Lépe žít a milovat díky terapii časové perspektivy: Jak uzdravit minulost, přijmout přítomnost a vytvořit ideální budoucnost https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484107/bmid_lepe-zit-a-milovat-diky-terapii-cas-U8T-484107.jpeg 3 7 3

Celou knihou se jako červená nit táhne heslo vyrovnaná časová perspektiva. Kniha nabízí praktické návody, jak jí dosáhnout a vymanit se z přehnaného zaujetí minulostí, přítomností či budoucností. Rozebírá různé časové perspektivy a poskytuje vodítko, jak určit vlastní převládající časovou perspektivu. Podrobně vysvětluje specifika problematických situací a stavů (deprese, úzkosti, stresu, toxických vztahů, šikany, přehlížení), ale i běžných životních situací (zaměstnání, sexu, rodičovství, nehod), ve kterých nám může terapie časové perspektivy pomoci. Teoretické pasáže jsou proloženy osobními příběhy čerpajícími z praxe autorů.... celý text

sika444
02.11.2022 3 z 5

Některé pasáže jsou opravdu inspirativní (např. texty o sexualitě, o laskavosti), jinde vnímám příliš to, na co trochu zjednodušeně říkám, že to je "americké".

Šárkaxx
15.05.2022 3 z 5

Moc nevím, co mi kniha měla dát - udělala jsem si dotazník ohledně svých perspektiv (zajímavé), ale podle výsledků bych měla všechno zlepšit, i když jsem v životě dost spokojená, což mě pobavilo a uvědomila jsem si opět, že jedna šablona nepasuje na všechny.
Asi jsem čekala víc toho psychologického, měla jsem pocit, že jsou to takové obecné rady do života, ale vlastně nic nového

TomHagen
22.02.2022 5 z 5

OK, tohle není typicky literatura, kterou bych četl. Ale Philipa Zimbarda tak nějak sleduji (a dávám to "za vinu" Danielu Stachovi – díky) a toto mě zaujalo. Pro mě osobně velmi poučné, i když na druhý pohled místy zcela samozřejmé věci, které jsme v průběhu života tak nějak zapomněli. I tak myslím, že pro sebereflexi je dobré vidět to napsané a jasně pojmenované. Největším přínosem knihy je podle mě to, že vám vtiskne (nebo zdokonalí) nadhled. Nad svým životem, nad okolnostmi, nad vztahy.
Co mě však neuvěřitelně štvalo, bylo nadužívání lomítek a přechylování. Holt čeština má své limity