Losí hovno

Co se asi stane, když se zajištěný muž středního věku žijící ve Frankfurtu dozví, že po své pratetě zdědil statek ve Švédsku? V práci ho to vlastně už moc nebaví, jeho partnerský vztah se ocitá na bodu mrazu. Možná by mohl statek prodat, vzít si na rok dovolenou a procestovat s Tanjou exotické země. Ano, to by jim jistě prospělo. Nebo by mohl trávit každé prázdniny ve Švédsku... Ale také by mohl dát výpověď a splnit si svůj sen napsat knihu. Stát se spisovatelem. Spisovatelem v holinách na švédském statku. Na samotě, u jezera, obklopen hlubokými lesy. Proč jenom Torstenův otec o Gödseltorpu říká, že je to zatuchlá díra plná vypatlanejch debilů? Je to tak, ve Švédsku nežijí jen vcelku přívětiví století staříci, ale i Ragnar Hedlund a jeho šišlavý syn Ole-Einar, člen motorkářského gangu, muž ve flekaté kombinéze, který připomíná sériového vraha u benzinky z hororu Stephena Kinga, a mnoho dalších figurek, jež Torstenovi zpestří jeho vizi idylického života spisovatele....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/268279/losi-hovno-268279.jpg 3.7105

Elchscheiße (2014)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Jan Vašut

katerina5544

Vyborna!!!! Ja se tak bavila. Nejlepsi oddychova knizka. Miluju autoruv smysl pro humor!!! Cte se samo, lehce a je to sranda :-D to budu cist jeste hodnekrat.

sofi987
21.12.2017odpad!

Superpruser, ne... Bohužel mne kniha vůbec nezaujala. Čekala jsem oddychovku, ale tohle bylo oddychové snad až přespříliš. Nereálný příběh o ničem. Škoda, vypadalo to zajímavěji...

petrels
18.10.2017

Skvělé oddychové čtení. Dostal jsem ji od dcérečky k narozeninám a udělala mi tím obrovskou radost. Už jsem byl přesycen těch sériových brutálních vražd typu Chris Carter. Sice trošku kýčovitý konec (jako vystřižený z amerických filmů), ale jinak vřele doporučuji.

HonzaT
08.10.2017

Ale jo, bavila. Hlavně Rainer a táta. Dokonce jsem použil při konverzaci některé Rainarovi hlášky. Je to příjemná změna po všech těch thrillerech přečíst něco humorného, i kolegové v práci se divili čemu že to se furt hihňám...

soukroma
26.09.2017

Úsměvné, často, někdy příjemně, jindy ulítle.
Bláznivé, čím dál tím víc.

Nuny
24.09.2017

Co dodat. Kniha nemá žádný děj. Je to hrozná nuda a asi jsem suchar, ale fakt mě to vtipný nepřipadalo. Že je to přitažený za vlasy a nereálný to jo, ale komický, to ne. Bohužel.

IvanaB
31.08.2017

Nečekala jsem, že se budu smát nahlas. Za mě super, nejlepší z Bobků a Lejn :-)

Dardos
12.07.2017

Skvela oddychovka, nic narocneho na cteni a premysleni. Zaroven jsem se ale vazne pobavila a knihu rada doporucim dal :). Takove idealni prazdninove cteni k vode...

hlavinka
30.05.2017

Fakt vtipny :-)

Predator666
03.05.2017

Hustý, ne? Fakt mega brutus, ne. Ten konec ve vesnici mě dostal a vyvrcholení - bomba!!!
Je vidět, že pan Simons prostě umí. Nic těžkého, žádné složité zápletky a krásně "vybarvené" postavy.
Tohle se mi líbilo a úspěšně mě to pobavilo.
Jdu na další knihu.

Barsine
18.04.2017

Prostě oddechovka :-) Párkrát jsem i vyprskla smíchy.

skipiii
13.04.2017

Příjemné, oddechové čtení u kterého se i zasmějete:) Kromě toho má originální název i obálku:)
Doporučuji a určitě si přečtu další díly:)

aruba
02.03.2017

Bláznivé, vtipné, zábavné. Přesně můj šálek kávy.

orinka3
18.02.2017

Žádné veledílo, ale moc dobře se to čte a není nouze o humorné okamžiky. Četba nedá práci, je to tak na jedno odpoledne. Dobrá oddechovka.

Terva
12.01.2017

Muž musí udělat, co musí udělat.

Velmi specificky pojatý příběh Torstena, muže ve středním krizovém věku, který díky jednomu dědictví zažije podivný až bláznivý výlet. Koupí ojetý vůz značky WV-BUS, pojmenuje ho Lasse (i auta potřebují jména) a vyráží na trasu dlouhou 1600 kilometrů z Německa do Švédska. Na tamním statku, který zdědil, se chce zabydlet a začít psát knihy, nebo alespoň napsat jednu knihu, o mužích ve středním krizovém věku. Pravda, otec ho odrazuje od cesty a tvrdí, že Godseltorp je zatuchlá díra a že tam nepřežije ani mrtvej, ale hlavní hrdina je optimista a nenechá se odradit.
Už z prvních vět a odstavců je jasné, že to bude sice částečně smutné, ale plné ironického až černého humoru. Jen cesta samotná do Švédska si vyžádá spousty obětí a odříkání. Je vlastně fajn, že vždycky může být ještě hůř. Já osobně jsem sice hlavního hrdinu litoval, ale strašně jsem mu fandil. Když však cestou vzal jednoho podivného stopaře jménem Rainer, stal se tento člověk mým koněm nebo spíše jednookou krávou – jak chcete. Jeho slova a karmické výroky jsou boží. A hlavně, skoro každou větu zakončí slůvkem – ne. Tak proč ho nevzít, ne. Příběh je rozdělen do několika částí, ne, ale ten konec mi moc neseděl, ne. Možná je trochu přehnaný, ale i tak je to super sranda, ne.

