Lidová kultura západních Krkonoš ve světle Národopisné výstavy českoslovanské 1895 https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489871/bmid_lidova-kultura-zapadnich-krkonos-ve-Ok1-489871.jpeg 5 1 1

Publikace Lidová kultura západních Krkonoš ve světle Národopisné výstavy českoslovanské 1895 představuje etnografický profil historicky národnostně smíšeného regionu. Z oblasti západního Podkrkonoší bylo na Národopisné výstavě českoslovanské (NVČ) nejsilněji zastoupeno Horní Pojizeří, zejména pak Vysocko jakožto specifický etnografický subregion, kde navíc českojazyčné osídlení sahalo až k zemské hranici. Pro účely NVČ zde proběhla rozsáhlá fotodokumentace lidové architektury, povahy kulturní krajiny i antropologického profilu obyvatelstva; většina fotografií pak byla skutečně v Praze prezentována v rámci vysocké krajinské výstavky.... celý text

Vesmich
05.03.2022 5 z 5

Publikace je to výpravná, plná fotografií. Některé z nich, když viděla moje stará dobrá máma, tak říkala: "to snad ani není pravda, no podívej se na to, jak to tady....." a následoval příběh co bylo a co by být mělo a co by bylo, kdyby bývalo nebylo co bylo... No v každém případě býval to zalidněný kraj!