Láskou ji nespoutáš

Láskou ji nespoutáš https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371901/bmid_laskou-ji-nespoutas-nYS-371901.jpg 4 509 134

Pro fanoušky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur. Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách….... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Love Her Wild , 2017

Kaie
04.03.2019 4 z 5

Mám knihu i v angličtině, a český překlad se mi příliš nelíbí, v originále to má úplně jiný cit. Pokud bych doporučila, tak jen originál

Leniii
28.02.2019 5 z 5

Knížka mě zaujala hned na první pohled. V některých básních jsem se našla a v některých zase ne. Bylo to pohlazení pro duši, pro oči i pro uši:)

LucyBooks
24.02.2019 5 z 5

Na knížku jsem se těšila strašně moc dlouho a dala mi přesně to, na co jsem se těšila.
Krásná kniha ve které si každý najde to svoje, nebo kus sebe? Určitě chytne za srdce v jakékoli fázi, etapě života.
Tyto řádky se mi četly s radostí a lehkostí, nemohla jsem se jí namlsat, odpočinula jsem si u ní, moc povedené dílo moderní poezie. Doporučuji :-)

veg.petka
10.02.2019 5 z 5

Úžasné. Poezii od Atticuse miluji a kdo umí alespoň trochu anglicky, pořiďte si ji v angličtině, protože ten zážitek je ještě lepší! :-)

_Žanet_
08.02.2019 5 z 5

Přiznám se, že nejsem fanoušek knih od Rupi Kaur, takže jsem se knihy trochu bála. Ale nakonec byla skvělá. Rozhodně je to jedna z těch lepších knih v tomhle žánru a já si nejeden úryvek musela zapsat. Budu si ji pořizovat i v angličtině, takže mě tahle kniha vážně chytla za srdce. Určitě si ji přečtěte, je skvělá.

pajzdaz
07.02.2019

Včera na Vaclavaku v Luxoru mi po ní ruka vystrelila a hned koupila, odnesla do čajovny a tam se v ní ztratila v čase.. a nelituji. Je nehyplna.

lovemanner
05.02.2019 5 z 5

Atticuse mam moc rada, nejen kvuli jeho image...ale to co on dokaze napsat,to je proste neuveritelny,jeho texty mi v zivote hodne pomahaji

Lauralex
03.02.2019 4 z 5

Dlouho jsem žila v domnění, že je to nějaká beletrie, snad scifi, a nikdy do ní nenahlédla. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že se jedná o poezii, nebo spíše jakési citáty a výroky, navíc od toho tajemného autora, kterého čas od času sleduju. No a já, jako vášnivý sběratel a milovník všemožných takových textů, citátů, úryvků, básniček a mouder, jsem musela mít i tuto ve sbírce.

Miluju ztratit se ve slovech, najít uspokojení v myšlenkách a nalézt sama sebe v tom, co nedokážu vyjádřit. A tady se mi to všechno naskytlo, přesto, že je to víceméně celé o lásce k jedné určité osobě, a vlastně asi i proto. Není krásné, že i když je to věnováno "jen" té jedné, vyvolené, najde se v tom místy asi každá slečna, žena a zasáhne to její srdce? To je právě ta síla slov a hlavně autora, který je tak dokáže synchronně poskládat.

Nehodnotím to v žánru poezie jako takové, protože to to není, to uznejme, nicméně ve svém druhu moderní, mladé poezie, která je určena právě hlavně pro cílovou skupinu lidí a sítí jako instagram, pinterest a jiné, je to povedená a nadčasová sbírka, která dokáže zaujmout. Některé verše se mi líbily více, některé méně, proto hodnotím jako lepší zlatý střed, přece jen jsou podobné knihy, které se mi líbily ještě o malinko více, ale určitě to tím můj pocit z této nesnižuje, naopak mě to pohladilo po duši a budu se k tomu čas od času vracet, až budu potřebovat číst ta správná slova k utišení mé bolavé duše.

marketa.ul
19.01.2019 4 z 5

Já na tu poezii moc nejsem, ale tohle bylo krásné pohlazení po duši.

ejwa1937
14.01.2019 3 z 5

No já nevím, možná jsem ji radši měla číst v angličtině. Některé básně jsou vážně hezké, ale zas taková pecka to nebyla. Bohužel. Originál je prý mnohem lepší, tak třeba se k němu ještě dostanu :)

EvikU.
14.01.2019 5 z 5

Řekla bych, že moc na básničky nejsem, ale tato kniha se mi moc líbila. A líbily se mi i fotky v knize a kniha jako celek. Moc dobrá volba do výzvy.

