Lásko, teď!

Lásko, teď! https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108320/lasko-ted-108320.jpg 3 8 2

Hrdinou atraktivní novely je muž, který dá před svou ženou, učitelkou v základní škole, přednost její žačce. Sexuálně explicitní části protínají intelektuální úvahy, které kontrastují s hovorovou řečí. Autor tak navazuje na styl své prozaické prvotiny Mácha: Deníky. Turistický průvodce, která získala jednu ze tří nominací na Cenu Jiřího Ortena 2010. Příběh je zasazen do současných severních Čech a navazuje na tradici tzv. severočeské literární školy, především na dílo Vladimíra Párala. Erotické i jiné pasáže citují a hrají si s dalšími texty ze světové literatury, zejména Michela Houellebecqa, ale také z písniček a filmových dialogů.... celý text

Jana_Hlus
10.10.2016 2 z 5

Klasický scénář pornografické produkce, muž středního věku s přiměřeně starou manželkou je fascinován lolitkami. Pohled hlavního hrdiny na svět je plný cynismu a novelu příliš nezachrání ani to, že text je prokládán filosofickými pasážemi, které by měly tuto mužskou odvěkou touhu osvětlit. Nápad to není špatný (i když teda ta úvodní část ve stylu Steindlerova Vrať se do hrobu, mi přišla hodně neobratně napsaná), rozhodně se jedná o dílko nestandardní, jen ta realizace mě příliš neuchvátila 2/5

s-reader
31.01.2012 4 z 5

Otevřeně psaná kniha, která balancuje na hraně pornografie, přesto má nesporné literární kvality.

Kniha Lásko, teď! je v