Láska ve světě lichých ponožek

Láska ve světě lichých ponožek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474365/bmid_laska-ve-svete-lichych-ponozek-blK-474365.jpeg 4 93 93

Alice má ráda, když je vše, jak má být a v naprostém pořádku. Ať už jde o její nový byt nebo perfektně srovnané tužky na stole. Napůl Američanka, napůl Francouzka právě přijela do Francie, aby unikla nedávné tragické události. Po úspěšné kariéře ve finančnictví v Londýně a New Yorku ale v Paříži najde práci jen v malém start-upu, který vyvíjí aplikaci na hledání ztracených ponožek. Ačkoliv malá firma je bezpochyby předem odsouzená k selhání, pro Alici představuje jediný záchytný bod. A zatímco majiteli několikrát denně připomíná, že by neměl utrácet víc peněz než vydělá, začíná pomalu přemýšlet, zda to není náhodou ona a její kolegové, koho se její šéf snaží zachránit, a že o ponožky jde až na posledním místě. Alicině sestře Scarlett matka neustále připomínala, že její narození bylo neplánované a že to byla její chyba, že je otec dívek opustil. A tak bylo na Alici, aby na ni vždy dohlížela a starala se o ni, i když se jejich životní cesty časem rozdělily. Osud Scarlett, která se nakonec stala rockovou hvězdou, ale brzy jako mladá zemřela, je něco, o čem Alice nemluví a snaží se to udržet v tajnosti. Není to však její jediné tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Metafora

La vie rêvée des chaussettes orphelines , 2019

momo01
15.03.2021 4 z 5

Láska ve světě lichých ponožek je mnohem složitější a komplexnější příběh, než by se dalo tušit z názvu. Ono romány pro ženy nejsou úplně moje parketa, ale tohle je opravdu dobře napsaná romanťárna se špetkou humoru a několika zvraty, které se nedají hned vytušit. Prostě prima oddechovka.
"Fuck, Alice!" (Pro neanglofily - jedná se o méně známé vyjádření pozdravu.)

Kudík
24.02.2021 5 z 5

Musím říct, že po přečtení této knihy, pro mě od dosud neznámé autorky, budu na liché ponožky pohlížet jinak, asi jako Chris. Tato kniha mi dala za těch pár hodin čtení hodně, a to jsem vůbec nečekala. Překvapení v závěru mi vzalo vítr z plachet a samotný konec mi udělal v rámci možností radost. Nevím, kterou ze sester jsem měla radši, zda Alici či Scarlett, asi na rozdíl od jejich "matky" obě dvě stejně. Prostě nemůžu pobrat, že rodiče můžou dar v podobě dítěte, považovat za chybu. Líbilo se mi celé osazenstvo společnosti EverDream a vlastně celá ta myšlenka/cíl po celém světě párovat liché ponožky. Bylo zde i pár věcí, které by hrdince jen tak neprošlo, ale výsledek to předčil.

SBH
09.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Jedna z mála knih, která mě přinutila porušit zásady a číst do pozdních nočních, abych zjistila, jak to dopadne. Takže čtivost excelentní. Páni efekt v závěru byl prostě skvělý. Přiznávám, mám v úmyslu si knihu přečíst ještě jednou, abych si dala události do patřičných souvislostí hned od počátku, ale na první dobrou mi tam nic neskřípe, všechny dílky do sebe zapadly i s tím brutálním překvapením.
Knihu bych zařadila do žánru společenský román a nejspíš je chyba ji označovat za romantickou. Pochopitelně se na stránkách odvíjí i silný milostný příběh, jenže se jedná především o hlubokou lásku sester, partnerské vztahy jsou naprosto ve stínu.
Postavy jsou vykreslené do hloubky a barvitě. Úvod, kdy se hrdinka zmítá v depresích a obsedantně kompulzivní poruše, byl pro mě náročný, tak silně a upřímně byly její potíže podány. Jako další plus (pro mě) byla absence ústředního záporáka. Všichni měli své dobré i špatné stránky, ačkoli matka hlavní hrdinky by asi nezískala titul nejlepší matka tisíciletí, ovšem příběh se netočil kolem ní.
Přes tragické téma byla kniha napsána vtipně, nad scénkou se Zoe zabouchnutou na záchodech jsem plakala smíchy. A na konci mi pochopitelně tekly slzy dojetím. Takže ždímačka na emoce rozhodně ano.
Jednoznačně doporučuji.

Ivuska.09
30.12.2020 3 z 5

Nemohu se rozhodnout, jak vlastně tuto knihu hodnotit. První polovina příběhu mi přišla slabší, nicméně pak to autorka tak rozjela, že mi dokonce i dokázala vyrazit dech - došlo k jednomu zvratu, který jsem opravdu nečekala a vše začala dávat smysl. Takže nakonec mohu říct, že se mi román líbil, ale první autorčina kniha (Někdy je hezké, že mě miluješ) byla určitě lepší.

