Levanduľová izba

Levanduľová izba https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340417/bmid_levandulova-izba-Oyj-340417.jpg 4 362 135

Román o sile literatúry, moci lásky a kúzle južanského svetla. Jean Perdu sa vyzná v knihách a pozná ich liečivé účinky na všakovaké choroby duše. Parížsky kníhkupec predáva na svojej knižnej lodi romány-lieky na životné boľačky. Len sebe samému nevie pomôcť. A pomoc by veru potreboval. Pred dvadsiatimi rokmi ho v noci nečakane opustila pekná Provensalčanka Manon. Zanechala po sebe list, ktorý však Perdu celé roky neotvoril... Ale toto leto sa všetko zmení. Monsieur Perdu odíde z Paríža a zamieri do srdca Provensalska, aby na neľahkej ceste do minulosti našiel cestu späť do života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Remedium

Das Levendelzimmer , 2013

Verunka289
07.04.2015 2 z 5

Knížka byla sice milá, ale nebyl to úplně můj žánr, moc mě nenadchla a spíš mě nudila. Navíc jsem ji četla asi v nevhodném období.... Jean Perdu by mi ji určitě nedoporučil :)

janyska13
07.04.2015 5 z 5

Asi ani nedokážu moc vysvětlit proč, ale tahle kniha je prostě skvělá. Skloubila několik věcí lásku, dobrodružství a cestování do skvělé knihy, kterou jsem hltala a hltala.

MartinaF
25.03.2015 4 z 5

Moc krásný příběh, dojemný, plný vůní knih a dobrého jídla. Také je plný smutku, ale i lásky. Čtení jsem si užívala a na každém řádku jsem cítila, jak mě příběh dostává a hraje na mou strunu.

Toupeira
19.03.2015 5 z 5

Dojemné čtení! Psychologický příběh o lásce i jiných emocích, které mají sílu zacloumat každým z nás. Připomíná mi, že nedostatek komunikace mezi lidmi (nevyřčená věta, nepřečtený dopis) může způsobit zbytečné trápení mně i ostatním. Doporučuji!

Ajvy
14.03.2015 3 z 5

Jemně napsaná kniha o muži, který kdysi dávno ztratil svou velkou lásku a tím pádem i schopnost milovat. Ale i když je Levandulový pokoj protkán obrovskou škálou emocí a zajímavým konceptem (literární lékarná - geniální), příběh Jeana Perdua mě moc nepřesvědčil. Čím více se blíží ke konci, tím více nesnesitelnějším a předvídatelnějším se stává. Na jednu stranu se mi chtělo ze všeho toho sentimentu zvracet, ale na druhou přiznávám, že mě tento hořkosladký melancholický příběh občasi zahřál u srdce a připomínal mi některé momenty z mého života – smutek z nevyužitých příležitostí, nedůvěra ve vlastní sílu, nízké seběvědomí nebo potlačené sny. Přišlo mi však absurdní a nepřirozené, že odmítal přečíst dopis, který mu Manon zanechala. Člověk je odjakživa tvor zvědavý a určitě by nikdo dobrovolně nechtěl žít v neuzavřené kapitole svého života. Ale pokud budete knihu brát jako oddechové čtení, nebudete vůbec zklamáni.

Mikik
04.03.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Už jen podle obalu Vás zaujme a propadnete jí ve chvíli, kdy si ji vezmete do ruk. Krásný a něžný příběh, který musí uchvátit všechny, kdo milují knihy. Kéž by taková knižní lékárna byla u každého z nás.

magnolia
03.03.2015 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek k narozeninám a jsem dvakrát ráda, protože se k ní možná vrátím (a při dalším čtení si už budu tužkou mnohé podtrhávat). Je to velmi francouzské, romantické a voňavé čtení (místy až moc). Encyklopedie pocitů pro knihkupce a knihovnice.(Plný počet nedám za to zásadní nepřečtení dopisu, to nepochopím, ale třeba to tak někdo může mít i ve skutečném životě).

veronika27
25.02.2015 5 z 5

Krásná knížka, doporučuji :) Čtu ji už po druhé a určitě se k ní budu stále vracet. Kouzlo Francie a Provence na člověka dýchá s každé stránky :) Zaujala mě na první pohled a svým dějem mě uplně nadchla. S každým řádkem mi s ní bylo velice dobře.

lidunka1
07.02.2015 4 z 5

Knížka je krásné vlídná. Mě jen mrzelo, že nebyla celá o tom, jak knihkupec doporučuje zákazníkům léky v podobě knih. Začátek se mi líbil úplně nejvíc.

Hellou
14.01.2015 5 z 5

Zrovna jsem knihu dočetla a ještě je z ní člověku hezky, smutno, dojatě ...

Yunnan
13.01.2015 5 z 5

Výborná kniha! Čte se úplně sama. Příběh volně plyne a těšíte se na každou další stránku až se dozvíte víc. Mně, coby knihkupci, byla ještě o to bližší :o). Nebylo by špatné mít schopnost Jeana Perdua, nahlédnout do duše zákazníka a dokázat odhadnout jaká kniha je pro něj nejlepší :o). Ovšem tu situaci s dopisem bych zažít nechtěl. Jak už bylo v jedné recenzi napsáno, občas kniha čte vás :o). A navíc, je z mé oblíbené Francie a dokonce Provence, takže jsem si příjemně vychutnal. Obálka knihy je příjemně sametová, takže se velmi příjmně drží v ruce :o).

jasmína
01.12.2014 2 z 5

Bohužel tohle nebyl můj šálek čaje, dlouho jsem nečetla nudnější knihu.. Ale kdo má rád jen popisy vztahu a vztahů, tak si přijde na své.

Alex.Barunka
25.11.2014 4 z 5

Zajímavá a inspirující kniha o hledání pravdy. Je v ní plno citu, strachu a hlavně porozumění. Místy pro mě byla kniha trochu zdlouhavá, zbytečně natahovaná, ale ten konec za to prostě stál ;)

LadyMichelle
18.11.2014 3 z 5

Velmi zajímavá kniha, kterou jsem se musela donutit dočíst. Přitom jsem poznala, že na tento příběh nemám ani věk a ani zkušenosti, abych dokonale pochopila jeho hloubku. Těším se, až si ji za delší chvíli znovu přečtu a porozumím ji snad daleko víc....

monika4597
11.08.2014

prave ctu v originale, velmi doporucuji!