Lidé, kteří mě znali

Lidé, kteří mě znali https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350294/bmid_lide-kteri-me-znali-WB2-350294.jpg 4 241 95

Čtrnáct let po odchodu z New Yorku bylo vše v pořádku, ale následující den se všechno změnilo... Emily se dostalo štěstí dříve než většině ostatních. Jako velmi mladá se vdala za muže, jehož vášnivě milovala, a budovala si život, jaký vždycky chtěla. Ale nic netrvá věčně. Pár ukvapených rozhodnutí, zamilování do jiného muže, nechtěné těhotenství – a život Emily je vzhůru nohama. Emily se rozhodne manželovi vše říct a odejít za otcem svého dítěte. Avšak její plány vezmou za své 11. září 2001. Strašlivá tragédie je jejím vysvobozením, dává jí možnost beze stopy zmizet z New Yorku a začít nový život. Není to snadné, ale Emily – nyní Connie Prynne –, si v Kalifornii vybuduje nový spokojený život. Ale když jí lékaři oznámí fatální diagnózu, Emily je nucena vše přehodnotit – pro dobro své třináctileté dcery. Strhující debut, v němž je obyčejná žena konfrontována se svou minulostí, aby zajistila budoucnost své dcery, Základní otázka zní: „jak byste se zachovali vy?“ "Osvěžující, napínavý a dojemný příběh. Román o ostré hraně mezi citovým traumatem a velkým zklamání. Je velmi snadné milovat Emily, je jako každý z nás, bojuje a snaží se dělat nejlepší rozhodnutí. Autorka nám připomíná starou pravdu, že minulosti se nelze zbavit a naše rozhodnutí nelze vzít zpět.“ The Wall Street Journal "Čtenáři budou přemýšlet o Emilyině obtížné situaci a možnostech volby. A možná se zamyslí i nad vlastními rozhodnutími.“ Booklist... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

People Who Knew Me , 2016

Naďulka
28.03.2018 5 z 5

Příběh trochu smutný, ale moc pěkně napsaný.

certik003
23.03.2018 5 z 5

Docela smutný příběh, i tak byla ale knížka zajímavá a čtivá.

rajcatko
20.03.2018 3 z 5

Souhlasím s tvrzením, že konec knihy je ,,useknutý,,. Opravdu chybí trochu lepší závěr. Dlouho jsem se nemohla začíst, ale poté se příběh stal celkem zajímavý. Shrnula bych to jako zdařilý romantický román s netradičním zakončením, žádný happy end a to oceňuji.

LenkaVrbatova
12.03.2018 3 z 5

Hezké odpočinkové čtení. Neurazí, nenadchne.

Danuscka
04.03.2018 5 z 5

Skvělý a zároveň smutný příběh. Já jsem si čtení užila...

LucieZav
23.02.2018

Pěkná oddechová knížka... Čtivá... Jen ten konec, čekala jsem tam ještě něco ,,navíc,,

Jane007
19.02.2018 3 z 5

Přestože se knížka četla velmi dobře a sama, nemůžu hodnotit líp. Chybí tomu konec. Pokud chtěla autorka otevřený konec, mohla ho dát jinak. Takhle je knížka useknutá, což je škoda.

gudaska
14.02.2018 3 z 5

Ze začátku i napínavá, čtivá, pak se to začalo vytrácet a konec sice očekávaný, ale moc utnutý.

Kykeka
09.02.2018 1 z 5

Tato kniha se mi bohužel nelíbila. Příběh by byl možná fajn, kdyby byl pojatý trochu méně sobecky, protože takhle sobeckou hlavní postavu jsem snad nikdy nečetla. Hrdinka mi nesedla v ničem a neměla jsem s ní absolutně žádné slitování, ať se jednalo o cokoliv. Vybrala si, neohlížela se vpravo vlevo a šla přes mrtvoly.
Knize na kvalitě bohužel trochu ubírá i překlad - některé části byly trochu krkolomné. Škoda.

maizy
05.02.2018 5 z 5

,,Lidé, kteří mě znali, si myslí, že jsem mrtvá.“

Emily pracuje ve Světovém obchodním centru v New Yorku a má muže, do kterého se zamilovala již na škole...za začátku se to zdá jako hezký příběh, ale ne všechno hezké vydrží věčně. A o tom se Emily přesvědčí vzápětí. Proto se rozhodne ukončit svůj život jako Emily Morrisová a začít znovu. Někde jinde. Jenže jednoho dne ji okolnosti donutí přehodnotit vše...

Velmi čtivá kniha. Prolíná se zde současnost, kdy lékaři hlavní hrdince diagnostikují smrtelnou nemoc a také minulost, kde nám hlavní hrdinka postupně odkrývá důvody svých činů.

Kniha je o životě, je smutná, občas depresivní. Ale je to o tom, že vše v životě není jen krásné. Když jsem knihu četla bylo mi to líto. Bylo mi líto Emily, Connie, Claire a i Drewa. A strašně nerada jsem knihu odkládala.

