Lístek na cestu z pekla

Lístek na cestu z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138897/bmid_listek-na-cestu-z-pekla-IrY-138897.jpg 4 106 106

Hlavní hrdina Tomáš Neratovský pracuje v televizi jako nadějný scénárista, ale když mu dají adaptovat izraelský sitcom, duševně se zhroutí. Osud mu do cesty nadělí fyzioterapeutku Báru, která si duševní klid zajišťuje pomáháním ostatním, a jejího kamaráda, katolíka Jeremiáše, který nešťastnou nehodou přivedl do jiného stavu mentálně postiženou dívku. Ve své románové prvotině prokazuje autor poučenost filmovým řemeslem: kombinuje filmové motivy s kritickým líčením nemálo problematického českého prostředí; příběh spletený z několika dějových linií je plný nečekaných zvratů, dobrodružných i každodenních situací a sarkastických point, a nechybí mu situační vtip a zejména naléhavost výpovědi.... celý text

Romány Literatura česká
Vydáno: , Paseka

Lístek na cestu z pekla , 2012

Ronny
22.09.2013 5 z 5

Naprosto senzační kniha!! Čím hlouběji jsem se začítala, tím více mě příběh vtahoval. Vtipné, ze současnosti, spíše realistické takže spíše depresivní, ale jak říkám vtipně napsané, takže se člověk přese všechno zasměje. Üžasné. Přimělo mne to k napsání komentáře, jak to normálně nedělám, neb nedostatek času. Vřele doporučuji!!

debe
28.07.2013 4 z 5

Asi se nedá hodnotit jinak než kladně, ale na můj vkus až příliš náhod a všechny situace jsou tak nějak tlačeny do toho, aby to všechno vypadalo tristně. Naoko. Všechny postavy jsou nějakým způsobem "postiženy", týrání v dětství, striktní křesťanská výchova, mládí poznamenané nepřítomností matky... No nevím. Stylisticky je to bezvadně napsaný, ale celý příběh je tak nějak těžko uvěřitelný.

pil
18.06.2013 4 z 5

Překvapivě vtipná prvotina. Už dlouho jsem se tak nezasmála nad knihou českého autora!

Zzanka
31.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších věcí, co jsem za poslední dobu četla. Hodně současné a trefné. Přitom nejde po povrchu, ale popisuje na dřeň. Velmi dobrá knížka.

Hella
21.02.2013 4 z 5

Mimořádně poutavý příběh, který mě v podstatě celou dobu nenásilně nutil k zamyšlení se nad tím, jakou výhrou je žít normální a obyčejný život.

MahulenaK
25.01.2013 3 z 5

Hodně čtivá knížka. Ani se nechce věřit, že ji napsal tak mladý kluk. Místy je to hodně velká depka, až jsem vlastně neměla chuť zjistit, jak to dopadne. Ale nedalo mi to, a jsem ráda.

knedlik
14.11.2012

Jedna z "jednodechových" knih. Lístek na cestu z pekla je vyspělý, poutavý text, u kterého povětšinou nebudete mít pocit, že jste něco podobného už četli. Ani nevím, jak bych shrnula dojem, jakým na mně kniha zapůsobila. Rozporuplně, snad. A snad bylo i vyvolání dojmu "co to sakra bylo?" autorovým záměrem :-).