Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515724/bmid_lovec-prizraku-vrazdy-ktere-sokoval-If6-515724.jpg 5 280 280

Trina1
07.01.2017 5 z 5

Tak tohle byl mazec! Knížka mě děsila, naprosto rozhodila a přesto jsem ji nemohla odložit. Chápu, pokud ji někdo nemohl dočíst. Já jsem ji přečetla za tři dny a nyní si dám na nějakou dobu od takovýchto knih oddych, musím přesedlat na něco jemnějšího.

Squadron
07.02.2016 5 z 5

Precteno jednim dechem po vecerech behem par dnu. Autenticky a vcelku zevrubne podana vypoved o prubehu vysetrovani tech nejhruznejsich zlocinu, ktere se staly na uzemi Prahy. Pruvodcem je jedna z nejvetsich postav prazske "mordparty".
Nastinena je doslova mravenci prace, ktera stoji za objasnenim vrazd, hodiny vyslechu a rekonstrukci, behem kterych se v nekterych pripadech vyvinul dokonce blizky vztah mezi vysetrovatelem a pachatelem. Kniha neni pro kazdeho, ale ve mne zanechala hluboky dojem, vsechna cest panu Markovicovi.

hopla
17.10.2014 5 z 5

Popisované případy jsou jedny z těch nejznámějších, a tak je dobře dozvědět se skutečné okolnosti a nezůstat u novinových článků, které nejsou vždy objektivní. Máme tak možnost pokusit se nahlédnout do duše pachatelů, kteří často sami nevědí, proč páchali takové hrůznosti anebo hůř - i při rekonstrukci si dokáží znovu své "dílo" s rozkoší vychutnávat. Prakticky všechny takové případy, kdy se člověk nechá ovládnout svými pudovými atavismy a páchá těžké zločiny, jsou tu posuzovány z hlediska příčetnosti a o potrestání pak rozhoduje znalecký posudek psychiatra. Že navrhovaná "ochranná léčba" pak nemusí být vůbec účinná a nikoho nechrání, není ojedinělým názorem. Není divu, že se proto v knize často objevuje narážka na dnešní stav, kdy u nás neexistuje trest smrti. Např. na str. 129: "...15.2.1980 oznámil předseda senátu rozsudek: Trest smrti! Verdikt se nijak nevymykal z tehdejšího přísného posuzování podobných zločinů. Doba ještě nebyla změkčilá jako za našich časů, kdy pseudohumanisté vnucují společnosti, aby na vrahy a další přestupníky zákona hleděla jako na chudáky zasluhující místo trestu ohled a pomocnou ruku."
Knihu jsem přečetl ve dnech, kdy jsme se s hrůzou dozvěděli o činu šílené ženy, která ve škole ve Žďáru nad Sázavou ubodala studenta a další tři lidi zranila. Co dodat...? :-(

Alca007
11.09.2014 5 z 5

mám ráda literaturu faktu.
drsné čtení -ale, pan Markovič mi přišel velmi sympatický, lidský

VePe
19.06.2014 3 z 5

Nevím, jak knihu hodnotit, protože jsem nečekala až tak detailní popisy a fakta. Kniha mě místy děsila a opakování šílených kriminálních činů (a zejména motivů, které mnohdy ani nebyly!) mě tak znechutilo, že jsem knihu v 1/3 odložila. Tím ovšem nechci říct, že je špatně napsaná! Jen jsem na to neměla žaludek, resp. stačila mi ta 1/3 k představě o práci kriminalisty na oddělení vražd.

Godzila.007
01.06.2014 5 z 5

Je to z oblasti literatury faktu, tudíž vysoce oceňuji autenticitu, výpověď vyšetřovatele, který byl přímo u toho, tedy u vyšetřování, ale i dobrý vypravěčský styl, který tomu dali oba autoři. Děsivé, ale pravdivé. Takový je - bohužel - život také.

Warden
19.02.2014 5 z 5

Znepokojivé, děsivé čtení.....Ve 3/4 knihy jsem byl nucen na čas ji odložit....Dívím se, že se z toho em.plk.Markovič nezbláznil....

edith79
16.10.2013 5 z 5

No co dodat . Neskutečně zajímavé, děsivé, ale asi proto tak čtivé. Kniha, kterou je těžké odložit, ale někdy je to nutnost, pokud nechcete mít těžké spaní.