížka o životě, ale zemře v ní 9 lidí :)