Lásku nespočítáš

Lásku nespočítáš https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479797/bmid_lasku-nespocitas-zLM-479797.png 4 158 158

Nevšední příběh dvou lidí mezi čísly, láskou a složitou minulostí Lea neustále počítá – své kroky, hrášky na talíři nebo třeba listy na gumovníku v čekárně psychiatrické léčebny. Je posedlá pořádkem a život zvládá jen s pomocí rituálů a čísel. Teď počítá zbývající dny do okamžiku, než bude moct z blázince zmizet. Kdy to přesně bude, ví jen ona a Jay – floutek odsouzený k obecně prospěšným pracím, který si zde odpykává svůj trest. Lea ho načapala při krádeži a výměnou za mlčení mu nabídla dohodu… „Jako fanynka YA romantiky, bad boyů a weirdo lidí jsem si Lásku nespočítáš doslova zamilovala. Kniha má svižné tempo, nenudí a na zajímavosti jí dodává i střídání úhlů pohledu. Z téhle knížky jsem měla motýly v břiše – stejně jako Lea.“ – Dory Cizko, grafička a ilustrátorka... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Wenn du dich traust , 2014

ivetdos
15.02.2022 4 z 5

Moc pěkný, originální příběh s přesahem. Krásně se to četlo. Doporučuju i nečtenářům YA. Pěkná oddychovka, má mnoho zajímavých myšlenek. Mrzí mě, že za mě v mých 14-15 letech takové knihy nebyly, myslím, že bych z ní byla nadšená.

LenRan
10.02.2022 5 z 5

Velmi originální a krásný příběh z Vídně, určitě doporučuji :)

happy19
01.02.2022 5 z 5

Zajímavý námět se slušným zpracováním.
Chytlo mě to od začátku,mělo to pár much,ale i přesto dám plný počet za originální téma,-)

„Smějí se mi protože jsem jiná, já se směju jim protože jsou všichni stejný.“

„Mizerné dny v životě vlastně existují jen proto, abychom se rozlétli k těm úžasným. Když se dorazíme ode dna, doletime totiž nejvýš."

Sixtinka144
01.02.2022 4 z 5

Do knihy jsem se pustila, protože se ráda dozvídám nové věci. Porucha OCD je vážná nemoc, takže jsem o ní chtěla zjistit něco víc. Začátek knihy je velice slibný, autorka poruchu dobře popíše a ukáže nám situace, kdy si nemocný člověk (Lea) prostě nemůže pomoct. Sledujeme svět spolu s ní, a začínáme ji pomalu chápat. Celkově je hlavní hrdika moc dobře napsaná, proto mi netrvalo dlouho a oblíbila jsem si ji. Jenže pak začne příběh nabírat špatný směr. Je sice hezké, že nám tady chce autorka ukázat sílu lásky, ale na začátku nechává Lea svého bratra skoro umřít, a pak najednou nepotřebuje vůbec počítat. Je to tam zrychleně vysvětlené, proč se co stane, ale stejně. Je to pro mě velké zklamání, protože příběh má opravdu dobrý potenciál. Kniha je velmi čtivá, má krátké kapitoly, což je také plus. Celkově jsem si ji užila, a kdyby nebylo konce, klidně bych ji dala plný počet hvězd.

TerryDee
30.01.2022 5 z 5

Tenhle příběh jsem si užila, i přesto že se zabývá vážnými tématy. Kniha se snaží ukázat jiný pohled na OCD (obsedantně kompulzivní porucha) a na hlavní hrdinku jako takovou. Lea má pravděpodobně od dětství psychickou nemoc zvanou OCD, neboli ma tendenci počítat vše za jakékoliv situace. Člověk se tak s touto postavou musel sžít a pochopit proč dělá to, co dělá. Nicméně to v jejím případě nebylo tolik těžké a já si Leu oblíbila. Naproti tomu k Jayovi jsem si musela chvíli hledat cestu, protože mi zpočátku úplně nesedl a nelíbilo se mi jeho chování. Proto jsem byla zvědavá, jak se to mezi nimi bude vyvíjet. A jsem ráda, že se postupem času začal Jay měnit, a to k lepšímu. I když za jeho změnou stala právě Lea.
Takže jo, tohle bylo opravdu dobré čtivo. Určitě doporučuji. Je to zase něco jiného.

