Katastrofa kniha druhá

Katastrofa kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531382/bmid_katastrofa-kniha-druha-65bfd41d4f68e.jpg 4 6 2

hroubek
26.02.2024 3 z 5

Katastrofa pokračuje a Bruce Wayne a jeho alter ego Batman se snaží zachránit koho můžou. Na komiksu se mi hodně líbí to, jak ukazuje, že tahle katastrofa zasáhla úplně všechny. Od nejbohatších po ty nejchudší. Velmi dobře fungují mini epizody, které hezky ukazují jak se lidé chovají. Co se týče hlavního příběhu, tak je fajn, čte se to dobře, ale pořád mám problém, že mi tam něco chybí. Příběh mě nedokáže naplno sejmout a poslat do kolen abych ho četl jedním dechem. Na druhou stranu je to celkem příjemná změna oproti klasickým příběhům.

trudoš
08.02.2024 4 z 5

Druhá kniha Katastrofy nám tentokrát přináší sérii krátkých a delších povídek, mapujících události plné zmaru a zkázy. Některé jsou komické, jiné tragické, občas jde o spojení obého. Rozhodně je to ale nečekaná změna oproti prvnímu albu, jež nabídlo jasně definovanou událost. Ovšem poslední příběh nám dává na vědomí, že zemětřesení dost možná vůbec nebylo přírodním jevem, ale cíleným zločinem...
Tohle se tvůrcům povedlo, především pro tu maličkost, že síly všech hrdinů i padouchů se během několika minut prakticky vyrovnaly. Žádné souboje s geniálními zločinci, mimozemskými parazity či kouzelnými bytostmi, ale starý dobrý zemětřas. Navíc je ke cti tvůrců třeba dodat, že se nijak nepářou s počtem obětí, díky čemuž celá událost působí mnohem hodnověrněji. Jediné, co tomu krapet podkopává uvěřitelnost, je fakt, že o zemětřesení slyším poprvé a na budoucí tváři Gothamu se prakticky nijak nepodepsalo. Netuším, kde se stala chyba, ale v tomhle ohledu soudruzi ze západu troufale zahodili klenot.

Autoři knihy

Doug Moench
americká, 1948
Alan Grant
americká, 1949 - 2022

Kniha Katastrofa kniha druhá je v