Levanduľová izba

Levanduľová izba https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340417/bmid_levandulova-izba-Oyj-340417.jpg 4 362 135

Román o sile literatúry, moci lásky a kúzle južanského svetla. Jean Perdu sa vyzná v knihách a pozná ich liečivé účinky na všakovaké choroby duše. Parížsky kníhkupec predáva na svojej knižnej lodi romány-lieky na životné boľačky. Len sebe samému nevie pomôcť. A pomoc by veru potreboval. Pred dvadsiatimi rokmi ho v noci nečakane opustila pekná Provensalčanka Manon. Zanechala po sebe list, ktorý však Perdu celé roky neotvoril... Ale toto leto sa všetko zmení. Monsieur Perdu odíde z Paríža a zamieri do srdca Provensalska, aby na neľahkej ceste do minulosti našiel cestu späť do života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Remedium

Das Levendelzimmer , 2013

Helča17
24.10.2017 5 z 5

Krásný a dojemný příběh z kouzelného prostředí. Moc se mi to líbilo a jeho čtení jsem si užila. Určitě nečtu naposledy.

Rea_Rea
21.10.2017 5 z 5

Krásná a jedinečná kniha. Je to jeden z těch příběhů, který vás zahřeje u srdce a vy čtete a čtete. Po přečtení knihy jsem začala plánovat cestu do Provence a doufám že jí někdy uskutečním. Tahle kniha určitě stojí za přečtení :)

katst
19.09.2017 4 z 5

Neobyčejná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a zároveň jsem nedokázala číst dlouho v kuse. Kniha ve mě zanechala spoustu rozporuplných pocitů... Každopádně nápad s literární lékárnou a "dávkování" knih jako lék na duši je skvělý, přesně o tom knihy jsou :-) Za sebe doporučuji k přečtení každému knihomolovi :-)

ivulka15
13.09.2017 4 z 5

Okouzlující kniha.

Jana283
14.08.2017 5 z 5

Čekala jsem lehké letní čtení, ale dostalo se mi pořádné porce silného a podmanivého příběhu o lásce, přátelství, knihách a jejich schopnosti léčit bolesti lidské duše, o hledání sebe sama, schopnosti vyrovnat se ztrátou, sebeobětování i odpuštění...
Doporučuji všem, kteří milují knihy, Francii i těm, kterým v životě někdo chybí...

tatafa
07.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha s velice silným příběhem, která rozhodně stojí za přečtení. Autorka má sice svůj zvláštní styl, který se může někomu hůře číst, ale myslím, že je to spíše odlišnou mentalitou a stylem psaní německých a francouzských autorů, který se v knížkách z Francie objevuje poměrně často, ale dá se na něj zvyknout. Ukazuje mimo jiné opomíjený fakt, že knihy dovedou léčit a také opravdovou lásku k životu i ke knihám. Vřele doporučuji!!!!

barbora2530
28.07.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, ze začátku pro mě bylo trochu těžší zorientovat se ve všech tech francouzských jménech postav a měst, ale po chvíli jsem se do knihy opravdu dostala a četla jsem jedním dechem. Doporučuji.

misssicccka
16.06.2017 4 z 5

Jsem moc rada, ze diky ctenarske vyzve a knize zacinajici otazkou jsem se k teto knize dostala. Doporucuji vsak po vzoru literarniho lekarnika davkovat si tento lek v klidu a to nejlepe za uplneho klidu, tak 20-50 stranek naproste relaxace, nechat pusobit a opakovane zvolna aplikovat. Mne se podarilo dat si zpocatku vetsi davku, nez jsem potrebovala a minulo se vse ucinkem, az budu cist podruhe, budu moudrejsi. Recepty a knizni leky jsou jiz jen skvely bonus k uzasne medicine. Doporucuji.

nikol2178
14.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha na léto, krásně se mi četlo a na konci jsem si i pobrečela. Moc jsem si oblíbila Manon, musela být úžasná. Jemný a krásný příběh o knihách a lásce, to je ta nejlepší kombinace. :)

Zuzu88
09.06.2017 1 z 5

Nápad s půjčovnou knih na lodi výborný, originální...jinak pro mě příliš sladkobolné, rozvláčné..

Jane007
09.05.2017 5 z 5

Knížka, která si opravdu zaslouží titul "krásná literatura". Nejdříve jsem měla trochu problém se začíst, ale pak mě příběh okouzlil a už nepustil. Celá knížka má laskavou, kouzelnou, barevnou, knížkami i jídlem voňavou atmosféru. Doporučuji ji přečíst všem, kteří vedou uspěchaný život a nemají čas zvolnit. Literární lékárnu a Jeana Perdu bych určitě uvítala i v reálném světě (a nejspíš bych u něj utratila nejednu výplatu).

MíšaS.
01.05.2017 2 z 5

Jean Perdu by my tuhle knihu určitě nedoporučil. Ač je hlavním aktérem muž, čtenář je zavalen horou slz, emocí, žalozpěvů a pitvání se v tom, co která postava udělala nebo neudělala v životě špatně. Nakonec si všichni dokonale rozumí, přečtou si nějakou beletrii, v křesle s kočkou na klíně a všechno je vlastně fajn. A ta neustálá rádoby moudra o tom, co je život, láska, vztahy, odpuštění ... . Za mě prostě ne.

hats
13.04.2017 5 z 5

Krása! Chcela by som ísť po stopách Jeana... A vidieť, voňať... Cítiť...

Silwia20
28.03.2017 5 z 5

Francuzsko, Literárna lekáreň, výborné knihy, skvelé jedlo, krásna krajina ... a v neposlednej rade láska.
Áno toto všetko v tej krásnej knihe nájdete :)

princesse
20.03.2017 4 z 5

No poplakala jsem si. Přiznávám, že jsem se ze začátku nějak nemohla začíst, ale zhruba od poloviny se kniha četla tak nějak sama a ke konci jsem si vážně hodně poplakala.

Skawin
31.01.2017 4 z 5

Krásná, jemná kniha, je jako pohlazení...

luba65
04.01.2017 4 z 5

Překrásná kniha. Je fakt,že některé pasáže jsem přeskakovala, ale některé byli tak krásně napsané, že jsem se k nim vracela.

Šárka_D
27.10.2016 3 z 5

Docela fajn čtení do francouzské kavárny ke cappuccinu a croissantu s nutellou. Pro holky.

Dija
17.10.2016 3 z 5

Kniha, která má úžasnou atmosféru, je neuvěřitelně citlivá a pojednává o pomíjivosti života. Důraz je zde kladen na sílu přátelství. Příběh má v sobě spoustu krásných myšlenek, ale myslím, že bych ji spíše doporučovala starší generaci, kteří ji pochopí lépe. Velkým kladem jsou překrásné popisy!

ally74
22.09.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, přiznám se, že při nákupu rozhodla obálka. Prostředí zasazené do mé milované Paříže, Provance, na mořské pobřeží, kniha plná citů, lásky, přátelství. Dobře se čte a řekla bych, že tuto knihu byl měl číst někdo, kdo už má pár lásek za sebou, aby jí celkově porozuměl. U knihy jsem se nenudila, naopak. Doporučuji.