Ivet_V
23.01.2022 3 z 5

Na to, že to byla romantika, četlo se mi to hrozně blbě. Do postav jsem nebyla schopná se vžít a bylo mi jedno co se stane. Ale musím uznat, že jsem se párkrát zasmála, Jayův humor mě bavil. Líbí se mi, že autorka do knihy zakomponovala psychickou nemoc, která jim komplikuje vztah a není to jenom o tom kdo koho chce nebo nechce, jak to bývá obvykle. Děj celou dobu hezky plynul, ale nadch mě až konec, který se mi fakt líbil.

Libris_Na_Ex
19.01.2022 2 z 5

Na knihu jsem se strašně těšila, ale prostě to nefungovalo.
Hodně jsem doufala, že tady bude psychiatrická léčebna a psychoterapie ukázána v pozitivním světle. A on se stal přesný opak. Lee pomůže její milý a psychiatři se vlastně můžou jít bodnout. I když se tu vysvětluje jak to udělal a je řečeno, že Lea má ještě spoustu práce před sebou, nelíbil se mi tento přístup.
Navíc jsem celou dobu měla z knihy pocit, že si děti hrajou na něco velkého. Kromě výše zmíněného, Jayova boji s drogovou mafií a tím, že tři mladí kluci, který jsou nezletilý (ale v tom si teď nejsem jistá) bydlí sami, mi tento pocit dávala i míra anglických slov v textu. Já nepotřebuju, aby mladí lidé v knihách mluvili spisovnou češtinou, ale tady bylo v přímé řeči víc češtiny než angličtiny. Ve svých takřka 19 letech si ještě mladá přijdu, ale takhle nikdo v mém okolí nemluví.
Kniha mi prostě přišla dětinská, i když se snažila působit hrozně dospěle.
Lea byla jako hlavní hrdinka v pohodě, ale Jay... Někdy měl momenty kdy byl úplně zlatý a jindy mi přišel jako úplný debil. A ta jeho temná minulost taky místy skřípala (předchozí odstavec).
A jejich vztah mi taky úplně neseděl. 4asto spolu byli opravdu vtipný, ale neviděla jsem mezi nima tu chemii. Prostě se nesnáším, hádáme se a bom, pořád se hádáme, ale k tomu se vlastně i milujeme.
I tak ale musím říct, že knihu mě strašně bavilo číst, což se mi u "špatných knih" většinou nestává a odkládám je. Lásku nespočítáš jsem přečetla za jeden den a ráda jsem se k ní vracela. Za to si kniha vysloužila o jednu hvězdičku navíc, ale rozhodně ji to nezachránilo.

Sarah11
17.01.2022 4 z 5

Neměla jsem velká očekávání, ale musím říct, že jsem byla mile překvapena.
Líbilo se mi téma OCD, o kterém jsem ještě žádnou knihu nečetla a které bylo dle mého názoru velmi hezky a poučně zpracované.
Leu jsem si oblíbila hned, k Jayovi jsem si musela trošku hledat cestičku, ale to byl nejspíš účel. Naopak oceňuji to, že to byl opravdu bad boy se vším všudy, ať už co se týče chování, vyjadřování, zájmů, způsobu bydlení... Líbilo se mi taky vhodné, vkusné a vtipné zakomponování popkulturních narážek - takhle se to dělá!
Jediné, co bych vytkla, bylo velké množství anglických výrazů, což by někomu angličtinou nepolíbenému mohlo dělat problém. I já jsem měla s pár výrazy problém. Samozřejmě jsem si dokázala domyslet, o co jde, ale v životě jsem to neslyšela a nepoužila. :-D Na konci se vše okolo drogového gangu vyřešilo dost snadno, nevěřím tomu, že by to v realitě takhle fungovalo.
Jinak se ale jedná o fajnovou oddychovku, kterou jsem zhltla během dvou večerů a mohu s klidným srdcem doporučit.