Ilithyia
09.01.2019 5 z 5

Krásná sbírka krátkých básní, která mě chytla za srdce. Autor mi mluví z duše, z jeho krátných básní tryští tolik citu. Básně jsou krásně doplněny fotografiemi. Hned jsem autora začala sledovat na instagramu a těším se na jeho další tvorbu již v originálním znění.

Sablu
09.01.2019 4 z 5

Nádherné myšlenky i fotky v jedné knize, která dokáže rozveselit i rozesmutnit. V každé životní etapě, tam člověk najde zajímavé podněty k přemýšlení.

aishimizu
07.01.2019 5 z 5

Třeba to není pro každého jeho šálek kávy, ani bych tuto knihu nezařadila do klasiky, kterou by měl každý přečíst, možná se ani nevyrovná slavným básníkům. Přesto něčím vyčnívá. A pokaždé, když ji otevřu a začtu se, najdu v ní něco víc, než v předešlých momentech. Asi i záleží na současném rozpoložení. Každopádně tuto knihu ráda otevírám, líbí se mi grafické zpracování, které i obyčejným citátům dodává ten správný smysl.

Mišule_11
04.01.2019 4 z 5

Krásné úryvky, ve kterých se člověk najde a ztotožní se..! :) Avšak o všech se to říct až tak nedá..

ravenclaw
03.01.2019 2 z 5

V některých básních jsem se našla, jiné mě obešly obloukem. Plánuji si tuto knihu koupit i v původní verzi, myslím, že překlad změnil dost. Jinak nádherné fotografie a grafické zpracování obecně. Každopádně mi moc nesedlo téma knihy, některé části byly na můj vkus až moc "kýčovité".

Natyna3
28.12.2018 4 z 5

Kniha mě chytila za srdce a v mnoha slovech jsem našla samu sebe. Přesto vím, že kdybych neprožívala to, co právě prožívám, kniha by mě tolik nezasáhla. Ale já právě prožívám to, o čem básně hovoří a proto mě velký počet z nich velmi oslovil.

TerkaBohacova
27.12.2018 5 z 5

Za mě dokonalá knížka ve všech směrech. Úžasné grafické zpracování a hlavně skvělá a procítěná poezie. Určitě doporučuju číst v ANGLIČTINĚ.

My sweet darling,
all these tears,
this hurt,
the pain in your hearth,
do not fight it anymore,
it is a gift, you see, to feel this much
and even through it's hard
it means you're alive
with each of these tearful breaths gasped
your soul awekens,
more alive in the pain
than you were in the numb,
you are coming back to me now, my love,
lucid in the darkness-
so cry aloud,
yell,
and fall,
and I will be here wainting
to catch you
when the waking up is done.

Pitbullka
27.12.2018 3 z 5

Bohužel mě to příliš nenadchlo, ale nevím, jestli to není částečně i překladem. Na můj vkus je to chvilkami poezie ze školní lavice.

Dakarianna
19.12.2018 3 z 5

Ono těžko hodnotit přeloženou poezii. V originále vždy vyzní jinak. Je pravda, že některé básně se skutečně dotkly mého srdce, ale spousta jich byla taková laciná. Prostoduchá, jenom romantické říkačky. Nádherné je ovšem grafické zpracování knihy, které rozhodně zlepší čtenářský zážitek.

Obávám se, že v naší generaci je něco špatně:
příliš mnoho smutných očí ve šťastných tvářích.

RVALA MI Z TĚLA
BÁSNĚ,