Vojenská káznice

Autor je po svém uvěznění znovu odveden a zařazen do trestanecké jednotky, která je odvelena na ruskou frontu. Ta zde působí v sestavě 7. obrněné brigády a později dalších tankových jednotek, které se probíjejí za krutých podmínek nepřátelským územím až ke Stalingradu. V gigantické bitvě je spolu se statisíci dalšími německými vojáky i svými nerozlučnými druhy zajat, a opět se ocitá ve vězení, nyní v sovětském zajateckém táboře. Po líčení válečných hrůz a bojích "do posledního muže a posledního náboje" plynoucích z Hitlerových rozkazů, následují stejně neutěšené poměry zajetí, jež umožňuje přežít jen, sice drsné, ale přesto přátelství mezi hrdiny románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100003/vojenska-kaznice-2-vydani-100003.jpg 4.555

Legie prokletých 3.

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Baronet

O. G. P. U. Prison, 1981

Kniha Vojenská káznice

zuzka894

Jako každé dílo Svena Hassela naprosto úžasné, vtipné, neotřelé a Portovy průpovídky a humor k nezaplacení.

"Můžete sedět na motorce? No vy, starší svobodniku!"
"Promiňte, pane, to nemůžu, pane, to bohužel nejde, pane! Ustřelili mi prdel, pane! Rusové, pane!"

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

pavel80
06.07.2018

Další bezchybná hasselovka, tahle pro mě ještě o chlup lepší než jiné, díky dokonalému mixu klasické pochmurné hasselovské drsné a syrové akce a humoru. U pasáží s panterem Ulrichem jsem opravdu nemohl :-)

pazdy15
11.04.2018

Pecka , jako každej Sven Hassel ;)

antonio13
08.02.2013

Hlavní hrdinové ještě žijí......jedinečný styl vyprávění autora....kniha se čte sama. Hurá na další.

Jack Bauer
07.03.2012