Léto na druhý pokus

Léto na druhý pokus https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217160/bmid_leto-na-druhy-pokus-217160.jpg 4 355 83

Poslední léto, které by mělo trvat navěky… Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému. Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus – rodina, kamarádi i láska. Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amy a Rogera: Na cestě, vám zase zlomí srdce!... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Second Chance Summer , 2012

Malous
21.08.2014 4 z 5

Knížku mi přečíst trvalo přesně 20 dní. Hrůza! Nečetla jsem každý den, neměla jsem na ni nějak chuť. Ta první půlka příběhu byla průměrná, až tak mě nebrala. Druhá půlka byla ovšem pravý opak. Skvěle jsem si ji užila a těch posledních 50 stran bylo mučivých. S odstupem času ji z knihovny znovu vytáhnu a pustím se do ní a uvidím, jestli změním názor na první část. :D

ciniminisek
17.08.2014 5 z 5

Z knihy i samotné obálky sálá příjemné a horké léto plné očekávání, ztrát, lásky ale i utrpení. Z počátku jsem v knize viděla podobnosti s jinými tituly, jako například Ella a Michael a všemi známé Hvězdy nám nepřály. Přes určitou podobnost, je i tak tato kniha jedinečná. Je plná slovních hříček, témat k přemýšlení a explozi emocí, která vybuchuje postupně, během dění. Po celou dobu čtení jsem v hlavě měla jedinou myšlenku a to slovo milá. Ovšem po závěru jsem to přehodnotila, jelikož spisovatelka čtenáři udeří očekávanou, přesto drtivou ránu.

Přiznám se, že takový druh knih jsem od nakladatelství CooBoo neočekávala, ale jsem velmi ráda, že jsem byla překvapena, velmi mile překvapena. Knihu doporučuji nejen mladistvým čtenářů, ale i starším ročníkům, kteří si z knihy dokáží vzít daleko víc, než na první pohled nabízí.

JanaDor
01.08.2014 5 z 5

Ach, to bylo tak krásné čtení. Ke knize jsem přistupovala s nedůvěrou, protože se mi moc nelíbila obálka. Jako vzhledově průměr, ale tím že to nebyla tvrdá vazba, tak nějak na mě působila lacině. Kniha by si opravdu zasloužila krásný, kvalitní obal - škoda. Nejraději bych ji přečetla na jeden zátah, ale s prací a rodinou, jsem to musela dát za dva dny. Je to román určený pro dívky, ale klidně si jí může přečíst kdokoli. Protože i když to někdy tíhne k lehkému čtení, tak za chvíli to vyváží vážnější téma, které se tím příběhem hezky prolíná. A hned jsem si uvědomila, jak se mám krásně. Velmi dobře byla vypracována psychologie hlavní hrdinky, tak reálné, že jsem to prožívala s ní. Kapesník jsem musela použít několikrát. A ten konec mě rozsekal úplně, jsem brečela jak želva. Já vím, že už z anotace člověk vytuší jak to skončí. Ale autorce se povedlo toto téma velmi pravdivě a realisticky popsat očima mladé dívky.V knize jsou moc hezky vyvážené ty smutné chvilky s hezkými. Je zde mix romantiky - první lásky, lehkého napětí – nevíme co se kdysi stalo, radosti – z rodiny a přátel a v neposlední řadě smutku ze ztráty blízké osoby. Vřele doporučuji.