Legenda o Kožešince 3 - Vlčí tajemství

Legenda o Kožešince 3 - Vlčí tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36706/legenda-o-kozesince-vlci-tajemstvi-36706.jpg 5 19 4

Legenda o Kožešince série

< 3. díl

Kožešinka má nejen srdce na dlani, ale i plné ruce práce. Vytrvale léčí pacienty a přitom musí dostát svým povinnostem o svátku Velkého tkaní, připadajícím na zimní slunovrat. Jenže starost o osiřelou sovičku Gem a ztraceného kocoura Zrzka malou hrdinku s velkou odvahou znovu zavádějí za Moudrou sovou, která vidí dál než ostatní. A tak Kožešinku čeká třetí napínavá výprava: nejprve do zoo a pak do nitra hor daleko od města, aby poznala Tajemství vlků i svědectví o tom, co na konci dávnověku, kdy ještě světu nevládli zaslepení majetničtí lidé, potkalo jejího statečného tatínka.... celý text

Alma-Nacida
16.10.2016 5 z 5

Co říct a neopakovat se? Všechny tři díly mají své místo v naší knihovničce, i když už jsou moje děti velké. :)

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Vynikající třetí příběh o Kožešince.Ráda se kní vracím.Zbožňuju tento příběh.

Dorothea
05.03.2012 5 z 5

Úžasná knížka plná fantazie a dobrudružství. Četla jsem ji ve druhé třídě a doteďka mě ohromuje.

Madluska
26.11.2011 3 z 5

Minimálně pro hlavní myšlenku celé trilogie si knížka 3* zaslouží, protože úvahy o moci změnit svět jsou stále aktuální. A tak spolu s autorkou připomínám: "Jenže tu moc mají všichni živí tvorové, kteří si můžou vybrat mezi dobrem a zlem a kteří si zvolí to první. Možná že právě proto jsi tak důležitá." :-) Bohužel, Víc mě knížky nezaujaly, protože celý Kožešinčin svět, kde se prolínaly dávné věky a lidská realita, mi připadal poněkud nepřehledný (snad nepropracovaný?), díky čemuž se autorka nemusela tolik snažit při konečném rozuzlení - právě to mě ve všech třech dílech spíš zklamalo. Své klady sága má, bohužel však vidím i mnoho negativ.

Isobelle Carmody
australská, 1958