Listnaté dřeviny na zahradě

Jedinečně koncipovaná celobarevná kniha obsahuje základní informace o zhruba 500 druzích a kultivarech listnatých dřevin, jejichž pěstování připadá v úvahu do našich podmínek. V sortimentu dřevin autor představuje všechny druhy, které jsou v současné době k dostání na našem trhu, upozorňuje na druhy nové, o jejichž pěstování, nárocích a použití zatím není k dispozici dostatek informací. Pozornost věnuje i otázce vhodného začlenění listnáčů do kompozice zahrady. Kniha je určena zahradníkům, zahrádkářům i všem přátelům stromů a přírody vůbec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54084/listnate-dreviny-na-zahrade-54084.jpg 3.52
Literatura naučná, Zahrada
Vydáno, Grada

Kniha Listnaté dřeviny na zahradě

jprst
04.11.2020

Souhlasím s názorem, že zahrádkářům - začátečníkům může připadat až zbytečně odborná, ale její výhodou je její zaměření na okrasné dřeviny úspěšně pěstované v našich zahradách a vyhýbá se různým "módním" dřevinám, které se sice objevují v nabídkách, ale podmínky jejich pěstovaní jsou natolik specifické, že výsledek je po několika letech spíše tristní.

ddkk
23.10.2020

Tahle příručka s mnoha barevnými vyobrazeními a řadou rad jak nakládat s okrasnými dřevinami na našich zahradách, není vůbec špatná. Keře jsou v ní řazeny podle abecedy, avšak s ohledem na jejich latinské pojmenování. U každého hesla je obsažná informace, ale bohužel pro laika trochu moc odborná. Mám ji v knihovně, ale jen málokdy do ní nahlédnu. Za tři.

rostliny, flóra dřeviny

Petr Pasečný
česká, 1956

všech 12 knih autora

Kniha Listnaté dřeviny na zahradě je v