Bratr vlk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sám. Torak je najednou na všechno sám. O maminku přišel ještě jako nemluvňátko a tatínka mu právě zabil rozzuřený medvěd, který se za nimi žene Hlubokým hvozdem. Proč na ně má ta obluda spadeno a proč cestou ničí vše živé? Proč musel tatínkovi na smrtelném loži přísahat, že se s ní za pomoci Ducha světa utká? A co si teď počne – nezkušený dvanáctiletý chlapec, který se od svého otce zběhlého z klanu Vlků nikdy nehnul ani na krok? Podle tatínkovy rady se má nejprve setkat s průvodcem, jenž ho povede Hlubokým hvozdem: průvodcem ztřeštěným i neomylným, se kterým se bude muset domluvit po vlčím. V nekonečné záplavě lesů a hor, v táboře mrzutých Havranů i na zamrzlých pláních Ledové řeky budou osiřelý Torak se stejně osiřelým Vlčkem a statečnou dívkou Renn čelit nemilosrdné, ale nádherné přírodě a spoustě očí, zvuků, stop i nástrah na cestě za částmi trojjediné duše Nanuaka. Pouze s ní se může chlapec odvážit požádat Ducha světa o pomoc. Ale nesmí otálet! Zima je na spadnutí, rudé oko Velkého zubra už se na noční obloze hlásí o slovo, a až stane nejvýš, medvědího netvora už nikdo nepřemůže! Baladický severský příběh o síle přátelství, moci démonů i nečekané zradě se vrací do hlubin věků, kdy svět obývaly klany pravěkých lovců a sběračů a den co den zápasily o přežití. Díky zaujetí britské spisovatelky Michelle Paverové poznáváme, jak lidé oněch dob lovili, jak se oblékali, z čeho se radovali, čeho se báli a před čím se zaklínali. Buď jak buď, osud každého je vepsán do mraků nad Horou Ducha světa a ani Toraka nemine. Jenom je třeba prověřit, zda má hoch dost odvahy, důvtipu i obětavosti, zda si dovede hlídat záda – a zda umí naslouchat Hvozdu, který ho zoufale prosí o pomoc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15909/bratr-vlk-15909.jpg 4.5133
Série:

Letopisy z hlubin věků (1.)

Žánr:
Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Chronicles of Ancient Darkness #1: Wolf Brother (2005)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Bratr vlk

Přidat komentář
Chytuš
11.06.2018

Čteno synům před spaním. No uznávám, selanka na večerní uklidnění to opravdu není, ba právě naopak - čtivý a napínavý příběh, u kterého oba synové skoro pokaždé žadonili o přídavek ("Aspoň odstaveček..."). Krásný, i když místy drsný příběh o přátelství, odvaze, hrdinství - zkrátka o hodnotách, které kluky ve věku kolem 10 let zajímají. Napsáno tak přesvědčivě, že se mi i v tomhle parném počasí zdálo, jako bych se procházela spolu s Torakem, Vlčkem a Renn zasněženým Hvozdem...

Katela
22.04.2017

Když jsem hledala, co bych tak mohla přečíst dětem na hodině češtiny, abych trochu uvolnila atmosféru, vzpomněla jsem si na Toraka a jeho vlčího brášku.
Hned jsem se dala do čtení a za pár hodin jsem dočítala poslední řádky. Příběh je to napínavý, je to napsáno čtivě a hrozně oceňuji autorčinu znalost prostředí severských lesů.
Občas mi vadilo, že (jak už někdo tady zmiňoval) těch pohrom tam bylo až příliš mnoho. Ale i po těch letech musím dát vysoké hodnocení. Pro děti v Torakově věku je to ideální knížka!

Eremites
20.02.2017

Četla jsem společně se syny.
Oceňuji propracovanost knihy, originální námět, úžasné přátelství chlapce a vlka. Autorka psát umí, napětí by se dalo krájet, jen velmi těžce se kniha odkládá.
Možná jedna malá výtka - té "akčnosti", těch katastrof, které postihnou hlavního hrdinu Toraka, je dle mého názoru možná až příliš. Čtenář nemá ani chvilku na vydechnutí, s hlavním hrdinou se v jedné chvíli topí, v druhé padá do pukliny v ledu, ve třetí ho odsoudí klan k smrti.....Prostě tohle vražedné tempo by nevydržel ani Rambo :-) I kdyby těch pohrom byla jen polovina, příběhu by to neubralo na čtivosti a napínavosti ani trochu.

Katy25
17.09.2016

Super knížka

Nonosbawsut
14.06.2016

Takhle si představuji knihu pro špunty. Potter se může jít bodnout. Jednoho dne se k tomu vrátím, to si pište.

Hecate23
11.05.2016

Celá série Letopisy z hlubin věků je naprosto úžasná, v dětství to byly moje nejoblíbenější knížky všechny sem přečetla několikrát. Jsou napínavé, postavy nejsou černobílé a dobře charakterizované. Dále se mi moc líbil věrohodný popis prostředí a života v pravěku, skoro jako kdyby se člověk při četbě přenesl časem do té doby.

ElisR1
30.03.2016

Tuhle knihu jsem četla už před několika lety. Teď jsem se rozhodla přečíst si ji znovu a opět si ji nemůžu vynachválit.

peksha
25.01.2016

Po přečtení dávám bez zaváhání plný počet hvězdiček, protože se nejspíš jedná o vůbec nelepší knihu "pro děti" (od 12ti let?), která se mi zatím dostala do rukou. Opravdu poutavé čtení, které nutí otevřít knihu a pokračovat ve čtení při každé volné chvilce, která se namane. Rád budu pokračovat se čtením dalších knih série Letopisů z hlubin věků.