Mafie

Mafie https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76351/bmid_mafie-UMK-76351.png 4 64 13

Kniha hodnotí informace o americké mafii, o jejích svazcích s vládními institucemi a světovým kapitálem. Kniha vypráví o slavných mafiánech, o vlivných "kmotrech" i o veřejných a politických osobnostech, jejichž politickou kariérumafie vytvořila či zničila. Kniha je zároveň svědectvím o dlouholetém boji policie a orgánů spravedlnosti s mafií, který však až dosud nebyl příliš úspěšný.... celý text

Milos530
30.01.2023 5 z 5

Pěkné čtení o mafii ve světě (hlavně v Americe a Itálii) a taky taková menší a zajímavá nástavba (rozšíření, dodatek) k takovým filmům jako je např. Valachiho svědectví, Francouzská spojka, apod.

Wheelcrusher
24.12.2019 5 z 5

Nevim jestli je mi víc stydno, že tomu jako fanoušek videoherní Mafie dávám plnej počet nebo že si na ty idiotský pičuse hrajou lidi v reálu i u nás? Pročež neomylně zmrzačili miliony životů na X generací dopředu.

Jokrzeb
28.05.2019 5 z 5

Historie americké mafie v kostce. Doporučuji. Super počteníčko.

jaroslav4590
21.11.2017 5 z 5

super citanie plne faktov a zaujimavosti o mafii a jej fungovani

R0RI
07.06.2016 5 z 5

Borovička a jeho majstrovské písanie tentokrát v hlavnej úlohe mafia..príbehy,ktoré určite zaujmú aj čitateľov,ktorí až tak neobľubujú literatúru faktu.Skvelo napísané.

lushi
23.04.2016 3 z 5

Dost náročná literatura vzhledem k množství jmen. Borovička nebyl jednotný ve jménech, jednou použil původní jméno, pak amerikanizované nebo přezdívku. Tím mi dost stížil jednak sledování děje, jednak i zachycování souvislostí. Celkově je v takovém rozsahu dost náročné orientovat se v souvislostech, protože nepopisuje události hierarchicky. Každopádně velmi zajímavá kniha, která popisuje mafii věrohodněji než kterýkoliv film.

Kozel
02.07.2015 5 z 5

Bugsy Siegel, Lucky Luciano, Meyer Lansky a mnoho dalších. V podstatě můžu říct jedinou věc: neznám víc fascinující příběhy, než ty z prostředí mafie.

SSim
26.11.2014 5 z 5

Pre mňa ako verného fanúšika kníh borovičkových kníh, jedna z najlepších kníh tohoto autora, hlavne časti o prepojení vatikánskej banky na americkú mafiu a tiež príbehy o takých osobnostiach amerického podsvetia ako Luky Luciano, či Jimmy Hoffa. V knihe je tiež spomínaný spevák Frank Sinatra a jeho prepojenie na mafiu, ako aj rozvoj mesta Las Vegas, vo veľkej miere ovplyvnený mafiou a americkým podsvetím, či nepodarené pokusy o atentát na kubánskeho revolucionára Fidela Castra. 100%

H.A.R.R.Y.
19.04.2014 5 z 5

Ano, je to literatura faktu, nicméně s poutavými románovými pasážemi.

Moreanne
17.08.2013 5 z 5

Četla jsem ji už před více než 10 lety a ne jednou. Skvělá knížka pro každého, koho téma mafie zajímá. Určitě to není detektivka, jak píše Mezclar, spíše literatura faktu, viz první věta anotace - kniha hodnotí informace o americké mafii. Chtěla bych si ji přečíst znovu, ale při stěhování se někde ztratila a už ji asi nikdy nenajdu. Velká škoda.

miruska1
28.06.2013 5 z 5

čitala som ju uz pred par rokmi. Mňa osobne zaujala. Ak vas zaujima literatura faktu /historia americkej mafie/, čož tato kniha je,tak ju možem doporučiť.

Mezclar
11.12.2011

Já jsem tuto knihu taky nečetl jinak ji mám osobně doma mohu jen říci že je trochu silnější ale bude to normální klasická detektivka s klasickým detektivním příběhem, něco na styl Ed McBain pokud jsi tedy od něj něco četl.

capo
26.07.2011

ještě sem jí nečet je to dobrá knížka nebo ne