Denisa116
30.12.2020 5 z 5

Krásný příběh.... dotčeno dnes v 1:30, nešlo přestat.... doporučuji.... žádná růžová knihovna...

knihomolkaL
26.12.2020 5 z 5

Tak tohle je důvod, proč tak moc ráda čtu - příběh, který Vás chytí za duši, za srdce, příběh, který Vás nutí číst a číst, nehledě na to, jaká je pozdní noční či spíše brzká ranní hodina. Příběh, který Vám svou silou vezme dech a vrátí Vám ho teprve tehdy, až plni nadšení a těšení obrátíte poslední stránku a konečně zjistíte, jak to s Vašimi "přáteli" dopadlo. Příběh, který Vám čas od času připomene, že stále věříte na lásku a dobro v lidech.

Áňa 998
23.12.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že když jsem knihu rozečítala, že mám před sebou další klišoidní romantický příběh. Postupně ale děj dostával spád, a konec mě zastihl naprosto nepřipravenou. Krásná Sedmiláska!

Simply.el
23.12.2020 4 z 5

(SPOILER) První stránky knihy mě celkem zděsily, jelikož de facto pojednavaly o ženě trpící psychickými problémy. Postupem času se, ale ukazalo, že je "pouze" lapena v pasi nekončící sebetrýzně. Pozoruhodné bylo, že jsem se občas v hlavni hrdince poznávala a myslím, že to tak ucítí i jiní, protože každý v nestabilní době, stresu atd. snaží najít pevné body, ať už je to srovnané prádlo nebo snaha zabránit zklamání. Je to ten typ knihy, která ve Vás zanechá emoce a s hlavni hrdinkou soucítíte.
Název knihy ji automaticky řadí mezi literaturu zahrnujici ten typický kýč romantiky, ale název nevypovídá nic o jejím obsahu. Romantiky se autorka dotýká pouze okrajově. Zde opravdu platí, nesoudit knihu podle obalu. Skrývá v sobě velmi emotivní příběh, který se ani zdaleka nepodobá nějaké brakové literatuře.
Musím také ocenit autorky/překladatelky? slovní zásobu a použité obraty. Člověk se obohatí i po češtinařské stránce. Ta hra se slovy v tomto typu žánru mě mile překvapila. Též musím ocenit, že se nejedná o posloupný příběh, ale děj se odehrává na dvou úrovních, a to formou přítomného vyprávění a úryvků z deníku, což cely příběh dokonale dokresluje.
Na konci knihy jsem si připadala celkem zmatená, protože mi přišlo, že najednou vše bylo ukončeno na pár poslednich stranách, ačkoli se na předchozích listech autorka příběhu věnovala s velikou pečlivostí, a to je asi jediná slabina knihy, lehce odflinknutý konec.
Takže možná jsme všichni vlastně liché ponožky, ať už v páru nebo hledající tu druhou podobnou část.

Devil-Ivet
20.12.2020 4 z 5

Marie Vareille napsala skvělý příběh o dvou sestrách, lásce, ztrátě někoho blízkého, bolesti, ale i naději. Co všechno se může stát, aby život najednou ustrnul na mrtvém bodě? Hlavní hrdinka musela najít sama sebe a odpustit, aby znovu mohla začít žít. Závěr knihy byl smutný a věřím, že někomu ukápne i slzička. Jednou se ke knize vrátím.

alzbeta4340
19.12.2020 5 z 5

Přestože nevybočuje z žánru romantického čtení pro ženy, je "Láska ve světe lichých ponožek" kniha, kterou si budu určitě dlouho pamatovat. Je to citlivý, milý příběh o hledání a překonání sebe sama po velkém životním zlomu, který navíc nepostrádá náznak jemného humoru. Přes drobné logické nesrovnalosti se mi konec hodně líbil a překvapil mě.
Stylem trochu připomíná knihy mé oblíbené autorky Jenny Colgan.

MartinaF
13.12.2020 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček a kdybych mohla, přidám ještě několik navíc.

Je to velmi laskavý příběh o vztazích mezi rodiči a sourozenci, o lásce, o hledání pravdy v sebe sama. Liché ponožky jsou obrazem někoho, koho jsme v životě milovali a navěky jsme ho ztratili.

Knížka mě sice emočně nerozložila na milion kousků, ale zůstal ve mně takový hřejivý pocit s nádechem smutku.