Malá ochutnávka:
Měl jsem nepříjemný pocit. Chtěl jsem co možná nejrychleji natankovat, zaplatit a ujet. Hlavně se u čerpací stanice Stephena Kinga nezdržovat. A vyhnout se jakémukoli konfliktu.....

Musím přiznat, že skoro na každé stránce jsem se něčemu zasmál. Většinou jsou to nechtěné, ale bravůrně zvládnuté situace, dokončené nějakým vysvětlením. Zajímavé je také to, že spisovatel dokázal čtenáře zaujmout a dokonce mu dovolí předvídat. Stane se tak, že čtenář už dávno dopředu ví, že bude průser a jen čeká na které stránce to bouchne. Já jsem byl pak na sebe hrdý, že jsem to uhádnul. Ale pak jsem pochopil, že je to schválně, nutí vás to přemýšlet a těšit se, kdy to přijde. Takových situací je tu spousty a věřte, skoro každá vám pak přijde vtipná, nebo alespoň veselá, ne.
Osobně se mi strašně líbila situace, kdy Reiner prohlásí, že, to je super, ne, důsledek katalyzačního komunikačního média, ne. Fakt supr situace, ne.

Na konci knihy jsou přeložené výrazy použité v tomto příběhu. Hlavně Švédské překlady. Je to dobrá věc, jen mě mrzí, že jsem na to přišel až po přečtení knihy. Tam jsem pak zjistil, co švédsky znamená Tjugosex.

Nedám pět hvězd, ale jen čtyři, opravdu mi to ten konec trochu pokazil, ne.
Avšak příběh vřele doporučuji, je to sranda a příjemná oddychovka, ne.

Citát - To je felkem dobvej ftípek sfázat Nora norfkým sfetrem, fakt legrafe.

standunun
06.01.2017

Bylo krásné se vrátit během čtení do Švédska, kde jsem strávil 4 měsíce (skvělá karma). Zábavné a jednoduché čtení, ne.

Párek
09.11.2016

Jednoduché čtení, ale hodně velká magořina.Na oddech však dobrá.

metyna
07.11.2016

Dobře napsaná kniha s absurdním dějem, místy jsem se nahlas smála. Prostě skvělá komedie.

Sheemas
21.10.2016

Knížku jsem si vybrala hlavně kvůli názvu, no uznejte že Losí hovno na obálce najdete málo kde :) . Příběh je celkově velmi jednoduchý a srandovní, skvěle se čte, závěr je sice hodně šílený, ale proč ne? Skvěla četba na podzimní večery.

jan9213
08.10.2016

Super oddechovka,bavil sem se od začátku do konce

laepus
06.10.2016

Je to humoristický román a já se bavil = splněno, ne. Rozjíždí se to pomalu, ale postupem času je to víc a víc šílené a šílené, až je to úplně megašílené, ne. Autor podle mě za tuhle knihu dostal zákaz vstupu do Švédska, ne. To jak Švédům sype se jen tak nevidí, ne. Jsem zvědav na druhý díl, prý je ještě lepší, ne.

hellena1523
25.09.2016

Místy poněkud absurdní, ale velmi příjemné literární osvěžení. Jako čtenář jsem byla v podstatě spokojená, zasmála jsem se, přesto to není na plný počet hvězdiček. Ale ty 4 si ode mě určitě zaslouží. :-)

Párek
18.09.2016

Knížku jsem měl přečtenou za nějaký týden. Popisek knihy mi nepřišel nijak zajímavý, knihu jsem si přečetl spíš jen díky svému výstřednímu názvu.
Bylo to velice bláznivé a při zemi se kniha rozhodně nedržela. Přibližně do půlky se mi kniha nezdála nijak zajímavá, avšak když Bjorn odhalil to překvápko, poměrně jsem se od té chvíle nasmál.

Terie
26.08.2016

Přiznám se, že popis knihy mě dost "namlsal", oproti tomu kniha samotná potom zklamala. Čekala jsem něco vtipnějšího, něco víc 'extra', ale tohle mě fakt nezaujalo. Do druhého dílu asi nepůjdu.

kristyna2349
13.07.2016

Zdá se, že zatím budu jediná, ale mě kniha moc nezaujala. Možná jsem měla trochu jinou představu po přečtení anotace. Pro mě byla bláznivá až moc. Do druhého dílu už nejspíš nepůjdu.

jasmína
29.06.2016

Tak pro mě to bylo po dlouhé době relaxační a vtipné počteníčko, opravdu jsem se i občas nahlas zasmála. Naštěstí jsem četla doma......

Mikisan
07.06.2016

Bláznivý, ale dost dobrý! Zábavná jednohubka, jejíž postavy si musíte zamilovat! Těším se na další díl, hlavně na Rainera!

Mr.Elmo
24.05.2016

Jak by řekl Rainer: "Megaboží, ne?"

kusma
08.05.2016

Pohodová knížka, která plní svůj účel - nenásilně pobaví. Mě i lidi v metru, kteří jen nevěřícně koukali na název mnou čtené knihy :)

Lars Simon

Lars Simon