Polehčující okolnosti

Polehčující okolnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1241/bmid_polehcujici-okolnosti-B9O-1241.jpg 4 43 8

Lily Forrester série

Psychologicko kriminální thriller o americké prokurátorce, která se po vlastních otřesných zkušenostech rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou.

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Mitigating Circumstances , 1993

Monika164
13.08.2023 5 z 5

Doporučuji, skvělá.

WonderNika
25.09.2020 5 z 5

K tejto knihe som sa dostala náhodou. Nedá sa povedať, že by ma zaujal opis knihy, skôr ma k jej čítaniu prehovorilo vysoké hodnotenie. Kniha nie je rozsiahla a tak som ju zhltla za pár dní. Príbeh je pútavý a núti čitateľa pokračovať ďalej v čítaní. Kniha je písaná priam skvelo. Žiadne zbytočné 5-stranové opisy prostredia a postáv. Postavy sú popisované skôr postupne v celom príbehu ako naraz pri predstavení. Čitateľ sa stále dozvedá niečo nové a prežíva napätie až do poslednej strany. Inšpiratívna je najmä mladá Shana, ktorá znásilnenie prežíva veľmi dobre a sústredí sa na svoj budúci život, nie na minulosť, ktorá sa už žiaľ nedá zmeniť. 5/5

čef
18.11.2018 5 z 5

Psychologický thriller určený hlavně ženám. Řeší se problémy v manželství, s novými známosti a hlavně morální dilema, co dělat s tou špínou co znásilňuje, loupí a vraždí. Myslím, že hrdinka nenašla zas tak špatnou cestu, ale stejně má jako prokurátorka co dělat, aby to všechno ustála. Vcelku dost podnětné a ani ta psychologická stránka není podána nezajímavě.

hana4834
24.09.2018 4 z 5

Skvělá kniha napínavý až do konce

lenkavildomcova
16.03.2018 5 z 5

Skvělá. Doporučuji.

p.svatka
21.12.2015 4 z 5

Parádní psychothriller. Četlo se to jedním dechem. Dooručuji.

lusila
01.05.2014 4 z 5

Thrillerom by som túto knihu nenazvala, ani klasickou detektívkou. Je to príbeh ženy, prokurátorky, ktorá bojuje so svojími démonami z detstva / incest/ a ktorá po zneužití a po znásilnení svojej dcéry zastrelí muža v domnení, že je to násilník, ktorý im ublížil. Kniha sa končí idylicky, síce vyzradí tajomstvo svojmu partnerovi, ale zostáva nepotrestaná...

oliviet
04.08.2013 5 z 5

Obvykle nečtu detektivní příběhy, tato kniha se mi dostala do ruky náhodou. Anotace knihy jako střižená z mého oblíbeného seriálu LaO SVU a opravdu nezklamala. Dokonale popsané právnické a detektivní metody a prostředí. Napětí až do konce. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Pokud vás tento příběh zaujal, tak doporučuji přečíst si pokračování tohoto příběhu v knize Zapomenutý důkaz.

Nancy Taylor Rosenberg
americká, 1947