Procitnutí

Procitnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87652/mid_procitnuti-W0E-87652.jpg 4 425 425

Lovkyně snů série

Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Wake , 2008

Zama
14.09.2014 5 z 5

Takhle knížka mě ze začátku děsně nudila.. myslela jsem si že to bude blbost.. ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout.. :) Přečetla jsem jí jedním dechem.. Fakt super.. :) Doufám že i ty další knížky budou super :)

martina5069
24.08.2014 5 z 5

Přečetla,zavřela a valila do knihkupectví pro další díl :-D Tak tahle knížka mě naprosto dostala je perfektní musím říct že je mi teď i líto že sem dala temným vizím tolikm hvézdiček ptž tahle kniha a doufám že i celá série je naprosto boží a nemůžu se od knížek odtrhnout. Co ještě můžu dodat tak že to urćitě není naposledy co si to čtu rozhodně si je nechám ve stvé knihovně a ćasem si je pŕečtu znova :-)

mikaella
31.07.2014 3 z 5

Zajímavý nápad...mám ráda knihy s podobní tématikou...nadprirozené vlastnosti, upíry...ale ten styl psaní...vůbec se mi to nelíbilo...nápad, postavy, to bylo super...ale dokázala bych si to představit jinak napsané, zajímavější...a víc podrobnější...každopádne si přečtu i další dvě části.
Tři hvězdičky...četla jsem už lepší, ale zase mě to ani neodradilo a jsem zvědavá na další

Narissa
25.07.2014 2 z 5

Já nevím, asi jsem prostě čekala něco jiného. Když knížka skončila, nebyla jsem si jistá, jestli je ten příběh prostě takhle rychle ukončený a nebo bude dál pokračovat v další knize. No nepokračuje.
Styl by mi nevadil. Je podivně úsečný a rychlý, ale alespoń je to zajímavé. Spíš je zvláštní jeké jsou tu děsné skoky. Napřed hrdinka nic neví a pak jen tak z vteřiny na vteřinu už v tom umí chodit a vše je ok.
Můj celkový dojem je dost rozpačitý. Další díly čtu, když už je mám, ale jinak...

KerrKnock
23.07.2014 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že to ani nedočtu. Došla jsem na čtyřicátou stránku, zaklapla jí a zařekla se, že jí číst nebudu. Jenže jsem se na pláži nudila a tak jsem vzala knihu znovu do ruky a musím říct, že jsem za to byla velmi ráda. Knížka mě zaujala, byla to příjemná oddychovka, byla zajímavá, téma opravdu neotřelé. Sice tomu chyběla nějaká větší zápletka, ale příběh byl poutavý a přečetla jsem ho jedním dechem. Určitě si knihu přečtěte, dávám si jí do doporučených, stojí to za to si jí přečíst a těším se na další díly :-)

CraWer
19.07.2014 4 z 5

Přečteno během jednoho odpoledne, líbí se mi to.

77%

kvapsv
17.07.2014 4 z 5

Kniha mě velice mile překvapila, protože jsem nečekala, že bude až tak zábavná a nutit mě nepřestávat číst. Dala bych 5*, ale ačkoli chápu, že je to taková "oddechová" kniha, postrádala jsem alespoň nějaké hlubší myšlenky. Nicméně se těším na další díl ze série a knihu jako "oddechovku" můžu jen a jen doporučit. :)

PS: Jak tak čtu komentáře asi jsem nebyla jediná, kdo měl ze začátku trochu problém se stylem psaní.

TheB
09.07.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila moc. Někomu možná nemusí vyhovovat jakým stylem je kniha napsaná - mně to naopak vyhovuje. Janie mi byla sympatická, líbilo se mi, že nemá zrovna jednoduchý život. V ostatních knihách je to spíš naopak. Hned po přečtení jsem se vrhla na pokračování :)

mirrab
29.06.2014 5 z 5

Dobrá knížka. Není to sice nic extra, ale ani nic fuj. Přečetla jsem všechny díly a byla ráda za otevřený konec, který to Janie úplně nespečetil.