*Čtenářská výzva 2018 - č. 5: kniha, která má čtyřslovný název

Květ
03.02.2018 4 z 5

Velice čtivý román o ženě, která se rozhodla předstírat svoji smrt, aby unikla životu, který žila. Život ženy, které osud rozdal špatné karty. Sledujeme jak současnou linku od chvíle, kdy hlavní hrdince diagnostikují smrtelnou nemoc, tak druhou dějovou linii, kde hlavní hrdinka vzpomíná a odhaluje svoji minulost a to, co ji vedlo k útěku. Knížka ač prvotina je výborně napsaná, dokáže chytit a zaujmout, je realistická, dramatická, smutná, lehce si dokážete představit každou postavu z knížky, vcítit se do příběhu, který se může stát komukoli z nás. Přečetla jsem ji za necelý den a můžu doporučit.

Veroba
31.01.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, rychle jsem ji měla přečtenou.Zklamal mě ovšem ten konec.Proto jen 4 hvězdičky.

ujunka
27.01.2018 4 z 5

Krásně čtivá a milá knížka. Líbila se mi, chtěla bych ale vědět, co bylo dál :-)

monushka
25.01.2018 5 z 5

Uz dlouho se mi nestalo, abych u neceho tak moc brecela. Brecela jsem pro Em a jeji nestesti, brecela jsem pro Connie a jeji nejistotu. Tato kniha se mi z pameti jen tak nedostane.

Chytuš
25.01.2018 5 z 5

Prvotina? WOW. Tak to už se těším na další knížky od autorky :-) Tuhle knížku jsem odkládala opravdu nerada, protože byla vážně skvěle napsaná. Nečekejte knihu primárně o 11. září, spíš jsou události toho dne takovým předělem, bránou, mezníkem mezi Emily a Connie. Je to kniha hlavně o lásce - manželské (časem a povinnostmi unavené), milenecké (zakázané, utajované, nebezpečné - proto s velkým nábojem), mateřské (vztah Connie a Claire byl prostě nádherný). Je to i kniha o těžké nemoci a vyrovnání se s ní... A to vše je podáno nikoli černobíle, ale hezky ve všech odstínech. Chvíli by se vám mohlo zdát, že je Emily pěkně necitelná potvora, ale za další chvíli už by jste za to ruku do ohně nedali a ještě po chvíli si uvědomíte, že jí vlastně rozumíte... Ačkoli obvykle nemám ráda otevřené konce, tak tady mi až tolik nevadil. Vlastně jsem konec vnímala jako takovou malou osobní výhru Emily/Connie, výzvu, před kterou vlastně tak dlouho utíkala, ale nakonec jí čelila. Minulosti se prostě tak jednoduše utéct nedá...

"Přibližující se hrozba smrti vás nutí přemýšlet o tom, kdo jste (kdo jste byli), o rozhodnutích, které jste učinili. Ptáte se sami sebe, jestli jste mohli být lepším, milejším člověkem. Je to bezpředmětná, masochistická otázka, protože bez ohledu na to, kdo jste, je odpověď vždycky ano." str. 175

Dandy1
24.01.2018 5 z 5

Je to jedna z knih, kterou odkládate neradi. Popis 11. září se mi vryl do kůže. Úplně ožili moje vzpomínky na ty události. Možná je tento příběh pro někoho i skutečností... Bohužel, před pravdou se utéct nedá.

Šmoulinka1980
16.01.2018 5 z 5

Velmi čtivý příběh, který jsem jen nerada odkládala. Prolínání minulosti a přítomnosti v kapitolách se mi moc líbil. Pro mě tam ten otevřený a jakoby nedokončený konec patřil a vůbec mi to celkový příjemný dojem z knihy nezkazilo. A přiznám se, že jsem to, co se rozhodla Emily 11.září udělat, chápala. Ostatně následky svého rozhodnutí poté hrdě a s obdivuhodnou silou snášela. Rozhodně doporučuji!

vanilka231
08.01.2018 5 z 5

Za me jeden z nejlepších romanových debutu. Cetlo se to samo, skvele prolínání minulosti a přítomnosti a i ten otevřený závěr ten tak prostě musel být. SUPER za me plný počet!

Beky
07.01.2018 5 z 5

Teda P Á N I !!!
To jsem skutečně nečekala...
Strhující, napínavé, dojemné, dramatické, realiatické, k zamyšlení, úžasné...
Na dlouho ve mě zůstanou dojmy z tohoto příběhu plného strachu, lásky a odvahy ...
Chtěla bych ovšem vědět, co bylo dál. Takový useknutý konec si kniha nezasloužila...

broskev28
01.01.2018 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, to ano, ale bylo toho na mě moc. Příliš mnoho témat k řešení, počínaje nemožností pokračovat ve studiu, přes péči o nemohoucí až po boj se zákeřnou nemocí. Ano, život nikdy není monotematický, ale já byla zahlcena. Mnohem silněji než závažná diagnóza se mě dotklo hrdinčino rozhodnutí být matkou bez otce. Naprosto chápu následnou, o mnoho let opožděnou rozhořčenou reakci všech zúčastněných. Všichni děláme chyby, to ano, ale tohle?
Každopádně má čtenář o čem přemýšlet. A autorce patří pochvala za zajímavou prvotinu.

11. září 2001 životní problémy osudy žen rakovina prsu tajná identita

Autorovy knížky

Kim Hooper
americká
2017  84%Lidé, kteří mě znali

Kniha Lidé, kteří mě znali je v