Letecký motor ve dřezu

Letecký motor ve dřezu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483811/bmid_letecky-motor-ve-drezu-08Q-483811.jpg 5 10 2

Ke 20. výročí založení Cesty domů vydáváme napjatě očekávaný rozhovor dvou žen. Martina Špinková, zakladatelka a dlouholetá ředitelka Cesty domů, rozmlouvá s Irenou Závadovou, lékařkou-paliatrou a dlouholetou primářkou domácího hospice Cesta domů. Jejich otevřený a osobní rozhovor se týká nejen úzkého tématu domácí paliativní péče, ale i mnoha dalších vážných i veselých věcí v životě člověka, který putuje životem od narození ke smrti – a k tomu, co nás přesahuje.... celý text

monulka
19.02.2024 5 z 5

Nic lepšího "neodborného" o paliativě jsem nečetla. Mělo by to být snad povinnou literaturou. O smrti se mluví málo. Smrti se bojíme. Neumíme mluvit s umírajícími. Protože smrt jsme ve valné většině vytlačili za zdi nemocničních pokojů. Nebydlí s námi jako dřív. A my se nemáme jak učit. Kdybych tu knihu dostala do rukou dřív, dokázala bych lépe reagovat a mluvit s babičkou, která odešla na věčnost.

Belanna
11.01.2022 5 z 5

Velmi zajímavá knížka psaná formou rozhovoru dvou žen, které spojuje Cesta domů. Jsou tu vzpomínky na těžké začátky, příběhy lidí, kterým pomáhaly a to veselé i smutné a celkově pohled na téma, které je pro většinu lidí tabu. Knížka je plná emocí, ale ve výsledku většina působí velmi pozitivně.

hospic paliativní péče

Autoři knihy

Martina Špinková
česká, 1959
Irena Závadová
česká, 1970

Kniha Letecký motor ve dřezu je v