__Vev__
11.01.2022 4 z 5

Jako jooooo, byla to dobrý. Hezky se to četlo. Vyjadřování Jaye bylo někdy trošku nevhodné. Lea a její OCD bylo popsáno hezky, také jako její vztah k rodičům a jejímu bratrovi. Celkově její problémy, ať už ty psychické, nebo fyzické, byly znázorněny fakt dobře, což je jedno velké plus.
To, že jsem čekala, že se knížka bude ubíhat trošku jiným směrem, asi nebudu úplně zmiňovat. Hlavně, že to dopadlo dobře, sice trošku zrychleně, ale co. Přečtěte si to. Není to žádný mega hit, který by vás vystřelil z trenek, ale určitě tímto výběrem neprohloupíte.

SimonaM86
01.01.2022 4 z 5

Musím říct, že oba hlavní hrdinové měli něco do sebe. Pohled Ley byl naplněn úzkosti a nemocí a bylo k ní přistupováno ze všech stran, jak ze strany rodičů s jistou opatrností a jako k nemocnému člověku ( což ostatně byla, protože hlava je mocná čarodějka) a pak pohled Jaye, bez servítek a skrupulí a jak šel na věc po svém, ztracen ve svém vlastním světě. Občas si myslim, že když nás něco trápí a nebo se něčím zabýváme ( i když ne vždy to jde, uznávám) tak by každý z nás potřeboval svého Jaye, aby nám to řekl narovinu a bez servitek ( berme to z nadsázkou :-).

Wimmerka
30.12.2021 5 z 5

I když byla knížka cílená spíše ještě na mladší generace a vyjadřování mi tak občas přišlo dost mimo, hrozně sem si ji užila. Hlavní hrdinka trpí OCD a bylo zajímavé sledovat její myšlenkové pochody a chování. Hlavní hrdina je naopak bad boy, jejichž cesty se najednou zkříží a můžeme sledovat jejich cestu a vývoj vztahu. Vše bylo psáno poutavě a vtipně, knížku jsem zhltla v podstatě za den

BaraRadaKnihu
14.12.2021 3 z 5

Od knihy jsem si nedělala moc velká očekávání a to byla myslím trochu škoda, protože při jejím čtení jsem u toho také zůstala. Kniha mě moc neohromila a občas jsem se do ní musela nutit. Oceňuji že se v knize řeší vážná témata a i tak tu bylo pár vtipných momentů.

Zatoulana
21.11.2021 5 z 5

LÁSKU NESPOČÍTÁŠ - Kira Gembri

Tato kniha byla úplně jiná než jsem si myslela a rozhodně v dobrém slova smyslu předčila má očekávání.

Čtení mě bavilo a líbilo se mi, že se kniha zabývala vážnými tématy. Také oceňuji, že kniha byla psaná z pohledu obou postav. Bylo pro mě těžké se od knihy odtrhnout protože byla opravdu dobře napsaná.
Líbil se mi příběh Lei, která se po konzultaci s rodiči nechá zavřít do léčebny, kde se potkává s delikventem Jayem. Společně trochu pod nátlakem udělají dohodu kdy on ji u sebe nechá bydlet s tím že ona mu pomůže s jeho útrapou.

Na začátku jsem si myslela že Flockeho (Janova spolubydlícího a kámoše) nebudu mít ráda ale nakonec jsem si toho pankáče hodně oblíbila.

Užívala jsem si jak si k sobě postupně hledají cestičku a vzájemně si pomáhají a poznávají se. Lea dokázala být velmi vtipná. Zde se mi i líbili popkulturní narážky. Byli zde vhodně zasazené a nijak nebránili ve čtení jako tomu bylo například u Oli knih.
Konec byl strhující a docela sladký ale vůbec mi to nevadilo. Vlastně to bylo milé a já věřím že se ke knize opět vrátím.
Za sebe knihu můžu jen doporučit.
5/5

book_loverka_
18.11.2021 3 z 5

Od téhle knížky jsem čekala něco úplně jiného, než se mi dostalo. Někde jsem totiž četla, že je to pro fanoušky série DIMILY. Lásku nespočítáš ale nemá s DIMILY téměř nic společného - snad jen hate-love romantickou linku. Naopak měla i něco navíc. Je to totiž heavy contemporary a zabývá se obsedantně kompulzivní poruchou. O OCD jsem již slyšela, ale bylo zajímavé dočíst se o jejím průběhu něco víc. Čtení však nebylo vždycky lehké - například depresivní prostředí léčebny na mě nepůsobilo úplně dobře. Dále mi nesedl hlavní hrdina. Byl mi nesympatický a nenašla jsem si k němu cestu. Lea byla však fajn a líbil se mi její vývoj. Celkově hodnotím spíše průměrně, ale pokud vás knížka zaujala, určitě jí dejte šanci.

