Léto, kdy jsme se potkali

Léto, kdy jsme se potkali https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300092/bmid_leto-kdy-jsme-se-potkali-RPO-300092.jpg 4 359 75

Cassidy má za sebou ošklivý rozchod se svým klukem. Poslední na co má chuť, je potloukat se po městě a vzpomínat na to, co bylo. Když dostane nabídku pomáhat na letním táboře u moře, neváhá a jede. S novou životní situací se vypořádává i Bryan. Po těžkém úrazu skončil na vozíku a jeho myšlenky se točí jen kolem toho, co už nikdy nezažije. Nikdy nebude chodit, nikdy si nezasurfuje, nikdy si nezatančí ploužák s holkou. Zpátky k normálnímu životu a pryč od smutných myšlenek mu má pomoct práce táborového vedoucího. Když se Cass a Bryan setkají, má každý z nich své vlastní plány. Ona si chce léčit bolavé srdce, on zas svoji posmutnělou mysl. Ani jeden rozhodně nečeká, že potká lásku…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Season of You & Me , 2016

anibeni
18.03.2017 4 z 5

Příjemná oddychovka, která nijak neurazí.... Přečteno za chvilku a odloženo s pocitem příjemně stráveného času..

BadAngel
19.01.2017 5 z 5

Pokud se do příběhu ponoříte, pak vámi velmi cloumá všechna rozhodnutí.Abych řekla pravdu trochu lituji že jsem si knihu nepřečetla dřív..možná bych mnohé pochopila jasněji...

verushka19
28.11.2016 4 z 5

Hezká letní romantika. Taková oddechovka.

ivca3710
14.11.2016 3 z 5

Obyčejná romanťárna podle mně. Sice mně to bavilo a dala jsem tomu 4/5, ale to na tom faktu nic nemění. Romantiku já mám ráda, ale tohle mi přišlo takové nijaké a chyběla mi tam ta zápletka, která by mně pořádně bavila a vždycky bych si řekla: "Jo, tak tohle byla ale neobyčejná romanťárna!"

Dym
11.10.2016 4 z 5

Taková příjemná knížka na léto. Sice mě začátek moc nebavil, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

LilianaFalcon
07.10.2016 2 z 5

Škoda, že se podle anotace nedá poznat, jestli je ta kniha dobrá nebo špatná. Já se na ni totiž hrozně těšila a to zklamání bylo o to větší.
Oba byli celkem sympatický, celkem rozhodně ne úplně. Ale bylo to tak nezáživné...

warca
26.09.2016 5 z 5

Knize nemám, co vytknout. Skvělý, romantický příběh. .
Přesto asi brzy zapomenu o čem byl. Líbil se mi, ale nenadchnul mě až tak moc. Zato obálka - ta je dokonalÁ :)

