Daniel & Aubrey

„Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží...“ I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291460/laska-podle-shakespeara-w0H-291460.jpg 3.9287

Láska podle Shakespeara (1.)

Vydáno:, Cosmopolis

The Weight of Words (Words, #1) (2013)

Kniha Daniel & Aubrey

okeey
předevčírem

Tohle je přesně tento typ knihy: oddychová, jednoduchá na čtení, nenáročná. Máte tendenci se v průběhu čtení usmívat. Pokud si chcete odpočinout od náročnějších knih, tak tato je přesně pro vás. Je to taková trochu pohádka, ale i ty jsou v životě důležité.

uminaa

Rozhodla som sa, že budem hodnotiť celú sériu, a nie jednotlivé knihy. Príbeh sa mi celkom páčil, bol plný zaujímavých zvratov a zápletiek. Miestami som sa aj poriadne nasmiala. Občas mi prišli niektoré časti zbytočne zdĺhavé a iné (ktoré by som možno ocenila viac) boli akoby len odbyté. Veľmi som si samozrejme obľúbila Daniela a rozhodne aj Patty. Aubrey mi zo začiatku až tak sympatická nebola, ale zvykla som si na ňu. Trošku mi tu nesedeli vulgarizmy. No, čo budem klamať, vadili mi tu. Vôbec sa k postavám nehodili. A veľmi ma zaujali antológie s drakmi :) Takže s knihami som bola spokojná.

Daduna

Musím se přiznat, ze začátku knihy ty první dvě, možná tři kapitoly mi přišly nezáživné a na chvilku jsem si začala myslet, že knihu odložím ale něco mě přesvědčilo a já jsem četla dál a ono mě to začalo nakonec bavit! Kniha má od jisté části spád a chcete se dočíst jak to všechno nakonec dopadne. Pro někoho hodně sentimentální a až moc romantické ale já se těším na druhý díl protože jsem přesně typ na takovou romantickou lásku.

mamcactenarka

Na knížku jsem se těšila, ale jsem bohužel docela zklamaná. Celkem plytký děj, skoro 500 stránek stále o tom samém, zbytečně používaná sprostá slova, která mi k postavám neseděla, to vše zase prokládané přeslazenými přezdívkami. Pár výroků mi přišlo vtipných, erotické popisky - nic nového pod sluncem. Ale tak jako úplná oddechovka asi dobré no...

martina.culik

Tak nějak jsem čekala větší paralelu s původním Schakespearovým dílem. Knihu jsem přečetla poměrně rychle, ale zase tolik mě nezaujala. Další díly nejspíš číst nebudu.

tomik2132
25.12.2018

Moc pěkně napsaný příběh zakázané lásky. Jestli něco dokáže na románu opravdu zaujmout, pak je to přebal, který se nakladatelství velmi povedlo. Příběh asistenta Daniela a studentky Aubrey je jeden z mála příběhů, který mne v poslední době opravdu silně zaujala a u kterého se nemohu dočkat až se pustím do dalšího dílu. Knížka se velice dobře čte. Takže určitě doporučuji kdo hledá knihu v romantickém duchu a se zajímavým příběhem.

Terez9119
18.12.2018

Co to s tou Torontskou univerzitou je, že vyučující literatury se spouští se svými studentkami? Nejdřív Gabriel a teď Daniel. Náhoda? Nemyslím si :-)

Bylo to trochu naivní, ale moc milé. Daniel je úžasný hlavní hrdina, musíte ho milovat od první chvíle. Aubrey je na mě trochu ztřeštěná, ale taky chytrá a tvrdohlavá a to se mi líbí. A všechny ty analýzy Barda...to bylo něco pro mě.

prcek19
06.11.2018

Když sem viděla, kolik má kniha stran, tak sem si říkala o čem asi bude, navíc když sou pak ještě další dva díly..kniha se ale příjemně četla a najednou byl konec..moc se mi líbily úryvky ze Shakespeara na začátku každé kapitoly