Lidé a Netvoři

Lidé a Netvoři https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26698/lide-a-netvori-26698.jpg 4 31 4

Celé Lidstvo čítalo sto dvacet osm lidí. Není divu, že tak ohromná tlupa už dávno zaplnila víc než tucet doupat. Erik Samotář se zatím jen učil válečnickému umění, avšak zítra… Zítra bude vyslán, aby ve jménu Lidstva provedl svou první loupež a zasadil ránu Netvorům, kteří přiletěli z hvězd a kolonizovali Zemi. Společně s krásnou Ráchel se pokusí lidstvo pomstít… zcela nečekaným způsobem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Of Men and Monsters , 1968

Jack Bauer
29.11.2020 5 z 5

Dobrá oddechová tenká kniha, která mě po revoluci v době hladu po sci-fi zaujala ve stánku PNS svou obálkou. Příběh je jako v Nonstopu od Briana Aldisse o postupném poznávání lidí, kde se ocitli. Při hledání komiksu Lidé a netvoři ze série Návštěvníci z kosmu podle myšlenek Ericha von Dänikena ( vyšel pouze 1. díl, škoda) jsem vyhrabal tuto knížku, kterou si znovu rád v brzké době přečtu.

Vše zestárne i knihy a nejhorší jsou na tom sci-fi. V době vydání, když na trhu byl hlad po sci-fi jsem tu knihu z PNS hodnotil plným počtem, čteno dnes to vidím jako brakovou sci-fi na slabé 2 * Velmi hloupě a jednoduše psané. Nesedí mě popisy velikostí a vzdáleností.

Thevar
14.11.2013 4 z 5

Velmi pěkná kniha pohrávající si s myšlenkou, že lidé jsou ve své nejhlubší podstatě dokonalí parazité. Kniha vybízí k zamyšlení nad chováním člověka k ostatním tvorům naší planety.

Phoenix16.cz
11.05.2013 4 z 5

Čtení této knihy mi evokovalo Steinbeckovo O myších a lidech. S tím rozdílem, že tady je naprosto jasné, kdo jsou myši a kdo lidé. A myši to opravdu nemají jednoduché. Příběh je poměrně chytlavý, občas nějaký ten zvrat. Děj odsýpá a posputně se propracováváme k stále hlubšímu poznání spolu s hlavním hrdinou. Toto dílo není žádný vrchol sci-fi, je to však kvalitní čtení, které vám zpříjemní pár večerů.

MartyMcFly
21.08.2011

Kratičká knížečka s dokonalým nápadem, ale horším provedením té myšlenky. Jde to, nelituji čteného času, ale vrchol žánru to také není.

Autorovy knížky

William Tenn