Procitnutí

Procitnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87652/mid_procitnuti-W0E-87652.jpg 4 425 425

Lovkyně snů série

Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Wake , 2008

Sabka123
11.12.2015 3 z 5

Příběh byl nápaditý a úplně jiný. Ale jinak nic moc. Čekala jsem od toho víc a taky mi vadilo, že příběh vyprávěla autorka a ne hlavní postava, jak to většinou v knihách bývá. Tohle mi u knih vadí a hůře se mi tak čtou. Pořád jsem se nedokázala do knihy pořádně začíst, ale nečetla jsme ji z donucením, to zase ne. Jenom mě tak nenatchla, čekala jsem od toho opravdu víc. Dávám 3 hvězdičky a to jen za dobrý nápad, jinak nic moc :(

deedulka
15.11.2015 4 z 5

Když to shrnu celkově, tak docela zajímavý nápad a příběh. Ze začátku jsem se zděsila, co jsem si to půjčila...začalo to docela pubertálně a ten hrozný styl psaní autorky, jako by byla na 1. stupni základní školy a neuměla pořádně vytvořit souvětí. Pak už jsem si asi zvykla, protože mi to tolik nevadilo a soustředila jsem se na příběh. A docela jsem se podivila, co to z těch dětí nakonec vyrostlo. :) Co mě v knize nejvíc udivovalo bylo, že studenti ve školách pořád spali...nejen ve studovně, ale i při výuce. :) To mi hlava nebere, že jim to učitelé trpěli.

klarik
14.11.2015 2 z 5

Hlavní myšlenka knihy byla dobrá, ale jak už je tady řečeno zpracování knihy bylo až příšerné. Připomíná mi to zápis poznámek třeba k prezentaci, kde máte sepsaných pár bodů v odrážkách ( Otevře oči. Už svítá. A skončí ). Vážně tohle je dílo hodné čtyřletého dítěte.
Očekávala jsem od knížky nějaký větší dramatičtější spád a silně pochybuji o tom, že si přečtu další díly.

Týnušxxx
16.07.2015 2 z 5

Kniha měla opravdu zajímavý námět, ale nelíbilo se mi její zpracování. Bylo to psáno takovým až moc jednoduchým stylem a celé se to motalo okolo lásky dvou teenagerů.
Neustále jsem čekala na nějaký zvrat děje, něco co mi vyrazí dech a ono nic.
Každopádně když si to přečtete asi nic nezkazíte, za dvě hodinky to v pohodě přelouskáte.

Davina
30.06.2015 3 z 5

Ze začátku jsem se musela přemlouvat, abych četla dále. (Jsem ráda, že jsem se nakonec překecala.) Po chvilce mě kniha velice zaujala. Přečetla jsem ji během chvilky na houpačce a opravdu stojí za přečtení! Nápad je originální, i když místy trochu matoucí (alespoň pro mě).
S hlavními postavami jsem neměla žádný problém, jen mi přišlo, že těm vedlejším není věnována téměř žádná pozornost. Každopádně hned zítra se vrhám na pokračování.

Babsie
14.06.2015 1 z 5

Nedalo se to číst...Ten styl psaní byl příšerný. Autorka píše v jednoduchých krátkých větách v přítomném čase. To nezní tak zle. Ale pro mě to bylo naprosto nečitelné. Př: ,,Janie koukne z okna. Vidí Cabela. Cabel se podívá na ní. Dívají se na sebe. Janie odejde od okna. Brečí. Neví co má dělat. Cabel odjíždí. Janie sedí." Hrůza! Propadání do snů není špatný nápad, ale autorka jej uvedla hrozně nezajímavě. Celou knihu se tam nic nestane, Janie padá do snů, pracuje v domově pro důchodce, techtle mechtle s Cabelem, stěžování si na život...Prostě žádný průbojný děj, žádné zvraty. A ten vztah s Cabelem naprosto nesmyslný. Nejdřív jsou děsně zamilovaní najednou on odjede dva týdny spolu nemluví, potom se líbají, potom spolu zas nemluví, vedou nesmyslné rozhovory kde neustále odbíhají od tématu až nakonec vůbec nevíte o čem se bavili. Nic spolu nemají, pak spolu zas chodí, pak se zas hádají, zas se líbají. Bylo to tak zmatené že jsem se donutila přečíst si některé části znovu i když to bylo utrpení. Ale stejně jsem to nepochopila, hádali se kvůli nesmyslům a pak se zas naprosto nesmyslně dávali dohromady. Kdyby tam byl nějaký děj přežila bych jak je to napsané. Ale tohle se nedalo. Další díly jsem vracela nepřečtené ( a to já nikdy nedělám...) Nedám odpad jen proto že jsem milovník knih a podle mě si žádná kniha nezaslouží být nazvána odpadem (možná později změním názor). Nedoporučuji tuto knihu číst, nic vám to nepřinese.