Pedruska01
22.09.2016 5 z 5

Jedná se o hrozně milý příběh, který je pěkně rozdělen do dvou pohledů, dvou hlavních hrdinů, a který se dobře a rychle čte. Upoutali mě hnedle první stránky, leč nezačíná příběh zrovna dvakrát pozitivně. Napsané to je nejen čtivě, samozřejmě, ale taky s určitou dávkou humoru klasického, tak i možná černého a ironie, což se mi líbilo. Musela jsem se často pousmát nebo nahlas uchechnout.
Prostředí je, jak už název napovídá, prostě léto u moře, což jsem i celkem záviděla, že tam nejsem s tou partičkou, která se tam ukázala, nejen kvůli plážím, promenádám, oceánu a ledovým tříštím, ale hlavně kvůli těm lidem jako takovým, protože byli naprosto bezvadně prezentováni nejen charakterově, ale i svými činy (kdyby to tak bylo u všech mladých lidí). A když jsem u těch postav, oba hlavní hrdinové měli něco do sebe, líbili se mi předtím a líbilo se mi společně s nimi sledovat tu jejich "přeměnu", cestu k sobě samému i cestu k sobě navzájem. Neměla jsem jim co vytknout. Dvojice Tori a Wadea jsem taky měla ráda - to jejich věčný "pošťuchování". Matt byl skvělej brácha.
Celkem mě překvapilo, jak všechny rodinný vztahy byly na pozitivní vlně, jak Cassina máma vycházela s novou rodinou bývalého manžela. Možná to autorka nechtěla dělat ještě tragičtější než měla původně v plánu anebo to někde na světě opravdu může tak fungovat, případně při psaní měla nasazený hodně růžový brejle, ale co. :) Začátek s Gavinem byl víc jak milý, líbilo se mi, jak se o Cass pokusil, ale postupem příběhu si to kapku pohnojil. Nevím v závěru, o co mu šlo?
---
Jednou jsem položila otázku své kamarádce, v určitém stavu :D, která mi v tu dobu vězela v hlavě a zrovna nijak dlouho. "Co bys dělala nebo jak se zachovala, kdybys dlouhodobě chodila s klukem, kterýho máš opravdu neskonale ráda a jemu se stane nějaká nehoda, taková, která ho přivede na invalidní vozík? Zůstala bys s ním, s vědomím, že to nebude žádnej med a možná si tím i "zničíš" život a to nemluvím o něm samotném, co se v něm musí odehrávat anebo bys ho (s)prostě opustila?" Už vůbec nevím, co mi odpověděla, každopádně já jsem si do dnešní doby ještě odpověď nedala. Obdiv mají u mě ti, kteří bez váhání dokážou odpovědět, ať už je odpověď jakákoliv.
---
Je jasné, že těm, co se něco tak hrozného stane se svým způsobem zhroutí svět. Už nebudou žít ty životy jako dřív. Všechno se musí od základu změnit. Nedokážu a ani nemůžu vědět, co pociťují, jak je to musí uvnitř bolet a sžírat, jak musí sledovat ty litující pohledy nebo naopak pohledy, které se je snaží záměrně ignorovat. Je toho tolik - vydalo by to na slohovku, raději přestanu. Každopádně - všichni takový lidé, kteří na tom vozejčku jsou, mají můj obrovský respekt, a tak jak je prezentováno v příběhu, každý má právo na to svoje štěstí.
Kniha je naprosto úžasná, milá a k zamyšlení. Škoda, že má tak malé hodnocení, zasloužila by si víc. Mimochodem obálka je příhodná a pěkná. Ode mě si tento příběh zasluhuje velké doporučení - jednoznačně. :) (protože to všechno, vám dojde až po přečtění)

veronika0382
08.09.2016 4 z 5

Moře, písek, pláž a letní láska.... Moc se mi kniha líbila, více v mojí recenzi zde.

BarBarBar
21.08.2016 4 z 5

Velmi milé čteníčko :)

kalinkacz
18.08.2016 2 z 5

Anotace jako Než jsem tě poznala, děj podobný Eleanor a Park... Zni to dobře? Ano zní, ale v součtu se jedná o neskutečný blábol, kdy mě štval hrozně arogantní hlavní hrdina, který byl vlastně za svůj pobyt na invalidním vozíčku rád... Pokud jde o hlavní hrdinku, tak ta byla jednoduše neslaná nemastná... Celou knihu se nic nedělo, děj byl jen popis a když už se něco stalo, tak to bylo jen průhledná zápletka s předem jasným koncem... Ano, je to milé letní čtení s fotogenickou obálkou, ale to je vše!

Inouš
04.08.2016 3 z 5

Na letní dny čtení jako stvořené. Lehké, čtivé a oddechové.

EvaSupovic
04.08.2016 5 z 5

Sice je kniha určená mladším, ale i přesto nelituji její koupi.....moc se mi líbila a docela vážné téma popsáno s lehkostí :-D Bavila jsem se :-)

Adris
03.08.2016 3 z 5

Kniha je správně romantická a i když se v ní nedějí převratné akční scény, přesto je čtivá. Střídají se zde dva vypravěči a tak vidíme dva různé světy. Typické puberťácké problémy, ale i životní zkoušky, jimiž si prochází Bryan jsou dominantou tohoto příběhu. A samozřejmě láska a přátelství.

JanaDor
02.08.2016 4 z 5

Tato kniha je určena čtenářům od 14 let. Někdy jsou zamilované příběhy tak dobře napsané, že si je s radostí přečte i člověk dříve narozený. Toto je ten případ. Vřele ji doporučuji všem, kdo mají rádi jemný, hezký, čtivý román, který není přeslazený a hlavní hrdinka je normální holka.

láska romantika prázdniny léto

2016  79%Léto, kdy jsme se potkali
2018  72%Podzim, na který nezapomenu
2022  76%Tajemství romantiky

Kniha Léto, kdy jsme se potkali je v