Procitnutí

Procitnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87652/mid_procitnuti-W0E-87652.jpg 4 425 425

Lovkyně snů série

Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Wake , 2008

andulka1406
14.05.2013 5 z 5

Knížka byla zase něco jiného než ostatní. Zaujalo mě téma snů. Musíte si zvyknout na styl autorčina psaní. Mě nevadil, naopak se mi to líbilo. Už se těším na další dil.

EttelëaDragons
12.05.2013 2 z 5

Kniha má potenciál, ale to je tak asi všechno. Nápad se mi opravdu líbil, to nepopírám, lae jeho zpracování je dost špatné. Absolutně se mi nelíbil ten příšerně strohý styl, jakým je kniha napsaná, podle mě ani žádný styl nemá. A to je škoda, s takovým zajímavým nápadem by se dalo něco udělat. No, to, co autorka s touhle knihou provedla poukazuje jedině na její spisovatelské schopnosti, které jsou prakticky nulové, takže já už po knize od ní raději nesáhnu. 1 hvězdička za zajímavý nápad a 1 za to, že se to rychle četlo, takže to měl člověk aspoň brzo za sebou :)

Mikisan
12.05.2013 1 z 5

Hloupost, nemám chuť ani na další díly...

Nickky
23.04.2013 3 z 5

Opravdu škoda toho nevyužitého potenciálu :/ Knížka měla tak zajímavý nápad, ale něco mi na ní nesedělo. Možná to bylo stylem psaní..... Každopádně nepatří k nejhorším - spíše taková oddechovka :)

Knihoholka:'33
20.04.2013 1 z 5

Knížku jsem měla přečtenou za 2 hodiny, ale nijak obzvlášť mě nebavila. Vadil mi styl psaní, nedokážu se do toho pak tak vžít. Ale děj mě celkem zaujal. Ale zbývající díly si i přesto přečtu:D Když už jsem něco začala, tak to taky dokončím:)

Peace
22.02.2013 2 z 5

Kdyby se knížka nečetla tak rychle, nejspíše ji odložím už po prvních stránkách. Žádné překvapení se po jejím přečtení sice nekonalo, ale pokračování si přečtu, když už je děj otevřený :o) Dle mého názoru hodně průměrná kniha.

~.Lucy.~
20.02.2013 4 z 5

Nechtěla se mi číst .. Až na poslední chvíli jsem ji odkládala. Ale pak jsem ji otevřela a začetla se. Hned mě začala bavit :D Cabela jsem si oblíbila už jako osobu s mastnými vlasy :) (y) Vadil mi ale styl psaní ..

Enefersis
02.02.2013 2 z 5

Zajímavá kniha. Styl psaní je, pravda, docela neobvyklý, ale nakonec jsem si zvykla. Je to zase něco jiného. Příběh se odvíjí před očima obraz za obrazem jako film, nehrozí, že byste se byť jen na chvilku nudili. Přesto si myslím, že tak skvělé téma by se dalo zpracovat lépe. Ze zvědavosti jsem přečetla i druhý díl a ten je dle mého názoru o dost lepší :)

Lady.Ge
26.01.2013 4 z 5

Mně se kniha líbila. Ano, styl psaní byl... zvláštní, ale nemůžu říct, že jsem si na něj nezvykla. Je to opravdu spíše oddechová knížka, ale musím být vše dokonalé? Další díly jsem zatím nečetla, ale docela se na ně těším. A pokud jste vy, co už jste komentovali, starší než já (což asi bude pravda), nedivím se, že s knihou nejste úplně spokojeni. Ale mě se líbila.

Kate.S
13.12.2012 3 z 5

Kniha není špatná. Má velice zajímavý námět. V půlce knížky jsem si ale myslela, že už se konečně něco stane...marně. Příběh je takový celkově nudný, ale číst se dá. Taková oddychovka. Hlavně, takové završení jsem opravdu nečekala. Všichni tvrdí, že druhý díl je několikrát lepší, takže si ho přečtu ze zvědavosti.

ciniminisek
29.11.2012 4 z 5

Nápad velmi dobrý, knížka se mi moc líbila. Jsem zvědavá na další díly. Jednu hvězdičku ale ubírám za styl psaní. Sice stručné a rychle přečtené, ale skoro nebyl čas ani na žádné emoce. je to škoda, pak by to byl opravdu velký trhák.

