Mach a Šebestová v histórii

Mach a Šebestová v histórii https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485164/bmid_mach-a-sebestova-v-historii-wrW-485164.jpg 4 57 57

Ďalšie dobrodružstvá dvoch školákov a psa Jonatána, ktorí tentoraz podniknú výlet do histórie. Mach so Šebestovou vďaka kúzelnému slúchadlu opäť prežijú neuveriteľné príhody. Zažijú Napoleonovu porážku pri Waterloo, Šebestová sa stane na pár dní francúzskou kráľovnou, zoznámi sa s malým Mozartom a so Šemíkom sa zúčastní dostihov v Chuchli.... celý text

ddkk
25.03.2024 5 z 5

Tyhle příběhy Macha a Šebestové nám ještě chyběly (a zatím chybí i M. a Š. za školou). Pobavily nás stejně jako ty ostatní, chlapečci se dověděli novinky z historie, přičemž nejvíce je zaujal Napoleon Bonaparte a Šemík. A napříště to máme nalajnované jasně: nejprve výlet k nedalekému Památníku bitvy tří císařů a pak v Praze na Vyšehrad.

Mně osobně nejvíce naštvala Marie Antoinette - jak ta chtěla vychytrale vyklouznout z vlastní popravy, to se teda nevidí! Stejně nevyklouzla!

Doporučujeme a vůbec nám nevadí dlouhatánské věty pana Macourka. Koneckonců, ty jsou přece jeho poznávacím znamením a navíc si stejně vždycky představujeme neopakovatelný přednes Petra Nárožného.

yellow
26.11.2022 3 z 5

Příběhy pro mě byly asi nejzajímavější, co jsme dosud z Macha a Šebestové četly. Ale prostě ten způsob, jakým je to napsané mi celou knížku značně zprotivil.

mia.com
28.08.2018 4 z 5

Další fajn příběhy Macha a Šebestové. Tyhle jsou podle mě nejzajímavější díky cestování do historie.

Greengrass
28.02.2017 5 z 5

Tedy! Kouzelné sluchátko umí věcí! Příběhy dua M+Š nás naprosto uchvátily, bylo velmi těžké vracet se z historie zpět do současné reality. Synek poprvé slyšel jména jako Napoleon či Šemík. Je velmi motivován dozvědět se o historii ještě trochu více. Děkujeme, milý pane Macourku! Děkujeme, milý pane Borne!

veronie
09.12.2016 4 z 5

Z počátku předčítání mi trochu lezly na nervy příšerně dlouhé věty. S tečkami, které by věty oddělovaly autor šetřil. Jinak pěkné a poučné příběhy.

sosna
17.02.2014 4 z 5

Čtená dcerce - prvňáčkovi:-) Máme příběhy M+Š moc rádi a ilustrace Adolfa Borna jsou prostě strhující. K dnešním narozeninám dcerka dostane poslední chybějící díl M+Š za školou...Myslím, že se do něj hned pustíme.

SabinaV.
21.12.2013 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série

kapllu
19.11.2012 4 z 5

Klasika mého dětství. No řekněte, nechtěli byste si taky občas zatelefonovat? Já tedy určitě ano!

WEIL
14.08.2011 4 z 5

Kouzelné sluchátko umožňuje bez problémů cestovat třeba i časem.

A tak si dva spolužáci z 3.B. pořádají výlety do minulosti.