Léčba smyslem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Základy a aplikace logoterapie. Tato kniha je výsledkem série přednášek, kterou měl autor v letním semestru roku 1966 na Jižní metodistické univerzitě v texaském Dallasu. Ústředním pojmem přednášek je logoterapie – psychoterapie zaměřená na hledání smyslu lidského života. Frankl zde zdůrazňuje systematickou povahu logoterapie, která předpokládá svobodu vůle, vůli ke smyslu a smysl života. Zaměřuje se na konkrétní logoterapeutické techniky a také na aplikační oblasti logoterapie, jež léčí různé typy neuróz. Logoterapie je kladena do kontextu jiných psychoterapeutických škol a závěrečná kapitola knihy se věnuje i jejímu vztahu k teologii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463230/big_lecba-smyslem-UVd-463230.jpg 57
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál
Originální název:

The Will to Meaning


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Léčba smyslem

R.E.M.
08. dubna

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení.

"V minulosti není nic nenávratně ztraceno, ale vše je nezrušitelně uloženo.
Lidé vidí jen strniště dočasnosti, ale přehlížejí plné obilnice minulosti, kde uskladnili a uchovali svou úrodu."

Shindo
20.08.2021

Logoterapia v kocke. V podstate sa jedná o "staronovú" knihu vydanú pod iným názvom, to však na jej prínose nič nemení. Franklove knihy sú navyše podľa mňa jedny z tých, ktoré človek chápe opakovaným čítaním a dozrieva spolu s nimi.

Samotná kniha je súborom prednášok doplnených niekoľkými prípadmi z praxe. Potešilo konfrontovanie psychoanalýzy, ktorá v 60. rokoch vyzerala svojimi teóriami zjavne totálne odtrhnutá od reality a pritiahnutá za vlasy (ako je to teraz si tvrdiť netrúfam).
Autor taktiež síce v textoch spomína náboženstvo a boha, vyslovene však tvrdí, že logoterapia v žiadnom prípade nie je "náboženská psychoterapia"; ak má však jedinec nejaký náboženský svetonázor, nevidí to ako negatívum.


ismael
19.02.2021

Globálně má člověk pocit, že se informace ve Franklových knihách opakují, ale při bližším pohledu mě oslovovaly různé příběhy a kazuistiky, které působí na mou duši.

DOPLNĚNÍ: POZOR, NEJEDNÁ SE O KNIHU VŮLE KE SMYSLU, VYDANOU POD JINÝM NÁZVEM. JSOU TO JINÉ KNIHY.