Lichožrouti

Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Do jejich tajemného světa pronikla autorská a ilustrátorská dvojice Pavel Šrut – Galina Miklínová a vynořila se s napínavým a vtipným příběhem jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11885/lichozrouti-11885.jpg 4.5244

Lichožrouti (1.)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Paseka

ondaboss
09. listopadu

Děti spokojené. I u mě lichožrouti bodovali.
Každý se někdy zabývá tím, kam vlastně mizí ponožky. A vždy jen jedna z páru. No a tady je to krásně vysvětleno. Všechny postavy jsou krásně vykreslené.
A když už jsem u toho kreslení... tak ilustrace jsou kapitola sama pro sebe.
Jednoznačně krásné dílo.

StephenKingje

Roztomilá knížka.Viděl jsem ji v knihkupectví, a hned ten nápad se mi zdál velmi vtipný. Ale samozřejmě dobrý námět nedělá dobrou knihu.Ale tady to tak nebylo.Knížka je vtipná,čtivá a má hezké ilustrace.

grasiele

Pekny pribeh od autora s bohatou fantazii

kuba2006

spisovatel musel mít celkem fantazii.nekdy si rikam ze doma par lichozroutu mame

svatas007

Lichožrouti jsou stvoření, které máme každý doma. Ale většina z nás o nich neví. Živí se ponožkami, ale vždy vezmou jen jednu z páru. Kdo by to neznal?
Tohle je skvělá dětská knížka s neotřelým námětem. Najdete tam všechno - lásku, zradu, násilí, charitu. Přitom je to čtivé a naše žákyně čtvrté třídy to dokázala číst i bez běžného remcání nad různými jinými knihami.
Kniha je samozřejmě primárně cílena na děti, ale je tam pár špeků pro dospělé - třeba jeden z hrdinů se jmenuje Tullamore. A ponožky se chodí nakupovat k panu Li-Ku, ale nejsou moc kvalitní...
Příběh je zasazen do dnešní doby a do reálií Prahy. Hlavní dějová linie je zajímavá a originální a bude všechny bavit, včetně rodičů. Pokud hledáte dobrou dětskou knihu, kupte si tuhle.

JanuleV

Krásná pohádka...nový a originální svět Lichozroutu dostane každého dětského čtenáře. Příjemné čtení

Tynulda

Oceňuji nápad, se kterým autoři přišli. Úsměvný příběh s tajemnou zápletkou bude podle mě vděčný pro jakoukoliv generaci. Čte se poměrně rychle, protože je navíc obohacena o ilustrace.

Pítrs005

Velmi hezké a zajímavé lichožrouti jsou velmi podivné stvoření a někdy když se mi ztratí ponožka tak si na ně vzpomenu.

duch72

Knížka která pohladí po duši. Předčítal jsem ji svojí dceři a tak mě bavila dvojnásob :-)

Aliii

Milý příběh, úžasné ilustrace a úplně nový pohled na liché ponožky :-)
Jediné, co bych vytkla, byl sjíždějící se Dederon - pro děti mi připadal jeho popis dost nevhodný a určitě by jeho "nasávání" šlo popsat méně dospěláckou formou.

wiix

Úžasne kreatívny nápad a príbeh so zápletkou, pointou, celý premyslený, zaujímavý a vtipný - a to sa v dnešnej detskej literatúre vidí málokedy.

martina5069

Jejda to bylo pěkný. U některých pasáží sem se i zasmála a Hihlíka prostě nejde nemilovat. Knihu doprovází i nádherné kresby postav v knize. Byla to suprová oddychvka pro tyhle studené dny pěkně zabalit do teplé deky k tomu dobrý čaj a začíst se do příběhu lichožroutů :-) Rozhodně se pustím i do dalších dílů a už netrpělivě čekám až vyjde na dvd film

sola_lupa

Knížku jsem dostala k Vánocům a líbila se mi, vážně jo. Jen si moc nedokážu představit, že by se dostala do rukou menším dětem, přeci jen sjíždějící se Kudla Dederon by byl asi kapku moc. Ale mafiáni, to bylo něco pro mě.
Hodně originální, dobře čtivá, krásné ilustrace... Povedla se. :) A pro mě nejoblíbenější postava, i když byla vedlejší a moc se v příběhu neohřála, byl pan Li-ku.

delfin123

Vtipná,originální

burbot
16.11.2016

Příběh skvělý, krásné jsou i ilustrace paní Miklínové. Velmi mě však zklamala forma knihy. Řídký text na většině stránek, příliš výrazná ubývající ponožka na pravé straně dole a především zarovnání textu vlevo. Naprosto nevhodné mi pak přijde umístění celostránkových ilustrací vždy o pár stránek dál než text, ke kterému přísluší.

mynamail
15.11.2016

Strašná psina! Moc hezky napsáno. Bavila jsem se. Četla jsem spolu s dcerou (ještě, že mi občas půjčí svou povinnou četbu...)
A jako bonus - už po vyprání neřeším nepárové kusy ponožek....
Už se těšíme na film, jestli to bude taky taková sranda.