Plusy: Čte se hodně rychle, ty krátké věty vás donutí to hned dočíst přestože si potom řeknete ,,Co jsem to právě přečetl/a ?" Zajímavý nápad
Mínusy: Jsou uvedené nahoře ale pro přehlednost vypíšu i sem : Nesmyslnost vztahů a rozhovorů, žádný děj, žádné zvraty, napsáno příšerně, nuda většiny knihy, neustálé opakování se, jedna z nejhorších knih co jsem kdy četla.

Nicoletta1681
12.05.2015 5 z 5

Příběh je originální (žádní upíři, vklodlaci atd...:D ) rychle a dobře se čte,že se od něj nedá odtrhnout :)

1v8na
02.04.2015 4 z 5

Příběh se mi líbil. Celý byl zvláštní. Hlavně ze začátku jsem měla problém určit, kdy je ve snu a kdy nespí. Nicméně když jsem se v tom dokázala zorientovat, tak to stálo za to. Jsem zvědavá o čem je druhý díl.

Sali88
21.01.2015 3 z 5

Kniha mě tolik nenadchla, styl psaní je zvláštní,uplně jiný, než na který jsem zvyklá, jednoduché, krátké věty, bez rozepisování. Být to jinak zpracované, líbila by se mi víc. Ale i tak si přečtu i další díly, i když nebude patřit zrovna mezi mé oblíbené, zajímá mě, co se stane dál, jak bude pokračovat :)

1259
16.01.2015 2 z 5

Zajímaví příběh a dění. Docela se těším i na další díly.

Pedros
14.01.2015 2 z 5

Celkem dobrý nápad, ale číst další díly mě už nelákalo.

Annie G.
12.12.2014

Mně se ty deníkové zápisy dost líbily a četlo se mi to rychle a dobře

LilianaFalcon
02.12.2014 4 z 5

Četla jsem ji anglicky a fakt se mi to líbilo. Propadání se do něčích snů? Konečně něco jiného než upíři, duchové nebo andělé ;-)

Oinike
25.11.2014 4 z 5

Zajímavý námět. Kniha by mohla být velmi dobrá, kdyby nebylo toho zpracování... To je fakt šílené. Alespoň teda zpočátku, než si na to člověk zvykne (ale ne, nebudu si lhát do kapsy, šílené mi to přišlo i na konci). Jasně, pomáhá to spádovosti a rychlosti čtení, ale je to jak jezdit na hranatým kole. Autorka z toho mohla vymáčknout trochu víc, nicméně i tak se mi příběh líbil a další díly přečtu taky, protože jsem prostě zvědavá, co si budeme povídat. :)

Samaret
17.11.2014 3 z 5

Mám z toho trochu smíčené pocity. Na začátku jsem se docela nudila a rozjezd byl hodně pomalý. Navíc se mi moc nelíbil styl psaní a celkově pojetí toho příběhu. Vždyť by se to dalo napsat daleko lépe.

maca5449
06.11.2014 3 z 5

Hodně divně napsané.
+ Přečteno velmi rychle a Cabel je opravdu skvostná postava, kterou si prostě oblíbíte.
- Příběh by se dal rozpracovat lépe, myšlenka byla dobrá, ale sakra dyť se to četlo tak špatně!

petra3242
31.10.2014 3 z 5

Nebylo to tak špatné, jak jsem čekala po přečtení některých komentářů tady. Pravdou je, že styl vyprávění je hrozný. Ale příběh sám o sobě mě bavil. Nejmilejší postavou je mi Cabel. Líbí se mi, jak se stará o Janie, i přesto jak se k němu ona občas chová.

Aurorita
27.10.2014 2 z 5

Na tuto knihu jsem si dělala zálusk už hodně dlouho. Když jsem si ji včera přinesla domů, hned jsem se do ní s chutí začetla. Možná o to větší zklamaní ve mně kniha po přečtení zanechala. Nebyla vyloženě špatná, ale také nebyla kdovíjak dobrá. Samotný nápad mě hodně nadchl, opravdu originální. Ale to je asi tak všechno. Hlavní postavy nebyly ničím zajímavé, děj byl až příliš rychlý a díky způsobu psaní opravdu hodně osekaný. Opravdu jsem nepochopila, proč autorka zvolila právě takový styl vyprávění. Jsem jen ráda, že jsem odolala a koupila si pouze první díl. Další pokračování si nechám s klidným svědomím ujít.

Aléda
18.10.2014 3 z 5

No, tato kniha mě moc neuchvátila, občas jsem se nudila a přišla mi tak nějak zvláštně napsaná, nevím. Sice jsem ji přečetla, ale další díly už asi číst nebudu.

milujuknihy
14.10.2014

Hele, koupila jsem jsi vsechny 3 dily lovkyne snu..a ted nevim...mam to cist? Nemam?.. nebo to mam prodat? :/ pomocte.