Lenka8065
14.11.2021

Tohle bylo hodně těžké číst a dalo mi to hodně jiný pohled na lidi s touto poruchou. Čeština v této knize nebyla nijak překotně těžká, často tu byly i nespisovná slova nebo některá zůstala i úplně v angličtině. Ale je pravdou, že čím starší jste, tím lépe knihu pochopíte, tím jiný pohled budete mít na OCD a hlavní hrdinku a tím lépe se s příběhem zžijete.

Hlavní hrdinka Lea má pravděpodobně od narození psychickou nemoc jménem OCD, neboli počítá vše a všude. Také musí spoustu věcí několikrát zkontrolovat.
Hodně těžce se mi s ní zžívalo, protože pro ní a všechno její chování jsem se snažila najít nějaké pochopení. Jae neboli hl. hrdina byl někdy až nesympatický tím, jak se choval k Lee hnusně. Ono to však s oběma bylo jak na horské dráze, chvíli vpohodě, podruhé si jeli do vlasů a křičeli na sebe.

Kniha se dělila na "dvě poloviny". V té první jsme se hodně zžívali s OCD, které má hlavní hrdinka, druhá už mi nepřišla, tak emocionální jako první. Možná to bude i tím, že si k sobě hl. hrdinové změnili vztah.
Kniha měla hlavně v druhé polovině rychlý spád a dala by se přečíst za pár hodin. Také jsem moc oceňovala různorodé délky kapitol, hlavně ty krátké byly super a i bez dlouhých popisů šlo pochopit, o co jde.

Nakonec se mi líbilo, jak dopadl příběh. Byl sice hodně předvídatelný a v druhé půlce se už skoro neřešila nemoc Ley, což za mě byla velká škoda, jelikož to mohlo být do konce hezky dotáhlé, jak to s ní bylo a podobně. Ani jeden hlavní hrdina nebyl úplně podle mých představ, což mě mrzelo. Rozhodně kniha měla něco do sebe, byla čtivá a to hlavně první část. Téma OCD bylo hodně nové, ale hezky zpracované. Knihu bych doporučila spíše starším čtenářkám, rozhodně pochopí příběh lépe a i se k tomu lépe postaví! Pro mě byl příběh zklamáním, ale věřím že někoho jiného bude bavit více než mě a své čtenáře a milovníky si najde!

Hodnocení 3/5

Za recenznú výtisk moc děkuji @endlessbibliophile a @humbook! #humbookblogeri #spoluprace

Knihomolka97
10.11.2021 4 z 5

Lásku nespočítáš mě zaujala na první pohled krásnou obálkou a následně anotací.
Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Velmi příjemná oddechovka s originální zápletkou.
Hlavní hrdinka Lea trpí obsedatně kompulzivní poruchou, musela jsem proto "přeladit" na její myšlení, abych ji dokázala pochopit a vžít se do ní. Kupodivu to bylo docela snadné a po pár stranách jsem si ji velmi oblíbila. :)
K Jayovi jsem si musela chvíli hledat cestu, protože se mi ze začátku nelíbilo, co dělal a hlavně ten jeho lhostejný "drsňácký" postoj vůči vzniklé situaci.
Byla jsem zvědavá na jejich sbližování, protože to mezi nimi nezačalo zrovna šťastně a celkově byl každý z nich úplně jiný, žejo. :D
Jay si mě v průběhu víc a víc získával, líbilo se mi, jak se k Lee choval. Chvilkama bych ho teda nejradši praštila něčím po hlavě, když něco veelmi nevhodného vypustil z pusy. Nicméně to dokázal vynahradit a celkově své chování zlepšit...samozrejmě velký podíl na tom měla právě Lea. Celý příběh se nesl v takovém milém, vtipném duchu, ovšem ke konci ve mě na moment zatrnulo...
Ještě bych chtěla zmínit další zajímavou postavu a to byl Flocke, kamarád Jaye, který mě dost bavil. Další kamarád Alex mi naopak vůbec nesedl.
Moc děkuji @humbook @endlessbibliophile za zaslání recenzního výtisku. #humbookblogeri

rakouská literatura

Autorovy knížky