Říkali mi Leni

Říkali mi Leni https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139838/rikali-mi-leni-139838.jpg 4 1354 259

Leni série

V poutavém a dobře vykresleném příběhu se zde před námi rozvíjí osudy malé holčičky, která byla tak jako mnoho dalších dětí za druhé světové války odebrána českým rodičům a zavlečena do Německa na "převychování."

martina.riz
16.01.2014 5 z 5

Smutná knížka. Bylo strašné, co se v té době dělo. Nedokážu si představit, že by tohle zažily mé dcery.

bibi.r
09.01.2014 2 z 5

Z toho příběhu jsem měla husí kůži a vlastně se mi vůbec nelíbil. Možná jsem ho však četla, jen v nesprávném věku.

adelajonakova
27.12.2013 4 z 5

Vážně krásná knížka! :) Na konci jsem skoro slzu uronila. :) Myslím si, že každý člověk si v příběhu najde něco svého, něco co ho s Leni, alespoň malinkato spojuje.

Romance
24.11.2013 5 z 5

Nádherná to knížka, ale bohužel smutná. Bylo mi Leni strašně líto, aspoň, že ta babička jí měla jakž takž ráda, když ne celá rodina. Neumím si představit, že bych nebyla doma se svou rodinou...

Ditules
11.11.2013 5 z 5

Krásný příběh z pohnuté doby.

bookcase
25.10.2013 5 z 5

Četla jsem před lety, hodně to na mě zapůsobilo. Neuměla jsem si představit, že bych vyrůstala jinde než s rodiči, bylo mi Leni líto.

edith79
15.10.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla, dávno tomu, na základní škole, ale pamatuju si celý příběh jako dnes. Neskutečně působivá kniha na kterou se prostě nezapomíná...

Teii-hime
04.09.2013 5 z 5

Moje maminka ji prý četla, když byla malá. Já ji četla teď, když je mi dvacet. Nevím, v jakém věku se dá docenit víc, protože má určitě co říct každé věkové kategorii. Tohle dojemné svědectví o hrůzách německého fašismu mě osobně naprosto strhlo a malé Leni jsem držela pěsti až do poslední stránky..

čohynka
30.08.2013 5 z 5

Četla jsem ji teď znovu - po dvaceti letech.. Zapůsobila na mě snad ještě víc, než v dětství..

petulka22
25.08.2013 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem četla jako malá holka. Pamatuji si dodnes, jak jsem vše prožívala s hlavní hrdinkou a nemohla zastavit slzy. Myslím, že mi v té době bylo tak 9 let. Dodnes cítím z té knížky mráz, co vám prostě nutně musí běhat po zádech Také se mi vybaví onen kufřík, který jsem si pak i nakreslila do čtenářského deníku...Zkrátka silná knížka. Měla bych si ji po těch letech, když už jsem dospělá přečíst znovu...Zajímá mě,jaký by to na mě zanechalo dojem nyní.

Arissenka
12.08.2013 5 z 5

Mlčím protože neumím říct maminko!

Arissenka
12.08.2013 5 z 5

Tuhletu knihu jsem přečetla třikrát a nadchla mě ...Je nádherná!!Milá a poučná.To by se mělo číst jako poviná četba...

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Knížka mne dojala především díky konci. Jinak můžu jen kroutit hlavou nad strašlivými událostmi druhé světové války...

Adele02
04.08.2013 3 z 5

Asi do poloviny knížky jsem se nevyznala, kdy je minulost a kdy přítomnost. Čekala jsem v
íc.

sheylka
23.05.2013 5 z 5

Jedna z mála z knížek povinné četby, která opravdu stála za to a kterou si kdykoliv dobrovolně přečtu znovu. Moc hezký, dojemný příběh a vždycky mě mrzelo, že se na konci nedozvím ještě o maličko víc...

werča669
21.05.2013 3 z 5

Tato kniha mě oslovila až poté, co jsem si ji přečetla. Měli jsme ji jako povinnou četbu a zezačátku jsem ji proklínala. Nelíbilo se mi zpracování jakým paní Bezděková psala. Občas jsem se i ztrácela. Ale dojal mě konec, jak jede vlakem za svou biologickou matkou a jejich setkání ( u toho jsem utrousila i slzu). Kniha je pro mě průměrem, ale přeji hezké čtení.

Marika Vanova
17.04.2013 5 z 5

Četla jsem to jako malá, ale pamatuji si, že se mi to líbilo.

lenya
08.04.2013 4 z 5

Dojemná a citlivá knížka, která se těmito vlastnostmi dá ztotožnit s hlavní hrdinkou. Příběh mladého děvčátka jsem přečetla dvakrát v "nácti" letech a nyní se chystám znovu. Prožívala jsem nelehkou cestu životem s Leni od začátku až do poslední stránky. Kouzlo knihy nevidím v samotném příběhu, ale v křehkosti desetiletého děvčátka, kterému se nelíbí, když ho zlobivý kluk tahá za vlasy, nerozumí dospělým a kolikrát i sama sobě :)

pulecek6
29.03.2013 5 z 5

Tohle je knížka která mě v dětství hodně ovlivnila.Skvělá

zampik75
29.03.2013 5 z 5

Knížku jsem půjčila pro dceru, nakonec jsem ji četla já a dojala mě k slzám. Silný, nezapomenutelný příběh. Jedna z knížek, které MUSÍM mít doma v knihovně.