Les rukou a zubů

Les rukou a zubů https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73679/bmid_les-rukou-a-zubu-Oe1-73679.jpg 4 442 87

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí Nezasvěcení,kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise.Pak ale Nezasvěcení proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa.Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a Nezasvěcené, do světa, který tam venku přece musí někde být.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Forest of Hands and Teeth , 2009

Natalie M.
24.11.2013 5 z 5

je to ta nejhezčí kniha co jsem kdy četla. moc se mi líbí a všem ji doporučuji. povedly se i dva další díly. určitě si jí přečtěte.

Bublushka
19.08.2013 5 z 5

Mary žije v malé vesnici obklopené ploty, na které nepřetržitě doráží zombíci. Svět byl před lety nakažen a zombíků je ted o mnoho víc než lidí. A zdá se, že jediní lidé na světě žijí pouze v té malé vesnici. Tomu, ale Mary nechce věřit a tak se, i přes to všechno co ztratí, vydává na dobrodružnou výpravu.

To je tak zhruba krátké shrnutí děje. Ale vůbec nevystihuje úžasnost knihy. Ta dokonale popisuje jak tísnivou atmosféru ztraceného světa, tak beznadějnost situace, tak mysl dospívající dívky, která se nemění ani v světě plném nebezpečí. I přes to co se děje, stále řeší problémy dospívání a první lásky. Mary ztrácí tolik, po čem by mnozí život vzdali, ale ona pokračuje dál a neztrací naději.
Kniha je napsaná mistrovsky. Nevyskytuje se v ní jediná chybička a je vidět, že si autorka s ní dala hodně práce a vše okolo má dokonale namakané. Děj nemá žádné kolapsy a jde od začátku do cíle bez zakopnutí. Popisuje atmosféru a pochody v mysli hlavní hrdinky tak, že se chvíli cítite jako ona, dýchate s ní a doufáte, že pro ní existuje ještě jiskřička naděje. Do konce ale není jasné, jak to dopadne a zda hrdinka vyvázne bez problémů. Kolik ztratí a co vůbec zachrání? To na vás doléha ze všech stran knihy a vy zoufáte společně s Mary. Brzy vám přiroste k srdci a vy s ní budete chtít pouze, aby byla šťastná. Aby to trápení skončilo a bylo jen dobře.
Přesně tak jsem to aspoň já u knihy cítila. Bála jsem se i plakala. Kniha byla krutá, dojímavá a nádherná. Nikdy jsem netušila co bude následovat a slova mě nutila číst dál a dál. A ozdobné stránky krásný dojem z knihy jen doplňovaly. Dlouho jsem nečetla nic tak skvělého. Příběh je zcela originální a uvěřitelný. Je to ze současné moderní fantasy literatury to nejlepší, co jsem četla. Nepřekoná to ani Hunger Games, Divergence či vlčí trilogie, které byly taky bezvadné. Tohle ale nebylo jen bezvadné- Les rukou a zubů byl okouzlující, úžasný a věřím, že ho v životě budu ještě párkrát číst.
Vřele doporučuji.

Wanderer
04.08.2013 2 z 5

Keď som sa pozrela na obálku a grafické spracovanie celej knihy, povedala som si, že si vydavateľstvo dalo záležať. No keď som začala knihu čítať, tak nadšená som nebola.
Les kostí ma úžasný námet, ktorý keby sa spracoval tak ako mal, mohla vzniknúť poriadne hororová kniha (možno aj s vekovým obmedzením :D ).
Prvých sto strán je desne nudných, každý jeden krát, čo som si kniha zobrala do rúk, som sa musela premáhať, aby som otočila ďalšími stranami. Nakoniec sa to nejako rozbehlo, ale stále nie požadovaným smerom. Obsah vyzeral asi takto - poďme zabiť pár postáv, urobme z hlavne hrdinky chudinku medzi kláštornými sestrami, ktoré ju strašia o jej budúcnosti a nútia ju do niečoho, čo ona sama nechce. Škoda, že druhý diel si už do ruky nezoberiem. Škoda.

Reva
30.04.2013 3 z 5

Zajímavý námět a krásně popsaný děj, jen nechápu, že hlavní postava neuměla římské číslice :)

nikittka
10.04.2013 3 z 5

Knihu s tématikou Zombie jsem četla poprvé.Musím říct, že ze začátku mě to hodně bavilo, ale pak se to hodně táhlo. Nelíbil se mi i otevřený konec, kde se ani nedozvíme co se s ostatními stalo. Určitě doporučuji přečíst tedy i druhý díl, je mnohem lepší :))

ÁreaRose
13.02.2013 4 z 5

Rozjezd pomalý, ale pak už to bylo dobré. Je to pěkná knížka.

Nickky
04.02.2013 3 z 5

Knížka nebyla nijak špatná, ale ani ničím neoslnila. Co mi vadilo, byl místa až rozvláčný děj.. Celkově se toho za 300 stránek neudálo skoro nic. Po pokračování ale ze zvědavosti sáhnu :)

VeronikaK85
12.01.2013 3 z 5

Kniha nebyla špatná, čtivá a byl to zajímavý nápad. Ale označit to jako knihu pro děti, to se mi vážně nezdá. Já horory zrovna nemiluji, ale tohle bylo vážně děsivé čtení, rozhodně by se to nemělo dostat do rukou nikomu mladšímu 15 let (podotýkám, že už mi dávno není dvacet). Na další díl už nemám chuť, na mě to bylo moc drsné, i když knihu jsem dočetla.

