Lidský úděl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeden z prvních autorových románů zachycuje osobní zkušenosti z jeho pobytu v Číně a na Dálném východě ve 20. a 30. letech. Líčí zrod revoluce v těchto zemích, boj proti kolonialismu, vznik a vývoj organizovaného sociálního boje. Hlavní myšlenkou knihy je snaha odpovědět na otázku po smyslu lidské existence. Je to kniha, která plně odráží myšlenkový kvas doby svého vzniku, napsaná autorem stojícím mezi nejpokrokovějšími světovými intelektuály....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243198/big_lidsky-udel-vbV-243198.jpg 2.43
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Družstevní práce
Originální název:

La Condition humaine, 1933


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Lidský úděl

Jahodník
06.04.2019

Dějovým rámcem románu jsou události jara 1927 v Šanghaji – komunistické povstání podpořené tehdy ještě vojenskými silami Kuomintangu a následný Čankajškem řízený zásah proti komunistům. Hlavní postavy stojí na straně povstalců, kteří jdou za svá přesvědčení umírat. Politický boj je tu víc než jen běžnou činností, je to způsob, jak dát lidskému životu vůbec smysl. Celý příběh provází všeobecné napětí a neklid, díky čemuž existenciální téma románu vyniká a má značnou působivost.

Lessana
25.03.2016

Denníková forma, subjektívna optika, reportážne prvky, opisy historických udalostí, kladenie si dôležitých otázok postavami: Aký je zmysel života? Ako žiť? Čo je to smrť? Ako zomrieť?
Škoda len, že autor nepodáva (zmysluplné) odpovede. Pre mňa to bolo utrpenie (do)čítať.