Líbáš jako Bůh i ďábel

V knize Líbáš jako Bůh líčí autorka Marie Poledňáková s humorem a laskavou ironií osudy sympatické profesorky francouzštiny Heleny. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem Karlem je přinejmenším problematické a nečekaný romantický vztah k lékaři Františkovi, započatý za vskutku dramatických okolností, komplikují problémy členů Heleniny rozvětvené rodiny i Františkova rázná manželka Bohunka. V druhém díle Líbáš jako ďábel se zamilovaný pár tajně vydává na dovolenou do vzdáleného Maroka, ale ani zde jim není dopřáno vytoužené soukromí. Zato o humorné situace a nečekané zvraty není nouze… Stejnojmenné filmové komedie, které Marii Poledňákovou inspirovaly k vytvoření bestsellerově úspěšných románů, zabodovaly také u diváků. Oba filmy v letech 2009 a 2012 vyhrály Českého lva za divácky nejúspěšnější filmy roku a získaly také hlavní ceny na festivalu české filmové a televizní komedie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269374/libas-jako-buh-i-dabel-19x-269374.jpg 4.27

Líbáš jako Bůh (3.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Líbáš jako Bůh i ďábel

TaJiná

Skvělý, jen musím říct dvě věci:
1) Filmová zpracování jsou lepší (o něco)
2) Měli by si sehnat lepšího korektora...

29.08.2018

Tahle knížka od Marie Poledňákové už sice není taková jako první díl - ten nasadil hodně vysokou laťku, ale i tak stojí za přečtení. Jinak se mi to četlo hodně dobře a pobavilo mě to.

Netopyr07
13.03.2017

Taková oddechovka. Líbáš jako Bůh mám asi radši knižní podobu, Líbáš jako ďábel mám rozhodně radši filmovou podobu. Ten konec je "nějaké divné". Čekala jsem, že se třeba i dovím něco, co se ve filmech neobjevilo, ale tagňák jsem se nedověděla :-)

Endy17
09.02.2016

"Karel není umělec, který chce spasit lidstvo. Netouží být v učebnicích. Píše romány pro lidi a v tom je tajemství jeho úspěchu." Citátem ze str.130 jako by se trošku profilovala paní Poledňáková, a její srovnání s jednou z hlavních postav se mi nabízelo i na některých dalších stránkách knížky.
Začátek nasadí vysokou laťku, kterou ale bohužel román neudrží až do závěru. U prvního svazku (Líbáš jako Bůh) bych přesto uvažoval nad pěti hvězdičkami, Líbáš jako ďábel už ale sklouzne do crazy komedie. Úsměvný příběh ze života je sice pořád nadprůměrně čtivý a zábavný, ale už postrádá opravdovost prvního dílu.

sarash
29.12.2015

Knihu jsem cetla jednim dechem, i kdyz znam filmy,kniha nezklamala,je to pohodove oddechove cteni,doporucuji jako odpocinkove cteni.