DarkFireflies
04.11.2012 1 z 5

Čekat od téhle knihy něco, cokoliv, byla rozhodně chyba.
Styl psaní autorky byl nemastný, neslaný, ztrácela se v časech, jakékoli emoce jakoby pro ni ani neexistovali.
Příběh byl pěkně vymyšlený, vážně ano, ale... Nevím, jestli se stala chyba u mně a jsem prostě zvyklá na trochu jiný styl psaní a podávání příběhu, a nebo to prostě bylo vážně takové, jak mi to připadalo - psáno tak, jako by to autorka už chtěla mít za sebou. Ztrácela jsem se v tom.

Tu jednu hvězdičku si ode mě kniha vysloužila pouze za svůj nápad, protože to bylo asi to jediné, co se mi na této knize celkově líbilo.

Sussane
03.08.2012 1 z 5

Táto kniha má dobrý nápad, ale už nič viac...Dovolím si povedat, že by som to určite napísala lepšie a to je už čo povedat :D Príde mi to , ako keby to písalo malé dieta...urobila to,potom urobila to.To čo je?

alipeli
15.06.2012 4 z 5

Tak tohle je opravdu skvělá knížka, nejdřív mi ale dlouho trvalo zvyknout si na způsob psaní (ty časy mi tam docela vadily), ale celou knížku jsem přečetla na jeden zátah...vím, že je to malá knížka, ale stejně...málo kdy se to povede...vřele doporučuji, když si potřebujete od všeho odpočinout

MysticHaa
02.06.2012

Tuhle knihu jsem přečetla doslova jedním dechem a musím říct, že styl, jakým byla kniha napsána mě asi první kapitolu docela rozčiloval. niscméně to mě neodradilo a přečetla jsem ji hned jak jsem ji doč´četla přečetla jsem si i druhý díl také na jeden nádech moc se mi kniha líbí. zajímavý námět :)

Diddi
09.05.2012 1 z 5

V životě jsem nečetla knihu, která by byla, tak příšerně psaná. Nechápu jak někdo mohl tu to knihu vůbec vydat. Nápad to byl skvělý. Postavy by mohly být více propracované. Všechny věci, děje, pocity byly stroze popsány- vlastně nebyly popsány vůbec. Třeba se někdo spletl a místo toho, aby vydali knihu, vydali místo toho jen stručné poznámky.Jinak si to nedokážu vysvětlit.
Co vůbec nechápu, že přes všechny ty to věci jsem knihu přečetla hned a odhodlávám se přečíst další díl.

sarekaslukova
08.04.2012 5 z 5

Kniha mě udivila jak byla psaná. Nemůžu říct jestli mě bavila nebo nudila protože jsem ji přečetla jedním dechem. Byla jsem příšerně zvědavá co bude dál a dál až jsem byla na konci. Rozhodně zajímavé počtení pro náctiletý. Ale od poloviny to bylo určitě zajímavější než ten začátek to určitě. Na můj vkus tam bylo až moc detailů.

Juditha
31.03.2012 2 z 5

Nebylo to špatné, ale čekala jsem od toho něco víc. Myslím, že víc se to bude líbit mladším ročníkům.

Bee
24.02.2012 4 z 5

Říct o Procitnutí, že je to zvláštní kniha, je opravdu slabé slovo. Dialogy místy stojí za nic, možná je to i tím, jakým způsobem je kniha psána, ale námět byl skvělý a kupodivu je mi sympatická hlavní hrdinka. Uvidím, jestli změním názor, až si ji přečtu i česky. Doufám, že další dva díly budou ještě lepší :)

Omy
19.02.2012 1 z 5

Tak musím říct, že už jsem se dlouho u žádné knihy tak nenudila. Ploché charaktery, odhadnutelnost děje, nuda, šeď.. co dodat.