Orel přistál

Orel přistál https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6616/bmid_orel-pristal-kLM-6616.jpg 5 95 26

Liam Devlin série

Působivý dobrodružný román vychází ze skutečných událostí z doby 2. světové války, kdy se jednotka německých parašutistů pokusila o únos Winstona Churchilla.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Eagle Has Landed , 1975

lida_pokorna
24.01.2018 5 z 5

super, ani minutu se člověk nenudí :-)

joona
29.03.2016

Orel přistál je nejlépe zpracovaný román Jacka Higginse, zasazený do 2. světové války. Tajné rozhodnutí Himlera, inspirované úspěšnou záchranou Musoliniho, vyšle skupinu parašutistů, vedenou plukovníkem Steinerem, do zapadlé anglické vesničky na pobřeží, kam má přijet na víkend premiér Winston Churchill. Parašutistům pomáhá bývalý člen IRA Lian Devlin a místní špionka.

pobijecmuch
09.07.2015 5 z 5

Higgins je mistr špionážních knih. Vždy jde o vynikající cit pro vyprávění, důkladné seznámení s historickými fakty a zajímavou zápletku. V tomto případě nám popisuje jak Němci chtěli unést ministerského předsedu Winstona Churchilla, dopravit ho do Berlína a zvrátit tak vývoj války. Román poprvé vyšel v roce 1975 a hned v roce byl zfilmován, kde si zahráli herci jako Michael Caine, Donald Sutherland nebo Robert Duvall.
Doporučuji všem milovníkům špionážních knih.

monikaKU
25.06.2015 5 z 5

Výborná, napínavá kniha s prekvapujúcim záverom. Úplne som sa do deja vžila a do Steinera "zabuchla" :-). Doporučujem.

fan_tomas
15.10.2012 4 z 5

Perfektně napínavá kniha. Od úplného začátku, až na konec. Akorát si nejsem jist, zda se jedná o skutečnou událost? Steiner je hrdina...

Elisa.Day
17.01.2012 5 z 5

Bravurně napsaný špionážní thriller napínavý až do samého konce. Nakonec má čtenář potřebu se pídit, co je na tom pravdy a jak to s tím Churchilem vlastně bylo. Klidně si někdy zas přečtu něco podobného.