Limit

Limit https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66862/bmid_limit-SvO-66862.jpg 4 95 23

2025. Průkopnické technologie vnesly revoluci do kosmických letů. Američané i Číňané v neúprosném závodě těží hélium 3 – prvek, jenž má vyřešit všechny energetické problémy světa. Tou dobou má detektiv Owen Jericho vypátrat v Šanghaji zmizelou čínskou disidentku Jo-jo. Co na první pohled vypadá jako rutina, je pouhou předehrou k hrůzostrašné honičce, neboť jak krásná, tak zároveň únavná Číňanka je držitelkou přísně střeženého tajemství a není si jista životem. Stopa vede kolem zeměkoule – a na Měsíc, kde skupina kosmických turistů učiní nebezpečný objev.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Limit , 2009

beanstk
09.09.2013 5 z 5

1200 stránek je sice masakr, ale je to výborně napsaný mix space opery, (kyber)thrilleru a katastrofického románu.

wally
26.02.2013 5 z 5

Když jsem tu knihu se skoro 1200 stránkami vzal poprvé do rukou, tak jsem si moc nevěřil, že bych se relativně souvislým čtením dostal až na její konec. Navíc, když skoro každá knížka má ze začátku pomalejší pasáže, které čtenáře uvádějí do děje apod. No byl jsem prostě skeptický....ale co se nestalo...tato kniha je vážně skvěle napsaná a stránky vám před očima jen letí. Z knížky vyloženě čpí to, že autor se na její psaní připravil, protože ač nejsem žádný veliký znalec vesmíru, tak mi všechny věci, chování a pravidla pobytu na Měsíci připadaly hodnověrné. Výborně vykreslené byli i hlavní postavy. Já si tuto knihu prostě užil a někde jsem se dočetl, že se autorovi říká novodobý Jules Verne...a já bych s tímto tvrzením souhlasil.

Flipper
09.12.2012 5 z 5

1000 a niečo strán. Ak neprečítate ani týchto pár riadkov, je zbytočné sa púšťať do knihy, kde len základná charakteristika zúčastnených postáv je na 8 strán (slovenský preklad). Zďaleka však nejde len o sci-fi. To robí len kulisu detektívke (až po poslednú stranu), ďalej psychologickému románu, či akčnému thrilleru. Pri čítaní si človek uvedomuje viaceré veci, zisťuje veľkosti ľudského ducha, technológie a snahy o dosiahnutie nemožného no tiež v plnom svetle obžaluváva chamtivosť, enormný ľudský chlad a boj a moc. Postavy sa dajú rozpoznať, sú napísané zručne aby sa neplietli, (i keď sú im venované vysvetlivky) a i keď odhaľujú svoju vnútornú ucelenosť, v niektorých ohľadoch pôsobia neznámo, čo nahráva skvelej detektívnej zápletke. Samozrejme kniha by sa dala zredukovať a niektoré príbehy nadobro vypustiť, tu by sa však v plnej miere neprejavila miera opisu sveta budúcnosti, nedalo by sa pochopiť prerozdelenie sveta v budúcnosti s jeho trpkými (možno niekedy reálnymi) ranami. Schätzing je právom novodobým Julesom Vernem a klobúk (čo klobúk celú vesmírnu helmu) dole pred takýmto dielom, ktoré je však len pre vytrvalých.

Měsíc budoucnost

Frank Schätzing