Les vzpomínek

Les vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441827/bmid_les-vzpominek-OLr-441827.jpg 4 76 27

Nadějná třináctiletá šachistka Elissa je na parkovišti uspána chloroformem a unesena. Probudí se v naprosté tmě v jakémsi sklepení a je jí jasné, že její vyhlídky na přežití opravdu nejsou nadějné. Občas za ní přijde muž, z něhož jde strach, a nějaký kluk, který si s ní chce povídat. Šance na přežití jsou mizivé, ale Elissa se v temnotě naučí orientovat jako na šachovnici a využít to jako svou výhodu. Mezitím policistka, jež pracovala na podobném případu uneseného a poté zemřelého dítěte už dřív, svádí závod s časem, aby ji vypátrala ještě živou. V Lese vzpomínek čeká na čtenáře jedno překvapení za druhým, nakonec je vše úplně jinak, než se původně zdálo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Argo

The Memory Wood , 2020

L.Helena
22.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Dobrý thriller, téma únosu dítěte je téměř vždy zárukou napínavé a nervy drásající četby. Tady mi však poměrně vadilo, že to bylo dost nejasné, nečitelné, zejména kapitoly Elijáše. Pořád jsem tápala, o co vlastně jde. Pak jsem pochopila, zřejmě na místě, kde autorka chtěla, aby čtenář pochopil, ale i tak to nadále zůstávalo ne úplně zřetelné a jasné. Na konci bych očekávala ještě trochu dovysvětlení o osobách pachatelů, víc o jejich motivaci, předchozích činech a životě, který vedli…

vnimat_Krasu
22.03.2021 4 z 5

Poctivá práce. Les vzpomínek dokáže ve vyždímaném tématu dětského únosu docela nepříjemně šponovat. A jakkoliv jsem si představoval trochu zemitější, méně brakově thrillerový závěr, tu atmošku šachovnicového sklepa uprostřed nicoty jsem si užíval fest. Lloydovou rozhodně sledovat!

85098211
13.03.2021 4 z 5

(drobné spoilery)
Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a určitě velkým přínosem byla skutečnost, že se jednalo o perfektní načtení třemi různými hlasy - stejně, jako se vyprávění střídá ze tří různých úhlů pohledu, tj. Elissy, Elijaha a policistky, která případ vyšetřuje. Naopak minusem knihy byl její pomalý a tak trochu zmatený rozjezd, kdy mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala a pochopila, o co vůbec jde ;-). Tohle se týkalo konkrétně Elijaha, na kterého si člověk nejdřív musí tak trochu zvyknout. Jeho příběh se mi také líbil nejméně, protože nebylo vždycky úplně jednoduché sledovat pochody jeho mysli ;-). Naopak Elissa byla skvělá a na svůj věk vyspělá a pragmatická. Na pasáže, které vyprávěla ona, jsem se pokaždé opravdu těšila. Dokonce i policistka Mairéad mi byla se svým soukromým osudem ženy, která se snaží v průběhu dlouhých osmi let otěhotnět (a přitom zažila již několik potratů), sympatická. Sice to k případu nepatřilo a je možné, že ostatní čtenáři budou její part považovat za nejslabší, ale mně nevadil. Celkově je kniha poměrně dobře napsaná a děj má spád. Proto tedy dávám poctivé čtyři hvězdičky a budu doufat, že autorka napíše další a možná ještě o kousíček lepší knihu :-).

Šebestová3
11.03.2021 4 z 5

Ze začátku jsem z toho nadšená nebyla, ale postupně si mě knihy získala a přesto, že jsem už tak od poloviny tušila, kam děj směřuje, stejně mě konec dostal...a unesená Elissa svou chytrostí taky :-)

MalinaM
03.03.2021 3 z 5

Zbytečně zdlouhavé a překombinované. Zklamání.

WopiMK
21.02.2021

Nemám rád knihy psané v přítomném čase. Vzbuzuje to ve mně pocit, že autor neovládá minulý čas, a navíc mi to zní hodně nepřirozeně.

Medovnice
17.02.2021 5 z 5

Použiju jenom dvě slova: naprostá bomba!