Nádherný příběh, který stojí za přečtení.

pacinka
07.12.2020 4 z 5

Krásné, emotivní, místy humorné, laskavé, určitě stojí za přečtení. Se ztrátou toho nejbližšího srdci se nevyrovnáme nikdy, a vzpomínky jdou s námi do konce našeho života. Jediná výtka je strašně rychlý konec, autorka mohla ke konci jít také více do hloubky, přišlo mi to nedotažené do konce.

intelektuálka
30.11.2020 4 z 5

Zde se konalo překvapení - liché ponožky přece hledáme všichni .... kam jen se nám schovávají ?

Ale tohle je příběh o vztazích - o lásce mateřské a sourozenecké ....
Příběh citlivě podaný - převalí se přes vás jako vlny moře ....

A moře je zde symbol naděje - a průzračných obzorů ....

Emotivní čtení pro tenhle adventní čas - doporučím.

stesti.s.knihou
27.11.2020 5 z 5

Nenechte se odradit neatraktivním názvem knížky, který evokuje patetický románek. Tohle byl jeden z nejhezčích romantických příběhů, jaký jsem za poslední dobu četla. A nejspíš to bude tím, že ta milostná dějová linka je spíše okrajová, mnohem více se tady pomocí retrospektivních deníkových zápisů řeší láska sesterská.
Celý děj se odehrává v Paříži, což je moje srdcovka, hlavní hrdinka je moje věková kategorie, což je sympatické, a trpí panickými záchvaty, což je zajímavé. Když k tomu přičteme, že záchvaty paniky zde nejsou z pouze důvodu ozvláštnění příběhu, ale taky proto, že jsou způsobeny událostmi z minulosti, jimž pomalu přicházíme na kloub, kniha zajisté zaujme nejednu čtenářku (a dost možná i čtenáře).
Nelekejte se anotace, ta ani zdaleka nevystihuje to, co z knihy získáte. I mně ukápla v závěru slza, a to jsem celkem tvrďák :)
Za mě zatím nejlepší kousek z Edice Sedmilásek.

Blaufik
23.11.2020 5 z 5

Láska ve světě lichých ponožek je takovou příjemnou směsicí emocí. Budete zde cítit nejen zvědavost, ale také radost, humorné pasáže vás rozesmějí a ty vážnější možná doženou k slzám. A to je v pořádku, myslím, že díky tomu si knihu dokážete lépe užít. Tato fialová "sedmiláska" se tak stane knihou, na kterou nezapomenete po jednom dni, ale jistý druh pocitů ve vás zůstane i dlouhou dobu po dočtení.

book_loverka_
16.11.2020

Jedno z největších překvapení vůbec! Od téhle knížky jsem čekala jen další oddechovou romantiku, ale skrývalo se v ní mnohem víc! Přečetla jsem ji na 2 zátahy, takže to už něco vypovídá. Je proložená deníkovými zápisky, které vykreslují zážitky z dětství hlavní hrdinky - jak vyrůstaly se svou sestrou. To mě strašně bavilo. A pak je tu současný příběh, který byl taky super. Hlavně ten zvrat na konci! To jsem fakt nečekala, ale ono to do sebe zapadlo úplně jako puzzle a najednou i ty sebemenší detaily ze začátku začaly dávat smysl. Tohle mám u knížek fakt ráda! Taky to byl trochu smutný příběh a nesl toho v sobě hodně. Scarlett jsem si oblíbila úplně nejvíc ze všech, jak si stála za svým a tvrdě dřela, aby se jí splnil sen. Tuhle knížku můžu jedině doporučit, ona se nezdá, ale není to nic obyčejného. Zatím nejlepší 7láska!
5⭐️/5⭐️

TheMelorry
09.11.2020 5 z 5

Kniha působí jako další milá oddechová romantika a ano, je zde obsažena láska a Paříž, město zamilovaných. Postupně se ale mění, nabírá na intenzitě a síle a ke konci knihy už je to lavina emocí, nečekaných zvratů a událostí. Kniha vzbuzuje silné emoce a obsahuje i vážnější témata, jako je úmrtí v rodině, nebo psychické problémy...
Myslím, že liché ponožky v názvu i v příběhu samotném jsou metaforou, ve které se každý z nás uvidí.
Na mě kniha udělala velký dojem a ještě nějakou dobu po dočtení ve mě bude rezonovat.

Mermaida
27.10.2020 5 z 5

Tak to bylo něco! Hezky napsaný milý příběh o dívce, která trpí úzkostmi a má jistá tajemství. Při čtení tušíte, že se v příběhu něco skrývá, a že to možná není tak, jak je čtenáři překládáno, ale to rozuzlení na konci mi nedalo spát (dočteno dnes v 00:33h). Byla to obsahově silná kniha, kterou jsem si do posledního čtecího dechu naprosto užila, až mě totálně emočně rozložila.
Pro mě to byl zajímavý a čtivý románek, ve kterém se vyskytovala láska, tajemství, a nečekaný zvrat událostí.