Adele02
14.04.2014 4 z 5

Zvláštní styl psaní, ale líbilo se mi to.

Barča 008
07.04.2014 3 z 5

Na knize se mi velmi líbí motiv. Provedení už trochu vázlo, ale ne tak, aby to bylo až moc hrozné. Velmi se mi líbilo, že jsme vlastně viděli pohled holky, která nemá zrovna úžasný život a skvělou rodinu - protože přiznejme si, ve většině knížek to je naopak. Jinak ale chválím.

Laf
18.03.2014 3 z 5

Pěkná oddychovka :-) Jenom mi dost dlouho trvalo si zvyknout na její styl psaní :-)

Kaka.cs
10.02.2014 4 z 5

Oddychová knížka se zajímavým nápadem.

Tanja00
02.02.2014 2 z 5

Kniha mě zaujala nápadem, ale obsahem mě příliš nepohltila, další díly se číst nechystám.

Liška Emily
11.12.2013 1 z 5

Když jsem si četla anotaci, zaradovala jsem se nad originálním nápadem. Bohužel, už po pár stránkách mi bylo jasné, že tahle knížka moje očekávání nenaplní. Autorka měla v rukách neotřelý nápad - aspoň jsem nic s podobnou tématikou dosud nečetla - ale forma to všechno zabila. Někomu možná tento styl vyhovuje, ale číst něco jako denníkové zápisky z pohledu třetí osoby ještě k tomu v přítomném čase pro mne bylo utrpením. Knihu jsem dočetla spíš jen, abych se dozvěděla, jak příběh dopadne.

mercedes1j8
16.10.2013

Skvělá knížka, už se těším na další díl :)

DariDerek
02.09.2013 3 z 5

Není to těžká kniha, taková "vláčná" :o)) Jako že další díl si určitě přečtu, ale není to nic, na co bych se třepala :o) Ale nápad ohledně snů není špatný, ba dokonce bych napsala, že docela geniální :o) A zase si představuju jak já bych chtěla tuhle funkci :o))))

trynitrix
15.06.2013 4 z 5

Konečně něco nového a jiného co se týká tématu knihy zajímavý nápad. Jen ze začátku jsem byla mimo a co pořádně jde ale pak mě kniha pohltila a já ji slupla během dne :-D tak už se těším na další dvě pokračování :-)

BooksLucyKing
11.06.2013 5 z 5

Přečteno, nebo lépe řečeno zhltáno za jeden večer. Janie je bezvadná holka. A to její propadání se do snů ostatních je opravdu zajímavé. Příběh byl sepsaný jednoduše, kratké věty, kratké kapitoly značené časovými úseky, všechno to tak odsípá, že čtete, čtete, jste ponořeni do každého slova, do každé situace a ani se nenadějete a jste na konci knížky a chcete víc. Pobavíte se, zděsíte se, zamyslíte se, budete s postavami soucítit. Nebo aspoň mě se to stalo. Na to jak je knížka krátká a autorka se nezatěžuje moc popisy postav, tak jsem hned po pár stránkách dokázala s postavami navázat vztah, dát jím obličej a taky se ztotožnit v určitých momentech. A aby toho nebylo málo, nechyběla ani láska, avšak žádná slaďoučká, přesně se hodila do povahy příběhu, láska dvou lidí, kteří jsou určitým způsobem vyvrhelové a jediné, po čem touží je, aby tam někdo byl, někdo, kdo jim bude rozumět a bude je mít rád. Moc se těším na další díl. Tady je to jasných pět hvězdiček.

Zaara
03.06.2013 3 z 5

Zajímavý nápad, postavy i prostředí jsou uvěřitelné. U mě byl problém se zpracováním - styl psaní, který ostatním možná přijde osvěžující (pokud se to tak dá říct), mně osobně nesedl. Tím pádem se mi příběh zdál spíše určitým způsobem okleštěný než syrový. Ale knížka je to velmi příjemná a určitě nakouknu i do pokračování.