Případ Galton

Případ Galton https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29977/pripad-galton-29977.jpg 4 13 6

Lew Archer série

Soukromý detektiv Lew Archer řeší v Kalifornii spletitý případ, v němž se snaží dokázat, že dlouho ztracený a náhle objevený syn zavražděné oběti je podvodník zdroj - MK Kuřim

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Galton Case , 1959

mi-380
21.03.2023 4 z 5

Padesátá léta, nezdolný Lew Archer se pohybuje mezi boháči západního pobřeží s jejich unuděnými blondýnami v županech, pátrá mezi podivíny všeho druhu, každý druhý tu má v plánu být umělcem v Hollywoodu a zlo z minulosti sahající do přítomnosti je jako obvykle neúprosné. Nostalgie po lepších časech, ich forma, násilná akce a výstižné strohé popisy, charakteristiky americké drsné školy, nechybí ani tentokrát.
80 % (zatím 12 hodnotících se stejným průměrem: 80 %).
...
Na konci zaprášené chodby zářila jako fata morgána blondýnka v růžovém županu. Když jsem se přiblížil, její třpyt už nebyl tak jasný. U kořínků vlasů měla tmu a trochu zoufale se usmívala. Čekala, dokud jsem jí téměř nestál na špičkách nohou, pak zívla a pružně se natáhla. Z jejího dechu jsem ucítil víno a ospalost. Ale postavu měla velmi pěknou, bujné poprsí a úzký pas. Zajímalo mě, jestli je tělo na prodej nebo ho jen majitelka vystavuje.

March
07.09.2019 3 z 5

Knížka byla takový předkrm na počet stránek, jinak dobré čtení, jak je staršího data, tak žádné technické vymoženosti, jen hlava a mozek:-)

lancelot
06.08.2018 3 z 5

Příběh rychle utíkal, příjemné odpočinkové čtení.

bertrand
28.07.2016 4 z 5

Tohle nebylo marné, ale už si to vůbec nepamatuju... ony si ty archerovky jsou tak podobné... ale tuto si rád přečtu znovu...

ThomasRuhe
29.03.2016 3 z 5

Na můj vkus je to až příliš zamotaný.V rámci série s Archerem takový průměr.

vitavita
09.03.2012 4 z 5

Lew - nevěří na náhody a má správný policajtský nos.

Kniha Případ Galton je v