NicaCola
12.12.2012 3 z 5

Z knihy mám neurčitý pocit. Pět stránek mě bavilo, pět stránek mě nebavilo... Dočetla jsi ale do konce. Druhý díl byl 100% lepší ;-)

gwen.simpson
07.11.2012 1 z 5

moc mě to nenadchlo, i když nápadité to je...ale do četby samotné jsem se musela nutit.

Verrrunka
07.11.2012 2 z 5

Kniha je poměrně čtivě napsaná, ale od ostatních YA se bohužel nijak neodlišuje. Opět milostný trojúhelník, tentokrát možná čtyřúhelník, hlavní hrdinka je neuvěřitelně statečná a opět jako jediná prozře... Navíc trochu neoriginální námět uzavřené vesnice... No nevím, četlo se to docela dobře, ale nic jsem si z toho neodnesla.

TessDragon
02.11.2012 3 z 5

Knížka byla rozhodně originální! Teď se to hemží samými upíry, vlkodlaky a anděly, takže to byla příjemná změna. Od knížky jsem čekala hodně už podle anotace a naprosto fantastické obálce. Nechci říct, že by mě vysloveně zklamala, jen jsem možná čekala trochu víc. Nápad byl skvělý, jen ho autorka mohla trochu více rozvinout, třeba scénky s nečistými mohly být více děsivé, některé emoce více rozvinuté. Něco mi tam prostě chybělo, proto nemůžu dát plný počet. Jinak všichni si stěžují na Mary, že jim je nesympatická a sobecká, ale mě připadala sympatická víc než dost. Ale už se těším na pokračování, které všichni chválí. Tak uvidíme, co z toho bude. ;)

Kate.S
21.09.2012 4 z 5

Abych se přizanala, tak jsem od této knihy čekala trochu víc, ale i přesto se mi líbila. Ale zase nevím, jestli natolik, abych si koupila i další díl. Tohle byla moje první kniha o zombiech a jako premiéru jsem si vybrala dobře. I co se týče typografie a obálky...moc hezké. Když někoho neosloví příběh, tak vzhled by měl určitě.

Sima:)
22.08.2012 5 z 5

knizka se mi libila byla to taky prvni knizka se zombie priserami a tak,proze driv jsem byla na romanticke sladaky a ted jsem se nejak (preorientovala) ne sci-fi a fantasi:) tuto knizku doporucuju diky Baru:D

dark.ma93
08.08.2012 4 z 5

Moje první knížka která je plná fantazie. Moc se mi líbí vzhled knihy a návrh obálky. Mám ráda, když je kniha hezká i na pohled. Co se týká děje, přijde mi skvělý. Zatím jsem ji nedočetla, ale musím říct, že ten mysteriózní a tajemný svět mě láká. Popis lesa zní tajemně. Milovníky fantazie kniha nezklame.

Canney
31.07.2012 4 z 5

Tohle byla moje první zkušenost se zombíky v knížce. Líbilo se mi jak bylo vykresleno prostředí a atmosféra celého příběhu - vesnice ohraničena plotem, za kterým jsou nečistí. Jen ten začátek byl pro mě těžký, trvalo mi než jsem se začetla a Mary mi tedy moc pomáhala, jediné na co myslela byl oceán a v podstatě nic jiného.

Kikušák
12.06.2012 5 z 5

Knížka je bombová. Doma, už mám druhý díl, tak uvidíme, který bude lepší.:)

frosicka
01.06.2012 3 z 5

Druhý díl je mnohem čtivější, poutavější a děj zajímavější. První díl je oproti druhému jen slabý odvar.

Alibero
22.05.2012 4 z 5

Jak jsem, tak pročítala komentáře, tak si uvědomuji, že nesouhlasím úplně ze všemi názory. Podle mě se tato kniha vydařila. Měla zajímavý a poutavý děj. A já osobně jsem se na pokračování hodně těšila. Jistěže je to všech názor, někomu ta kniha může přijít nuda a neorigiální. Mě přišla zajímavá a celkově taková kniha na uvažování. Já osobně bych jí mohla doporučit.

netty.vanity
28.04.2012 2 z 5

Měla jsem velká očekávání a tak jsem nakonec hodně zklamaná. Les rukou a zubů měl potenciál něčím se stát, líbila se mi forma psaní a tím neútěšným životem hlavní hrdinky mi to připomínalo Hunger Games. Jenomže nakonec z toho vychází taková průměrná a lehce zapomenutelná tuctovka. Po upírech, andělech, vlkodlacích, sukubách a démonech přichází zombie..s jejich popisem se autorka teda vůbec nezatěžovala,což byla škoda.Navíc má příběh mnoho děr a já se musím ptát:Proč proti "Nečistým"nebojovali? Proč nepřemýšleli nad tím,že jejich nepřátelé budou v přesile,když sem tam hodí přes plot nějakého nakaženého?Proč se nenaučili přes všechny ty roky bojovat? No asi zřejmě proto,že to autorka nedomyslela a celý příběh je blbost. O ubrečené "hrdince",plochých postavách a věčných řečech o Bohu ani nemluvě...