Lidé a Netvoři

Lidé a Netvoři

Celé Lidstvo čítalo sto dvacet osm lidí. Není divu, že tak ohromná tlupa už dávno zaplnila víc než tucet doupat. Erik Samotář se zatím jen učil válečnickému umění, avšak zítra… Zítra bude vyslán, aby ve jménu Lidstva provedl svou první loupež a zasadil ránu Netvorům, kteří přiletěli z hvězd a kolonizovali Zemi. Společně s krásnou Ráchel se pokusí lidstvo pomstít… zcela nečekaným způsobem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26698/lide-a-netvori-26698.jpg 3.823

Of Men and Monsters (1968)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Ivo Železný

Thevar
14.11.2013

Velmi pěkná kniha pohrávající si s myšlenkou, že lidé jsou ve své nejhlubší podstatě dokonalí parazité. Kniha vybízí k zamyšlení nad chováním člověka k ostatním tvorům naší planety.

Phoenix16.cz
11.05.2013

Čtení této knihy mi evokovalo Steinbeckovo O myších a lidech. S tím rozdílem, že tady je naprosto jasné, kdo jsou myši a kdo lidé. A myši to opravdu nemají jednoduché. Příběh je poměrně chytlavý, občas nějaký ten zvrat. Děj odsýpá a posputně se propracováváme k stále hlubšímu poznání spolu s hlavním hrdinou. Toto dílo není žádný vrchol sci-fi, je to však kvalitní čtení, které vám zpříjemní pár večerů.

MartyMcFly
21.08.2011

Kratičká knížečka s dokonalým nápadem, ale horším provedením té myšlenky. Jde to, nelituji čteného času, ale vrchol žánru to také není.

Autor knihy

William Tenn