helusa2
06.10.2016

Laskavý humor, pěkná hra s češtinou, napětí, správné ideály - co si přát od knihy (nejen) pro děti více :-)

pkweb.eu
14.06.2016

Přečetl jsem dceři před spaním, ač to ve svých třech letech nikterak nevstřebávala. Než napínavý a vtipný (dle anotace) bych spíš řekl, že roztomilý. Každopádně hezky zpracovaná kniha včetně ilustrací.

aninka.b
01.03.2016

Velice pěkná knížka, která popisuje rozmanité příběhy lichožroutů, díky kterým se ztrácejí ponožky. Humorně psané, rozvíjí fantazii, krátké kapitoly, nádherné ilustrace. Pro děti bych akorát změnila názvy hlavních postav. Určitě doporučuji a těším se na přečtení dalšího dílu.

jennas
26.02.2016

Četla jsem všechny díly synovi a všechny se moc líbily nám oběma. Zaujaly i kresby, které jsou originální a nevšední. Já osobně jsem se do nich zamilovala. Musela jsem pak v knihkupectví koupit i Hihlíka, který okupuje synovu postel. :-)

KatkaPeli
16.02.2016

Jeto moc krásná knížka doporučuji abyste si ji přečetli.Spisovatel vysvětlujeto proč se strácí ponožky. Nejvíc mě zaujalo na knížce postavi jak sou krásné a úžasně až do detajlu nakreslené. Příběh a děj knížky je moc poutaví obvzlášť Hihlík a Ramses s Tulamor Juniorem.

Eremites
08.02.2016

Konečně (po tolika letech!) vím, jak se ty mrňavé potvůrky, co nám už leta žerou ponožky jmenují....a jak vypadají....a jaká je s nimi legrace :)
Vtipná, milá kniha (nejen) pro děti. U ní se určitě rodiče předčítající svým dětem nudit nebudou :)

Vincik
26.01.2016

Máme už doma i plyšového Hihlíka!!! A máma už konečně ví, proč nám mizí ponožky :-)

Solaris
24.11.2015

Líbilo se mi:
lichožrouti jako takoví, dobrodružný příběh, dobrý konec

Nelíbilo se mi:

Budu si pamatovat:
zajímavý příběh originálních postaviček - Lichožroutů

alef
30.09.2015

Pavel Šrut se se svým kouzelným detektivním příběhem pro děti zařadil mezi mé oblíbené spisovatele ... Lichožrouti totiž mají své kouzlo i pro nás, dospělé... autorova fantazie, chuť experimentovat s jazykem a jeho způsob humoru mají mnoho co nabídnout i nám dospělým ... rozhodně to nejsou příběhy, které bychom dětem předčítali a usnuli přitom dřív než ony ... ba právě naopak, nutí nás "půjčit" si tu knížku z dětského pokoje a dočíst až do konce :-).

A ano, je to tak, nejlepším lupičem všech dob se stal Lichožrout, ... od dob co byly vynalezeny ponožky ještě nikdy nebyl dopaden :-).

PS: hlubokou poklonu skládám paní Miklínové, tyhle tvorečky pojídající ponožky totiž domyslela do nejmenších detailů ... a celek se tak stává ... naprosto dokonalým :-).

JanaT.
13.07.2015

Tato milá knížka zaujala mé děti i mě samotnou, těšili jsme se společně na další příhody, obrázky a hlášky. Přestože je děj vsazen do reálných kulis současného uspěchaného a přetechnizovaného světa, působí velice vlídně, příjemně, "česky". A ilustrace!!! Originální, osobitá kresba, vtipná a zapamatovatelná. Prostě N1. Mimochodem, než jsme knihu dočetli, přišla jsem o 5 párů ponožek:-/

lazenskaveverka
05.06.2015

Děti už spí a já si čtu dál. To se stává u málokteré dětské knížky. Je skvělá.

petulka.sasanka
04.04.2015

parádní knížka pro všechny věkové generace

martunka
11.02.2015

Musím přiznat, že po přečtení téhle knihy, už se nebudu dívat na svět kolem sebe jako dřív. Lichožrouti existují ! Konečně vím, kdo mi krade ponožky. Roztomilí tvorečkové, kteří žijí své životy stejně jako my. Tak teď pro jistotu někde občas nechám ponožku.............. přece ty svoje doma nenechám bez jídla :-)

Zorka
05.02.2015

Milý Pavle Šrute, díky za Lichožrouty, dodnes jsem si myslela, že nám ponožky žere pračka :-). Knížku jsem koupila synovi k Vánocům, ale protože měl ještě jiné čtivo, uzmula jsem ji dříve, než si ji stačil sám přečíst (přiznávám bez mučení, že jsem si ji sobecky kupovala taky trošku pro sebe :-)). A nejsem zklamaná. Skvělý nápad, originální pojetí, žádná moderní pohádka se superhrdiny, nýbrž prostý lichožroutí život, který se tolik podobá životu lidí - jen s tím rozdílem, že nežereme ponožky ani hebké dupačky :-). Takže za mě určitě ano, skvělé čtení pro děti - a koneckonců i pro jejich rodiče.