Má ma niekto rád?

Má ma niekto rád? https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132512/ma-ma-niekto-rad-x5J-132512.jpg 5 1 1

Fred je mladý neveriaci Žid, newyorský novinár. Ako mnohí jeho súčasníci na celom svete, je presvedčený, že jeho zamestnanie, životný štýl a existenčné starosti mu nedovoľujú sa starať o čokoľvek duchovné. Henri Nouwen sa stal jeho priateľom a rozhodol sa napísať pre Freda a pre ľudí jemu podobných knihu. O tom, akí sú vzácni, jedineční, ako ich má Niekto rád. Ak chcete dopriať príjemné pohladenie svojej duši, prečítajte si túto knihu. Hentri J. M. Nouwen je jeden z najvýznamnejších duchovných spisovateľov v Severnej Amerike. Prednášal na popredných amerických univerzitách, desaťročie pracoval v komunite postihnutých ľudí a ich asistentov Archa. V slovenčine od neho vyšli knihy V mene Ježiša, Návrat márnotratného syna, Ranený uzdravovateľ, Stretnutie s Máriou.... celý text

vmatusko
19.05.2019 5 z 5

Fakt že sme milovaní, je základnou pravdou o našej existencii. Čakať na nejakého človeka, vec či udalosť, ktoré by prinieslo vytúžený pocit šťastia = cesta do duchovnej záhuby. Stať sa milovaným znamená dovoliť, aby sa pravda o našej obľube u Boha hmatateľne prejavila vo všetkom čo si myslíme, čo hovoríme a čo konáme.
Autor prostredníctvom slov VZIAŤ, POŽEHNÁVAŤ, LÁMAŤ, DÁVAŤ poznal ako sa stať Bohom milovaný!
VZIAŤ - sme Bohom vyvolení, milovaní! Svet ti toho o tebe veľa naklame. Treba vyhľadávať ľudí a miesta, kde ti budú pripomínať kto si! Ak prijmeme že sme vyvolení, budeme to chcieť povedať aj druhým!
POŽEHNÁVAŤ - potrebujeme počuť o sebe dobré veci a to buď cez modlitbu - Boh v tichosti hovorí alebo cez prítomnosť druhých ľudí - pochvala...
LÁMAŤ - prvým krokom k uzdraveniu z bolesti je priblížiť sa k nej, prijať ju.
DÁVAŤ - robiť niečo pre druhých! Náš život nájde naplnenie len v dávaním sa iným. Kto mi dáva najviac? - Ten, kto je ochotný sa podeliť so mnou o svoj život.

Svet je vtedy zlý, keď sa staneš jeho otrokom. Ži vo svete ako niekto, kto do neho nepatrí. Musíš ale veriť, že si povolaný na tento svet. Povieš svoje ÁNO Tomu, ktorý ťa volá milovaný?