Lež

Lež https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275133/bmid_lez-PPz-275133.jpg 4 487 143

Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje. Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé. Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Lie , 2015

Evka27
15.02.2021 3 z 5

Moje první kniha C.L.Taylor, párkrát jsem ji odložila než jsem se začetla, ale vcelku líbila.

Danago
04.02.2021

Absolutně jsem nebyla se schopná začíst, vůbec mě to nebavilo. Obálka je skvělá, ale jinak pro mě to rozhodně není . Od autorky jsem četla Nehoda to jsem dočetla , ale taky jsem byla zklamaná. Takže už autorce raději budu zdaleka vyhýbat. Myslím že raději nebudu hodnotit.

Martinaa24
25.01.2021 3 z 5

První polovina knihy byla čtivá a příběh se mi opravdu líbil, ale druhá polovina mě teda vůbec nebavila a nutila jsem se ji dočíst dokonce.

Janík511
19.01.2021 3 z 5

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená hlavně z doby pět let zpátky. Kolem třísté strany jsem se už ale začala opravdu dost nudit a Ema mě svou nemotorností a neschopností už opravdu začala iritovat. Konec knihy byl přesně jak poslední třetina nemastný, neslaný. Vydržela jsem ji dočíst do konce, ale žádné terno opravdu nebyla. Knize proto dávám jen 3,5 bodů. Ještě si dám od autorky Strach, jestli mě překvapí a lépe naladí.

Týna79
08.01.2021 4 z 5

Super kniha! Musím říct, že jsem byla opravdu napjatá, jak to všechno dopadne nebo jak to bude pokračovat a co se můžu ještě dozvědět. Doporučuji přečíst!

medulinka
07.01.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za 2 dny, nedalo se ji odložit. Bylo to napínavé čtení, téma zajímavé. Prolíná se zde současnost a minulost, ale je to napsáno krásně přehledně, takže se v tom čtenář nijak neztrácí. Hlavní hrdinku začne pronásledovat tajemství z její minulosti, kdy si vyrazila se svými kamarádkami na dovolenou, která měla být úžasným dobrodružstvím, ale místo toho se dovolená zvrtla v něco docela jiného, děsivého... Právě návraty do minulosti mě nutily číst dál a dál, protože jsem byla zvědavá, co se vlastně stalo a jak to dopadlo. Za mě fajn čtení a uvažuji, že si od autorky přečtu i další její knihy.

ickok
05.01.2021 5 z 5

Takové čtení pro mladé . Čtyři kamarádky co vlastně nejsou kamarádky :-( Spíš takové pipinky co řeší přes půl knihy blbosti a jen se neustále dohadují . Druhá půlka už byla lepší .

Allla9
28.10.2020 5 z 5

Super, jako vše od této autorky.

Ver1982
14.10.2020 5 z 5

Za mě je tato kniha nejlepší dílo této autorky. Velmi napínavá, čtivá, nedalo se od ní odtrhnout. Prostě super!

SoniaR
02.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Moje první od této spisovatelky, ale určitě ne poslední.

čef
14.09.2020 4 z 5

Než si holky všechno vypovídají, je skoro půlka knihy pryč a i potom si toho mají co hodně povídat, závidět si a přetahovat o partnery. A pak přijde horor vysoko v horách, kde jsou různí sexuální predátoři a jiní blbci a vytvářejí si vzájemně pěkné peklíčko s mrtvolkami, které pokračuje i doma ve staré dobré. Jak to dopadne, samozřejmě neprozradím, i když to už možná stejně tušíte.

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Mně se knížka moc líbila, od druhé poloviny prostě už nešla odložit, přesto, že Emma/Jane byla občas protivná, Will vše vynahradil. Děj i když byl občas předvídatelný byl zajímavý a téma se mi moc líbilo, těším se na další knihy autorky, do kterých se pustím.

Ktecka
06.06.2020 5 z 5

Škoda, že lze hodnotit jen pěti hvězdičkami. Dala bych klidně i 10*. Kniha mě naprosto pohltila. Neotřelý příběh, má to spád, svým způsobem i napětí. C.L.Taylor řadím mezi své oblíbené autory.

Toňula
20.05.2020 4 z 5

Poté, co jsem si přečetla Spánek, který mě velmi zaujal, jsem se rozhodla pro čtení dalších knih autorky a zatím jsem vždy jen mile překvapena. Každý příběh má spád, napětí, poměrně originální námět a do konce nechává v nejistotě, jak vše dopadne. Vyprávění ve dvou časových rovinách, kdy opět minulost zasahuje do současného života hrdinky a významným způsobem ji ovlivňuje, mi čtenářsky vyhovuje a právě v tomto žánru ho dělá ještě dramatičtějším. Jsem zvědavá na další knihy.

Fannibal180
13.05.2020 4 z 5

Když jsem tuto knihu četla poprvé, asi před rokem, tak jsem se dočetla asi do poloviny. Nebylo to knihou, ale mnou, jelikož jsem si knihu brala do školy, kde jsem se na ni pořádně nesoustředila. Nedávno jsem se dokopala k tomu si ji znovu přečíst a musím říci, že jsem nelitovala. Bylo to velice příjemné čtení. Co se konce týče, tak ten jsem dočetla na jeden nádech. Velice napínavé a zajímavé.

Kadlik85
08.04.2020 5 z 5

Velmi napínavé čtení :)

PetraV665
24.03.2020 5 z 5

Napínavá a velmi čtivá kniha. Na autorku jsem narazila náhodou a ráda dokoupím její další knihy.

tamara1351
11.03.2020 2 z 5

Kniha byla velmi čtivá, zajímavé téma,ale bohužel ve mně větší dojem nezanechala.Zkrátka jedna z těch knih,co přečtete ,ale za chvíli už ani nevíte,že jste ji četli.

postrach
02.03.2020 4 z 5

Souhlasim s tim,ze nechybelo napeti.Nepovedena dovolena,poznani pravdy,utek a zaver se autorce povedly.Kniha psana v soucastnosti i minulosti.Pred minulosti se utect neda.....

Pavlína2019
23.02.2020 3 z 5

Souhlasím s kladnými recenzemi, kniha se mi líbila. Byla napínavá, velmi dobře se četla. Moc mě zajímalo, co bude dál a jak vše dopadne.

přátelství sekty thrillery Nepál psychologické thrillery

C. L. Taylor
britská, 1973