Pak ses objevila ty

Pak ses objevila ty https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504166/bmid_pak-ses-objevila-ty-unP-504166.png 4 95 25

Lynnwood Falls série

Annabellina existence je v ohrožení, potíží v její kavárně je po matčině stále víc. Celé městečko Lynnwood Falls stojí při ní – včetně Willa. Když Annabella jedné studené zimní noci uvízne s autem, je to on, kdo ji přispěchá na pomoc. Přitom s ním vlastně není vůbec zadobře, a vyhýbá se mu už od té doby, kdy ji bez omluvy nevyzvedl na závěrečný školní ples, na který se tolik těšila. Když se později dozví jeho pravé důvody, velice ji to zasáhne. Na večírku přátel Elly a Brandona ho pod větvičkou jmelí políbí a pak se to stane: až po uši se zamiluje. Avšak Will se zapřísáhl, že si nikdy žádný pevný vztah nedovolí... Čistá romantika, dobrosrdečné postavy a spousta dramatických scén, barvitě vylíčených do posledních podrobností – to vše nabízí druhý díl romantické řady odehrávající se v tentokrát zasněženém a vánočně naladěném idylickém maloměstě Lynnwood Falls ve státě Maine. Kromě poutavého příběhu nás autorka seznámí i se životem a zvyky v této oblasti USA.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Und dann kamst du , 2020

Airelle
06.03.2023 4 z 5

Na pokračování Lynnwood Falls jsem se moc těšila, první díl mě naprosto uchvátil, a tak jsem si nemohla druhý díl nechat ujít.

První polovina knihy byla taková seznamovací, kdy se objevují dvě hlavní postavy Annabella a Will, kteří mají společnou minulost. Annabella vlastní kavárnu ve francouzském stylu a nedávno jí zemřela maminka, tím se spustili problémy s pronájmem bytu a kavárny a na stole jí leží výpověď, přijde jí to nespravedlivé, a tak kontaktuje Ellu, kterou dobře známe z prvního dílu a která pracuje v advokátní kanceláři Willa. Ti její případ převezmou a začnou pátrat, co za výpovědí vězí. Will je velmi úspěšný advokát, který zachraňuje týrané ženy v nesnázích. Will si zakládá na tom, že nechce vztah, užívá si sex za oboustranného souhlasu (což je strašný spojení, ale na druhou stranu znám případy, kdy tomu tak bohužel nebylo).

Jejich cesty se několikrát zkříží a v momentě, kdy je Willův bratr Jay propuštěn z vězení, vychází minulost na světlo a vše najednou dostane smysl.

Příběh byl plný zajímavých momentů, navíc se celý odehrává na úžasném místě v zimě a o Vánocích, a kdo nemá rád Vánoce, že jo :D Prostředí kavárny mě naprosto uchvátilo, škoda, že já tu svou oblíbenou kavárnu stále hledám, jak ráda bych si tam aspoň jednou týdně zašla a četla si. Oba hlavní hrdinové se mi líbili, ale prim získal Jay, jeho jsem si prostě zamilovala!

Ralemo
27.02.2023 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mi trvalo se do této knihy začíst, docela dlouho se čekalo na romantickou zápletku, první polovina knihy mě moc nebavila. Každopádně konec velice povedený, hlavní hrdinové byli oba dva miláčci, postupně se k sobě opět dostávali a vše skončilo, tak jak má. :)

Ad2424
26.02.2023 5 z 5

Moc příjemná pomalá romantická knížka, kde opět nechybí zvířátka. Líbila se mi nejen hlavní dějová linka, ale také osudy vedlejších postav a postav z minulého dílu. Skvělé!

Za jediné mínus považuji překlad, který mi místy přišel kostrbatý a moc strojený.

evineckY
23.02.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh z maloměsta, kde každý ví o všech všechno,
ale to nejdůležitější se ty pravé osoby nedoví. Příběh je o přátelství,
vztazích, násilí, předpojatosti, smutný i veselý. Stojí za přečtení.

valika0302
07.02.2023 4 z 5

Prvá časť Lynnwood Falls bola kúzelná a tak som sa ďalšej časti nevedela dočkať. Tentokrát nám autorka prichystala príbeh zasneženého mestečka. Odohráva sa to opäť pochopiteľne v Lynnwood Falls, no v zimných mesiacoch.

Kniha obsahuje osud lásky Willa a AnnaBelly, právnik a cukrárka, ktorých spája viac ako len bezhraničná láska ku knihám. Obe postavy sú skôr uzavreté a je cíiť, že si rozumejú a je medzi nimi chémia, no v dôsledku udalostí maturitného ročníka sa snažia jeden druhému vyhýbať. Na koniec sa aj dozvieme, že to tak nebolo ako si mysleli a všetkému sa dalo vyhnúť, keby spolu komunikovali.

Kniha je opäť písaná z pohľadu 3.osoby, na čo si osobne už trochu začínam aj zvykať. No oproti prvej knihe som našla niektoré veci, ktoré mi nesadli.
Pozitíva:
- obe postavy si čitateľ okamžite zamiluje (pre ich charizmu a charakter)
- autorka veľmi krásne vie zakomponovať zvieratká do príbehu

Negatíva:
- veľmi dlhé kapitoly
- prvú tretinu knihy sa skoro nič nedialo a to trošku nudilo

Celkovo hodnotím knihu pozitívne a myslím si, že stojí za prečítanie, aj keď prvá časť je u mňa rozhodne víťaz. A tá krásna obálka? achh milujem.

Hodnotenie: 4/5⭐

zima maloměsto Nová Anglie