Leto porušených pravidiel

Leto porušených pravidiel https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512920/bmid_leto-porusenych-pravidiel-NN3-512920.jpg 4 79 26

Romantická jednohubka, ktorá sa vám vryje pod kožu! Keď Meredith Foxová pred osemnástimi mesiacmi prišla o sestru, pred všetkými sa uzavrela. Toto leto je však odhodlaná opäť sa otvoriť svetu. Na veľkej letnej svadbe sa zíde celá rodina. Meredith sa teší na tradičnú rodinnú hru „Asasín“, ktorú jej sestra milovala. Hoci sa snaží sústrediť na výhru, roztomilý družba ju neustále rozptyľuje. Je nakoniec v stávke viac než len výhra v hre?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Summer of Broken Rules , 2021

Jane2016
22.08.2023 4 z 5

Romantika, pro mě asi nejlepší a nejvíc odpočinkový žánr, který v létě ráda čtu. Myslím, že nejsem jediná, kdo v těchto vedrech častěji sahá po nějaké slaďárně a například v zimě, zalézám pod peřinu s dobrou detektivkou či hororem!

Léto porušených pravidel na mě skákalo u spousty zahraničních čtenářek. Ani si nedokážu vybavit, jak často jsem tuto obálku viděla. A proto, když jsem v nabídce od @cosmopolis_cz a @grada_cz uviděla tuto knížku, věděla jsem, že jí prostě musím taky zkusit!

A příběh byl skvělý, odpočinkový, zábavný, dojemný a celkově velmi, ale velmi čtivý. Do celého děje jsem vklouzla ani nevím jak, a během jednoho odpoledne jsem měla dočteno. Pokud hledáte nějaké fajn čtení k vodě, k moři, tak se rozhodně nebojte sáhnout po této knize.

Věřím, že Léto porušených pravidel budu na mé zdi na Instagramu vídat ještě častěji, protože je to úžasná záležitost! Kdo pořád přemýšlíte na přečtením, tak jděte do toho! A vůbec se nebojte.

VeronikaZ
21.08.2023 5 z 5

Odpočinkové, roztomilé, něžné. Krásná letní jednohubka.

ivetapl
21.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Tohle je milá, čtivá, sladká romanťárna, která v těchto letních dnech určitě neurazí.
,,On tě zlomí, víš, řekla. ,,Zlomí ti srdce. ,,Takže až ho budeš potřebovat zase slepit, za mnou nechoď.
Metedith za sebou měla těžký období. A uvolnit se, jí pomohl Wit. On se mi líbil od samého začátku. Jak se choval i když měl nějaké to tajemství, které Mer pak naštvalo a já ji asi i chápu. Kdyby nebylo smrti Claire, třeba by bylo všechno jinak..
Týden, který se v knize odehrává je skvělý. Krásně popsaný den za dnem. Já osobně bych se účastnila ráda. Hra atentát mi přišla super a doufám, že budu mít šanci si ji někde zahrát.
Kniha se četla sama. Je tam příjemná romantická linka. Jsem ráda za konec, který kniha měla.
SPOILER: Zase jednou konec, kdy se někdo nezasnoubí hned po par týdnech. To opravdu oceňuji.
Čekala jsem, že se tu zmíní více písniček od Taylor. Ale to je jen drobnost. Za mě tato kniha ano.

akinomV
14.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Líbil se mi nápad příběhu a úplně jsem si zamilovala hru Atentát. Je to taková sladká letní romance. Oceňuji, že se autorka nepustila do podrobností intimností, ale přišlo mi tak nějak hloupé, že se dívka vyspí s klukem a pak vlastně neví, jestli ho miluje, vlastně ani neví, jestli s ním bude .... pokud je kniha pro mladé, není to úplně vzor, který bych chtěla předávat dál

Kni-holka
07.08.2023 5 z 5

Rozkošná letní jednohubka. Jinak bych tuhle novinku nenazvala. Svěží vyprávění, lehký humor a notná dávka romantiky. Slupla jsem to jak malinu. A je to taky zásobárna nápadů pro svatbu.

Ano, je to "klasická romaňtárna", ale mě chytla za srdce. Osmnáctiletá Meredith přišla o svou sestru a rozešel se s ní přítel. Ovšem při příležitosti velké svatby její sestřenice se rozhodla opět vrátit do světa živých a začít znovu. Celá rodina se sejde na ostrově Martha's Vineyard - který mám spojený s Gilmorkami - kde se bude hrát tradiční rodinná hra Atentát. Každý dostane na lístečku jméno toho, koho musí zneškodnit (vodou ) a když svůj cíl dostanete, získáte jeho cíl a tak dále až do velkého finále. A je to skutečná legrace. Hodně se taktizuje, uzavírají se pakty a to byste koukali, jak nápaditě se dá váš cíl sejmout.

Příběh je protkán humorem, který ale není "trapný". Samozřejmě se zde vyskytuje románek mezi Mer a ženichovým družbou Witem, který je uzpůsoben jejich věku a není ho příliš. Naopak. Snadno se v něm můžete ztratit. Co se mi ale nejvíce líbilo, tak to byl popsaný vztah mezi Mer a zesnulou Claire. Mer s ní i nyní v duchu mluvila, ptala se jí na názor, vzpomínala na ní, viděla ji na místech, kde si jako malé hrály. A i když ztráta stále bolela, pomalu se začala hojit. Bylo to opravdu dojemné.

Rozhodně vám tuhle rozkošnou jednohubku doporučuji. Zahřeje vás u srdce a zasmějete se u ní. Jo a ještě jedna. Knížka je psaná na motivy písní Taylor Swift, takže pokud znáte album Fearless, jděte i do knihy.

ladyfromskye
03.07.2023 5 z 5

Perfektní young adultka na prázdniny.
Atmosféru knihy skvěle navodí už obálka. A sotva začnete číst, jste tam. A jen těžko se budete vracet zpátky do svého světa.
Léto porušených pravidel je příběh o naději a o nových začátcích, o lásce ve všech jejích podobách, o přátelství a o rodině. Je prostě o životě. O porušených pravidlech ani slovo, takže název je za mě jedno velké minus. Naštěstí je to jediná věc, kterou můžu knize vytknout. Jinak je to totiž jedna velká jízda.
Budete se bavit. Neskutečně. Budete milovat postavy. Všechny. Budete si na začátku každé kapitoly říkat, že tohle je pro dnešek poslední. Nebude. A možná to dojde tak daleko, že až budete knížku zavírat, budete chtít strávit jedno léto na Marthas Vineyard. (Jo, já taky.)