Lásku, ne válku

Lásku, ne válku https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166600/lasku-ne-valku-166600.jpg 4 109 20

Studentka žurnalistiky Paxton se na univerzitě v Berkeley seznamuje s budoucím právníkem Peterem. Do hluboké lásky na první pohled však tragicky zasahují dějiny, když je Peter pár dnů před vypršením své branné povinnosti odveden a poslán do Vietnamu, odkud se už nikdy nevrátí. Pro mladičkou novinářku znamená snoubencova smrt hluboký otřes. Paxton přestává věřit ve smysluplnost své práce, cílů, celého života. Proč se to stalo? Má tahle válka nějaký smysl? Za co ti mrtví položili život? Aby si dokázala odpovědět na tyto otázky, které ji neustále pronásledují, odhodlá se k odvážnému kroku – nechá se vyslat jako zvláštní zpravodajka do válkou zmítaného Saigonu...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Message from Nam , 1990

a304
07.04.2023 5 z 5

Novinářka popisuje americkou demokracii - šedesátá léta minulého století, občanskou neposlušnost, demonstrace prosazující ukončení války a podporující mír.
Doporučuji k přečtení a dokumentární film také.

Nofar197
05.12.2022 3 z 5

Stydím se, že jsem vůbec četla něco od Steelove, ale tato kniha dokazuje, že i chrlicka laciných superromanci měla výjimečně světlou chvilku.

Alinke
01.12.2022 5 z 5

(SPOILER) nádherná kniha, vymyká se nálepce "ženské romány" spisovatelce se povedlo dostat se čtenáři pod kůži. Čtete a absolutně se ztotožníte s pocity postav z knížky, které prošli válkou, umíráním a nedokáží žít "v normální světě" v konzumní společnosti. Krásně se prolíná láska s kontrastu s válkou

salexice
08.11.2022 4 z 5

knihu jsem brala do ruky bez většího očekávání s nálepkou oddechovky. Chyba lávky, tahle kniha se klasickým "steelovkám" vymyká. Hlavní hrdinkou je Pax, která coby začínající novinářka odjede jako zahraniční dopisovatelka do Vietnamu v době druhé války v Indočíně. Imponovala mi touha hrdinky pochopit celou šířku konfliktu, vojáky i civilisty a přinést ten příběh ostatním doma. Pro mě dobře namixována akce i romantika.

LB11
31.10.2020 5 z 5

Knihu jsem četla v době končících nepokojů v bývalé Jugoslávii. Perfektní. Steelovou jsem brala jako novodobou červenou knihovnu, ale tato kniha je top!!!! Filmové zpracování je o ničem. Úrovně knihy nedosahuje vůbec.

betulka2972
30.07.2020 5 z 5

krásna kniha.četla jsem jedním dechem

MortRainey
26.07.2018 3 z 5

I na exkurzi do světa Danielle Steel jsem se vypravil..;-) 60. léta, od smrti JFK po hippies až válku ve Vietnamu...

juni
12.11.2017 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila babička, protože patří mezi její nejoblíbenější a také abych si přečetla něco ne z budoucnosti. Po první části jsem na knížku zanevřela, protože se mě dotkla smrt Petra. Po nějaké čase jsem se k ní zase vrátila a nemohla se od ní odtrhnout. Už jsem u nějaké knihy brečela, ale u téhle jsem skoro nepřestala. Prostě jsem se do této knihy zamilovala. Stojí za přečtení a doporučuji, každému kdo má rád historii a romantiku. Určitě bych si ráda přečetla ještě nějakou knihu od této spisovatelky.

martiline
29.11.2016 5 z 5

Danielle Steel a její romány jsem měla kdysi velmi ráda.
Píše úžasně, její příběhy jsou prostě dokonalé.

janiice
19.11.2016 5 z 5

Moje vůbec nejoblíbenější kniha této autorky. Nádherný příběh, příjemně napsaný, čtivý, kdy začnete číst a oči zvednete až s poslední stránkou knihy. A jak zde již bylo napsáno, že byla kniha zfilmována...... musím říct, že naprosto souhlasím s názorem, že film nedosahuje ani desetiny krásy příběhu.

jennas
11.02.2016

Krásné odpočinkové čtení.

klataworld
30.10.2015

Úžasné, smutné, krásné a strhující. Moje oblíbená autorka mě opět nezklamala, ihned se jdu vrhnout na další knihu.

janiice
27.09.2015 5 z 5

tuhle knihu mohu číst dokola a dokola a dokola prostě. Nádherný příběh

Pheonix
29.05.2015 5 z 5

Úžasná kniha, šáhla jsem pro ní náhodně do knihovny, protože jsem pospíchala a neměla co číst a jsem za tuto náhodu vážně vděčná.
Kniha jse naprosto brilantně napsaná, má děj, od kterého se Vám jentak nebude chtít odejít, téma války není zrovna radostné, ale určitě si v této knize každý najde kousek "něčeho". Hlavní hrdivky mi bylo strašně líto, v tom co se jí celý život stávalo za příhody, vždy jsem jí fandila, aby jí to konečně vyšlo a vždy se stal nějaký zvrat, který jí to štěstí zhatil. Ke konci, kdy jsem opravdu přestala doufat, se stal konečně zázrak!

Rup
18.07.2013 2 z 5

Konečně dílko této autorky, které se dá číst, až na ten "nešťastný" happy-end. Je hodně násilný. Škoda.

kika 13
09.02.2013 3 z 5

Pěkný román oddychový a má děj.

Spiritka
22.08.2012

Právě jsem dočetla. Úžasné!!!!

januchka
31.12.2011 5 z 5

Zboznuji, moje nejoblíbenější, výborně tema. Stojí za přečtení. Doporučuji.

Mishonka
29.07.2011 5 z 5

Luxusní počteníčko..

knihomolka
30.11.-0001 5 z 5

Nádherná kniha od mé oblíbené spisovatelky... Všem doporučuji. Má úžasný příběh, který se úplně "zhltne"...

zfilmováno

Danielle Steel